Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Od tego roku postanowiłem premierować w Browar.Biz ponieważ stał się on dla mnie niezgłębioną studnią wiedzy piwnej i dzięki niej moje uświadomienie w tej dziedzinie nieustannie się rozwija.
maras_73
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Wyświetlenie postu osobno

Stare 20-11-2013, 08:44
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Próbka z maja 2012, czyli półtora roku leżakowania.

Klarowny miedziany. Piana nikła i nietrwała. Nagazowanie bardzo wysokie, pękające na języku.

Zapach suszonych owoców: śliwki, gruszki, morele. Lekkie utlenienie dodaje nutę sherry, co dobrze robi piwu. W miarę ogrzewania coraz więcej aromatów ciemnych owoców. Bardzo przyjemny i stylowy zapach.

Piwo wytrawne, ale nie aż tak jak Potrójny z tej samej partii. W smaku trochę ciemnych owoców i słodkawo-karmelowa nuta, bardzo słaba. Alkohol rozgrzewający, ale w żaden inny sposób niewyczuwalny. Żadnej kwaśności.

Efekt leżakowania dużo lepszy niż w Potrójnym, piwo całkiem smaczne, choć gdy je porównać z pierwowzorami na kolana nie rzuca. Ale na pewno warto było je przetrzymać, bo nabrało ogłady i zrobiło się eleganckie.

Następne podejście do tej partii za rok.