Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Co tu dużo mówić, dzięki wam zacząłem warzyć prawdziwe piwo. Byłem kilka razy na pokazie warzenia, raz na Festiwalu Dobrego Piwa. Rzadko bywam na forum, ale jakoś chcę was wspomóc w propagowaniu dobrego piwa w Polsce!
roman501
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Wyświetlenie postu osobno

Stare 20-11-2013, 08:44
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Próbka z maja 2012, czyli półtora roku leżakowania.

Klarowny miedziany. Piana nikła i nietrwała. Nagazowanie bardzo wysokie, pękające na języku.

Zapach suszonych owoców: śliwki, gruszki, morele. Lekkie utlenienie dodaje nutę sherry, co dobrze robi piwu. W miarę ogrzewania coraz więcej aromatów ciemnych owoców. Bardzo przyjemny i stylowy zapach.

Piwo wytrawne, ale nie aż tak jak Potrójny z tej samej partii. W smaku trochę ciemnych owoców i słodkawo-karmelowa nuta, bardzo słaba. Alkohol rozgrzewający, ale w żaden inny sposób niewyczuwalny. Żadnej kwaśności.

Efekt leżakowania dużo lepszy niż w Potrójnym, piwo całkiem smaczne, choć gdy je porównać z pierwowzorami na kolana nie rzuca. Ale na pewno warto było je przetrzymać, bo nabrało ogłady i zrobiło się eleganckie.

Następne podejście do tej partii za rok.