Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Stare Ale Jare

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wit
    Senior
    • 12-2012
    • 144

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Soczysty, ciemny brąz, klarowne. [4]
    Piana: Jasnokremowa, dość trwała, kremowa w teksturze. [4]
    Zapach: trochę karmel, trochę korzenny, w tle cytrusy. Ogólnie ciekawa i rzadko spotykana kombinacja. [4]
    Smak: Bardzo ciekawy typ goryczki, której nie znam z innych piw. Plus pumpernikiel. [4.5]
    Wysycenie: tak jak trzeba, na początki wydaje się silne, bo bąbelki lecą w górę, potem się uspokaja. [4]
    Opakowanie: Jak to u Pinty, nie do pomylenia z innymi [4]
    Uwagi: Dobre, wykwintne piwo, jeśli chodzi o Pintę - dla mnie numer 2 (po Ataku Chmielu). Czysta przyjemność za nierozsądne pieniądze.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • wit
      Senior
      • 12-2012
      • 144

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo interesujący ciemny bursztyn z domieszką czerwieni [4.5]
      Piana: Dość ładna, ale opada szybko, po minucie warstwa ma ok. 0.5 cm grubości. [3.5]
      Zapach: Bardzo duży atut tego piwa. Wyczułem morele i odrobinę karmelu, wszystko mocno wpada do nosa. [4.5]
      Smak: Też mocny punkt, zwłaszcza z powodu wielostopniowości smaku. Początek słodkawy, coś w stylu miodu gryczanego, potem raptowne przejście w silną i cierpką goryczkę, finał cytrusowy. Byłem pod wrażeniem [4.5]
      Wysycenie: Tak jak trzeba. [4]
      Opakowanie: Konsekwentny, rozpoznawalny styl pintowy, może tylko ta kolorystyka trochę przaśna. [4]
      Uwagi: Absolutnie topowy wyrób piwny, w Pincie na równi z moim ulubionym Atakiem Chmielu.

      Moja ocena: [4.35]

      Comment

      • corsano
        Senior
        • 05-2013
        • 182

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbaciany, klarowny [4.5]
        Piana: Gęsta, kremowa, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca, ładnie oblepiająca ścianki [4.5]
        Zapach: Średnio intensywny, karmelowy, biszkoptowy [4]
        Smak: Jak na 14 to bardzo treściwe, smak karmelowy z całkiem mocna goryczka [4]
        Wysycenie: Niezbyt wysokie, odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: Proste i stylowe, plus za pełen skład [4]
        Uwagi: Pozytywwne zaskoczenie, pite w temperaturze 14°C

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #49
          Warka 12 grudnia 2013 świetna. Dość prosta, ale przyjemna goryczka podbudowana niesamowicie przyjemnym i wielowymiarowym karmelem, którego obecność w wydychanym powietrzu wzmacnia doznania. Piwo kompletnie różne od Jabłonowskiego alta, wyraźnie owocowego. Tu owoców nie ma wcale.
          Last edited by żąleną; 29-06-2013, 02:21. Powód: rok nie wyrok

          Comment

          • KubaLubon
            Junior
            • 09-2013
            • 10

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klarowny, ciemny bursztyn [5]
            Piana: Szybko opada. [4]
            Zapach: Niezbyt intensywny [3.5]
            Smak: Wyrazisty, charakterystyczny dla ciemnych rodzajów piwa. Słaba goryczka, lekko słodkawe. [4]
            Wysycenie: Mogłoby być większe. [4]
            Opakowanie: Najważniejsze informacje podane. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny ciemny bursztyn . [5]
              Piana: Gęsta czapa wystająca 1 cm ponad kufel , utrzymuje się przez cały okres picia , łatwa do wzbudzenia. [4.5]
              Zapach: W zapachu sporo karmelu i nut kwiatowych i miodowych . Czuć także bardzo przyjemny dla mnie trudny do zidentyfikowania zapach [4.5]
              Smak: W smaku świetnie zbalansowana słodowość dobrze współgrająca z przyjemną goryczką . W tle posmaki karmelu i kwiatowo miodowe . Piwo jest bardzo pijalne .
              Po mocniejszym ogrzaniu pojawia się także solidna chmielowość . [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
              Opakowanie: ładna butelka , wszystko jak trzeba. [5]
              Uwagi: Kupione w Tyskim świecie piwa za chyba 6.50 .
              Bardzo dobre piwo , warto spróbować .
              Będzie co jakiś czas gościć na moim stole .

              Moja ocena: [4.55]

              Comment

              • Firaxis
                Member
                • 05-2009
                • 36

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kolor miedziany, klarowny [4.5]
                Piana: ładna, srednipecherzykowa, szybko opada [3.5]
                Zapach: slodowy z lekka nuta chmielowa [3.5]
                Smak: głownie slodowosc znutami chmielowymi, goryczka nieduza ale sprawia, ze piwo nie jest meczace [4]
                Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: jak to u Pinty, wszystko jak trzeba. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mocna herbata, klarowny, bardzo ładny i stylowy. [5]
                  Piana: Ładna, trwała, średnio intensywna, nieźle brudzi szkło. [4]
                  Zapach: Słód, estry i żywiczny chmiel w zbliżonym średnim natężeniu. Lekka kukurydza na pograniczu wyczuwalności, ale w alcie bym ją dopuszczał. [4]
                  Smak: Bardzo dobry balans między sporą pełnią, lekkim karmelem i kwaskiem oraz sporą goryczką, finisz średnio-goryczkowy, ale [4.5]
                  Wysycenie: Średnio-niskie. Super! [4.5]
                  Opakowanie: Fajna nazwa, kompletne informacje, stonowane kolory, tylko ten rysunek średni. [4.5]
                  Uwagi: 2014-07-15 - zmienili datownik! Świetne, oryginalne piwo. Za rzadko je piję!
                  No, Pinta opisana.

                  Moja ocena: [4.3]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • zolt
                    Junior
                    • 07-2013
                    • 15

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor miedziany, przejrzysty, idealnie klarowny. [4]
                    Piana: Piana początkowo obfita, po jakimś czasie opada i tworzy kożuszek. Podczas picia nieregularnie oblepia szkło - plackami, nie pozostawiając obrączek. [4]
                    Zapach: Zapach głównie słodowy z karmelowymi akcentami. Nic wybitnego, ale taki styl. Chmieli nie wyczuwam w ogóle. [3.5]
                    Smak: W smaku podobnie jak w aromacie, głównie słód i karmelowe akcenty. Goryczka niewielka i w żaden sposób nie próbuje dominować smaku. Raczej go dopełnia. Wolałbym jej trochę więcej. ;-) [3.5]
                    Wysycenie: Wysycenie jest średnio-niskie. Odpowiednie, nie zapycha żołądka. [4.5]
                    Opakowanie: Sama etykieta nie zwraca mojej uwagi. Jest, bo musi być. Nie zachwyca. Wszystkie najważniejsze informacje są zawarte na etykiecie. [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.6]

                    Comment

                    • BartekBraku
                      Junior
                      • 01-2014
                      • 14

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: barwa ciemnomiedziana, pod światło wciągające rubinowe odmenty [4.5]
                      Piana: obfita, średnie pęcherzyki, biel złamana żółcią, ładnie oblepia szkło [4]
                      Zapach: To altbier więc szału "ni ma" i "nie bydzie" wyraźna nuta słodowa i drożdżowa [3.5]
                      Smak: typowo słodowy, goryczka nie jest wysoka ani niska ale wyraźnie zalega na podniebieniu, brakuje temu wszystkiemu jakiegoś wyrazu [3]
                      Wysycenie: średnie [3.5]
                      Opakowanie: Pinty standard, ale utrzymanie tonacji brązowej sprawia, że pominie się takie coś wzrokiem [3]
                      Uwagi: Nie jest to wybitnie pijalne piwo, jest z rodzaju tych: "jak już otwarłem to wypijem" Do zapomnienia.

                      Moja ocena: [3.375]

                      Comment

                      • Aanruvo
                        Member
                        • 11-2012
                        • 66

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziano - czerwony, bardzo ładny. [5]
                        Piana: Niska na początku, redukuje się do naprawdę znikomego kożuszka. Delikatnie oblepia ścianki szkła. [3.5]
                        Zapach: Zbożowość przeplata się ze słodowością, a do tego bardzo delikatne akcenty ziołowe. [4]
                        Smak: W pierwszym planie słodowa słodycz, która zaraz jest kontrowana przyjemną, dosyć solidną goryczą. Kojarzy mi się też z jakimiś ciasteczkami, chociaż to odczucie z pewnością jest subiektywne. [4]
                        Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
                        Opakowanie: Pinta jak zwykle trzyma poziom. [5]
                        Uwagi: Bardzo dobre, "normalne" piwo

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • Biniauer
                          PremiumUżytkownik
                          • 06-2013
                          • 123

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Miedziany, piwo klarowne [4]
                          Piana: Wysoka, obfita, drobnopęcherzykowata, długo utrzymuje się na piwie, oblepia szkło. Brawo. [5]
                          Zapach: Słodowy, lekki karmel, melanoidyny. W tle przebija się również delikatny kwasek. Ogólnie jednak aromaty są dość słabe. [3.5]
                          Smak: Również słodowo. Goryczka średnia, krótka, fajnie kontruje słodowość. [4]
                          Wysycenie: Średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Estetycznie i jak zwykle w przypadku Pinty komplet informacji o piwie. [4.5]
                          Uwagi: Bardzo przyjemne piwko. Warka do: 2014-07-15. Świetnie, że oprócz różnej maści piw nowofalowych Pinta warzy takie piwa.

                          Moja ocena: [3.975]

                          Comment

                          • gebruiker
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 187

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziany, przyjemny [4]
                            Piana: Ładna, dość trwała, ładnie oblepia szkło [4]
                            Zapach: Głównie słodowy, pojawia się również lekki karmel, chmiele niewyczuwalne [3.5]
                            Smak: Przede wszystkim słodowy, podobnie jak w aromacie pojawia się lekki karmel, goryczka średnia, nie zalegająca, mogłaby być nieco wyższa [3]
                            Wysycenie: w sam raz [4.5]
                            Opakowanie: Lubię pintowe etykiety, ta niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale plus za standardowy zestaw informacji [4]
                            Uwagi: Dzięki temu piwu polubiłem alty, określane często jako nudne, ale czasem trzeba odpoczac od chmieli z USA. Warka do 15.07.14.

                            Moja ocena: [3.45]

                            Comment

                            • Puszek_72
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 269

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany klarowny,ładny [4.5]
                              Piana: Ładna średnio trwała piana, solidnie oblepia szkło [4]
                              Zapach: Słodowy, w tle karmel ogólnie bardzo delikatny.Troszkę da się wyczuć karton [3.5]
                              Smak: Bardzo przyjemny wyczuwalna słodycz kontrowana goryczką fajny balans [4.5]
                              Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                              Opakowanie: Profesjonalnie i staranie wykonane, pełny skład. [4.5]
                              Uwagi: Dobre piwo przyjemnie się piję, jest solidne ciało niezalegająca goryczka, solidne piwo warte powtórzenia.

                              Moja ocena: [4.1]

                              Comment

                              • yassmen
                                Senior
                                • 11-2012
                                • 288

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Miedziane, klarowne. [4.5]
                                Piana: Raczej symboliczna. Kremowa barwa, drobna tekstura, stosunkowo szybko znika. [3.5]
                                Zapach: Przede wszystkim słody. Mocno zaznaczona chlebowa skórka, owoce, karmel, lekki chmiel. [4]
                                Smak: Słodowy charakter. Słodkie czerwone owoce, chlebowa skórka, również karmel i - podobnie jak w zapachu - delikatna goryczkowa kontra. [4.5]
                                Wysycenie: Niskie, podoba się. [4.5]
                                Opakowanie: Stonowane barwy, dedykowany kapsel, styl Pinty. [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.225]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎