Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Kasztelan Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Okocim, Kasztelan Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #2
    Jako, że nabyty przeze mnie Kasztelan ma oznaczenie L3, domniemuję, że jest ono właśnie z Brzeska.

    Kolor złocisty, odpowiedni do parametrów, piana niestety prawie w ogóle nie występuje, w smaku rozwodnione to chyba tyle na temat tego piwa
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • piwoszka123
      Junior
      • 06-2012
      • 21

      #3
      to mój debiut tutaj

      To piwo mi pasuje

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoszka123 Wyświetlenie odpowiedzi
        To piwo mi pasuje
        Spróbuj kilku innych, może zmienisz zdanie
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • robert2
          Member
          • 08-2011
          • 87

          #5
          ...hmmm nie ma co porównywać do moich ulubionych piwek(Ciechan Krakowiak..i innych) ale jak na koncerniaka-najlepsze z tej półki-na upał może być da się wypić bez krzywienia jak w przypadku innych licznych z tej półki...

          Comment

          • MlodyPiwosz
            Member
            • 04-2012
            • 73

            #6
            Piwo jak piwo niczym wielkim sie się nie wyróżnia . Mimo że jest niepasteryzowane ja tego smaku nie odczuwam aż tak bardzo... Daje świerze orzeźwienie w upalne dni . Puszeczka jest fajnie zrobiona , z półki rzuca sie w oczy tak powinno być . Mimo to warto spróbować . Cena też całkiem przyzwoita . Dołączam zdjęcie . Pozdrawiam
            Attached Files

            Comment

            • qlpin
              Senior
              • 09-2011
              • 105

              #7
              naprawdę musiałeś dorzucić to zdjęcie puszki?

              po 1: zdjęcie jest marnej jakości
              po 2: to zwykły koncerniak każdy go znajdzie w sklepie i chyba każdy będzie wiedział jak wygląda, w końcu reklamują go na okrągło

              Comment

              • Grzela67
                Junior
                • 07-2009
                • 4

                #8
                Kasztelan niepasteryzowany

                Może to i koncerniak, ale dobry i w rozsądnej cenie. A swoją drogą - jeżeli piwa regionalne, z małych browarów wyróżniają się swoimi wadami i brudkami technologicznymi to ja dziękuję. A i jeszcze - zazwyczaj mają dużo dwuacetylu...
                Tak więc stawiam na Kasztelana z Sierpca

                Comment

                • langlager
                  Junior
                  • 05-2013
                  • 18

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: za bardzo jasny, lekko złoty [2.5]
                  Piana: niska, szybko opadająca, zerowa [1.5]
                  Zapach: bardzo słaby, trudno wyczuwalny [2]
                  Smak: lekka goryczka, lekka słodowść, przyjemny posmak, nic więcej, zero atrakcji [3]
                  Wysycenie: za wysokie [2]
                  Opakowanie: piwo "niepasteryzowane" w puszce to skandal. [1]
                  Uwagi: bardzo słabe piwo które udaje niepasteryzowane

                  Moja ocena: [2.325]

                  Comment

                  • Grzela67
                    Junior
                    • 07-2009
                    • 4

                    #10
                    a ciekawe kto kupuje te piwa w puszce?...
                    widzę że kolega "profesjonalista" nie kupuję...

                    Comment

                    • zohan666
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 259

                      #11
                      Lepsze niż się spodziewałem. Goryczka jakaś jest (lichej jakości), w smaku wad nie zauważyłem, zapach nieciekawy, ale da się wypić. Jeden z lepszych koncerniaków.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Tym razem kod L3
                        puszka
                        3 tygodnie do terminu ważności (naiwny, dopiero w domu zauważyłem i już wiem dlaczego była promocja 1,99zł)

                        Porównując do tego pitego kilka dni temu z innego miejsca warzenia http://www.browar.biz/forum/showpost...07&postcount=2

                        O wiele lżejsze w smaku, mniej nut alkoholowych, mniejsza, znikoma goryczka, mniejsze nasycenie, bardziej wyraźna nuta słodowa, pojawiła się też chyba od utlenienia nuta(albo ten typ tak ma) miodowa, przypominało troszkę piwa z raciborza (nie pilsa)

                        Nie wiem czy to za sprawą zestarzenia się piwa czy innego browaru, ale to piwo miało troszkę inny profil. Było to nadal to samo piwo, ale jakby zrobiono w inny sposób, co dziwi bo koncerny raczej mają wszystko rozpisane z apteczną dokładnością

                        Piana po 10 sekundach znikła całkiem, a piłem je tylko odrobinę schłodzone.
                        Idzie wypić, ale tylko jedno i to dość dobrze schłodzone.
                        Na puszce jeszcze niema napisu MIKROFILTROWANE, widocznie dopiero od niedawna to dopisują
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #13
                          tym razem butelka
                          L3
                          promocja za 1,89zł
                          Piana była całe 10 sekund znikła całkowicie i piwo wyglądało jak sok jabłkowy :]
                          Zapach: lekko słodowy i pustka


                          W smaku podobnie jak opisałem wyżej tylko nie było nut miodowych (to obecne pite było do października)

                          Ogólnie słodowe, ale nie jakoś mocno słodowe czy słodkawe, troszkę nijakie, goryczka niska, nasycenie średnio z tendencją do niskiego.

                          Jak na koncernówkę może być, bo jest słodowo nijakie czyli nie wypala gardła kwaskiem i szmatolandrynką jak nie które tyskie czy łomżę. Cenowo jak tatra, ale ma więcej smaku

                          Ujdzie, wypiłem 2 i może jeszcze jedno by weszło, (bo pić mi się chciało), ale na szczęście więcej nie miałem.


                          NAPISU : mikrofiltrowane BRAK
                          No to teraz pora na partię z SIERPCA (jeśli ją kiedyś przypadkiem znajdę)
                          Last edited by dlugas; 04-07-2013, 12:57.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • marek_____
                            Member
                            • 07-2004
                            • 35

                            #14
                            Będąc w sklepie z samymi koncerniakami postanowiłem sprawić sobie to piwko, pamiętając, że gdy piłem je jakieś 2 lata temu, było całkiem do rzeczy, choć naturalnie bez rewelacji. Wtedy w smaku była wyczuwalna jakaś taka świeżość i lekkość i w porównaniu z innymi wyrobami piwopodobnymi, można było postawić je półeczkę wyżej. Niestety, obecnie jest z Kasztelanem sporo gorzej. Nie tragicznie, ale do dawnego poziomu mu brakuje. Przyciężkawa słodycz, brak charakteru i wspomnianej świeżości. Wydaje mi się też, że kiedyś miało ono moc 5.0, przez co w smaku było nieco lżejsze. Obecny wzrost woltażu do 5.7 (o ile mam rację z tym 5.0 dawniej) traktuję niestety w kategorii dopasowywania piwa do rynku "typowego koncerniaka" (a przecież reklamy, w których słowo "niepasteryzowane" powtarzane jest jak mantra, można by traktować raczej jako próbę ucieczki od takiej etykietki). Zgadzam się z przedmówcami odnośnie piany, która jest tragiczna. Już podczas lania trzeba się starać, żeby w ogóle powstała, a po kilkunastu sekundach nie ma po niej żadnego śladu. A warto wspomnieć, że kiedyś była trwalsza i konkretniejsza, gęstsza. Niestety, piwo sporo straciło, zawiodłem się i znowu przez dłuższy czas po nie nie sięgnę.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              L3 18.02.2014

                              Piana z trzaskiem dość szybko zniknęła...
                              Smak słodowy z różnymi szmacianymi posmakami...
                              Dało się wypić...
                              Myślę że dziś było trochę lepsze niż ostatnio kiedy go piłem...
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎