Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierra Nevada, Torpedo Extra IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #16
    Właśnie skończyłem butelczynę. To był trochę zły wybór na taki upał, ale to doskonałe piwo, fenomenalnie zbalansowane. Ciężko do czegoś się przyczepić, może odrobinę więcej lekkości i świeżości by się przydało jednak to chyba kwestia temperatury na dworze.
    Last edited by tomolek; 21-06-2013, 18:25.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • McMac
      Junior
      • 06-2007
      • 19

      #17
      ALC. 7,2% VOL., butelka 350ml, termin do 22.04.2013

      Kolor: bursztyn i to nawet w kierunku ciemnego, mocno opalizujące.
      Piana: początkowo bardzo obfita, szybko zdycha, pozostaje koronka, ładnie paprze szkło, śreniopęcherzykowa, biała.
      Zapach: dużo cytrusów, później potężny atak żywicy, w tle zioła (rozmaryn?).
      Smak: mieszanka owoców tropikalnych w syropie, zaskakująco treściwe, alkohol wyczuwalny, ale nie nachalny.
      Goryczka: dość długa, żywiczno-grejpfrutowa, lekko ściągająca.
      Nasycenie: średnio wysokie, trochę za wysokie.
      Opakowanie: ładna, ale trochę zbyt "barokowa" etykieta, ładny kapsel, bardzo ładna kolorystyka całości.

      Ciągle ciekawe piwo, wracam do niego z przyjemnością, jak dla mnie trochę zbyt męczące przesadną żywicznością i zbyt mocno nasycone.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #18
        Nie jestem przekonany do stosowania chmielu Magnum we wszystkich częściach chmielenia. A tylko perfumowane chmiele na zimno (też tak robię, ale z innym niż Magnum jako główny). Trochę obawiałem się tej kombinacji. Efekt może nie robił szału, ale w smaku nie było tak źle. Goryczka nie była tak tępa jak się spodziewałem, a wysokie blg i dobra baza słodowa stworzyły odpowiednie ciało dla takiego chmielenia. Dobre, ale raczej nie wrócę do niego. No, chyba, że poniżej 13 zł za butelkę.

        Comment

        • rafael52
          • 12-2013
          • 478

          #19
          Kolor: ciemnozłoty, lekko zmętniony, opalizujący.
          Piana: bardzo obfita, drobnopęcherzkowa, trwała, zwarta, wolno opda, zostawia ślady na szkle.
          Zapach: niezbyt intensywny, trochę cytrusów, żywic, aromatów kwiatowych, delikatnie wyczuwalny alkohol.
          Smak: dość spora pełnia, ale nie zalepiająca, bardzo przyjemna grejpfrutowa goryczka, na średnim poziomie, lekkie rozgrzewanie od alkoholu w przełyku.
          Wysycenie: średnie, dobre.
          Opakowanie: całość całkiem ładna.
          Uwagi: spodziewałem się mocniejszego aromatu chmielowego.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6075

            #20
            Kalifornijska IPA... extra IPA ślinka leci

            Piana - średnia startowa i opadła do warstewki.
            Lacing - trochę było, zostało także krążkowanie.
            Barwa - opalizujący bursztyn.
            Gaz - średni.
            Aromat - grapefruit, ziołowa egzotyka.
            Smak - fajna gorzkawość egzotyczna, zioła, cytrusy. Goryczka lekko piekąca ale raczej nie na 65 IBU.

            Bardzo fajne piwko
            Attached Files

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #21
              KOLOR: ciemnozłoty z lekkim zmętnieniem.
              PIANA: kolor złamanej bieli, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, lecz trwała i pozostająca na szkle piękne „firanki”.
              ZAPACH: niezbyt intensywny, lecz przyjemny, głównie owocowy (melon, liczi, winogrona) z lekką nutą karmelu i aromatem sosnowym.
              SMAK: treściwe z solidną podbudową słodową. Wyczuwalne nuty owocowe takie jak w aromacie, z odrobiną karmelu i lekko kwaskowatym i sosnowym posmakiem na finiszu. Goryczka dość wyraźna, jednak „tępa”, raczej nieprzyjemna.
              WYSYCENIE: średnio wysokie.
              OGÓLNIE: niezłe piwo, jednak nie zachwyciło mnie, raczej nie wrócę do niego. Etykieta natomiast przypadła mi do gustu. Butelka o pojemności 355 ml, termin do 10.04.2019. Kupione we wrocławskiej Drink Hali.
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎