Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    #61
    O dzisiaj trzeba będzie coś Ciechanowa albo z Bojanowa

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #62
      W ramach bojkotu bojkotu w sobotę będę pić tylko Ciechany i Bojany.
      Dzisiaj jeszcze protestuję.
      Miałem jeszcze skreślić kilka słów o idiotach faktycznie bojkotujących, ale sobie daruję.
      Last edited by Pendragon; 21-02-2014, 09:24.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Marcellus
        Junior
        • 08-2011
        • 23

        #63
        To Ja podbijam bojkot i Ciechany dziś i jutro będę pił

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #64
          W knajpie Karczma Wacławówka (nazewnictwo ze wszechmiar polskie i narodowe, wręcz nacjonalistyczne, bo przecież "ł" i "ó") serwuje się potrawy również polskie i narodowe-jak schabowy z kością na kapuście, i leją tam również Ciechany. I tak było odkąd tam czasem zapraszam czy to Rodziców czy Żonę, więc jakby wcześniej, dużo, dużo wcześniej, zanim odbyło się inkryminowane spotkanie w Ciechanowie.

          Łączenie produktów z ideologią jest bardzo szkodliwe, produkt ma się obronić smakiem. A właśnie do tego schabowego tak się złożyło, że idealnie pasowało piwo Ciechan Wyborne. Ze smakiem. I do tej pory w knajpie nikt nie powiesił ani baneru którejś grupy kibiców ani "Narodowego Rzeszowa".
          Last edited by Petitpierre; 21-02-2014, 09:38.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            #65
            Widzę. że pojawiły się nowe smaki piwa, nacjonalizm, gender i lewicowość

            Comment

            • Marcellus
              Junior
              • 08-2011
              • 23

              #66
              Tak jest, piwa pełne faszyzmu

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #67
                Czasem jak widać potrzebne są takie dyskusje bo dzięku nim prawica forumowa ma możliwość pokazania swojego prawdziwego oblicza (a raczej mordy) - wyzywanie (lemingi, idioci, abstrahując od kto tu kim naprawdę jest) każdego kto ośmiela się mieć poglądy inne od prawicowych a co gorsza jeszcze działa zgodnie z nimi (bojkoty złodziejskich firm typu reserved, tak swoją drogą nad ograniczeniem procederu stosowanego przez takie firmy pracują już w Europie bo jest to proceder przez który państwa nie moga prowwadzić racjonalnej polityki podatkowo-budżetowej).
                Ja się nie będę zniżał to prawicowych norm dyskusji, delikatnie tylko przypomnę, że
                a) popieranie narodowców równa się popieraniu ich poglądów które niejednokrotnie prowadziły do wojen, zbrodni wojennych, ludobójstwa, obozów zagłady, czystek etnicznych czy w "najlepszym" razie gett ławkowych, rozbijania szyb w "niepolskich" sklepach i dyskryminacji ludzi o poglądach choćby milimetr odstających od ichniejszych
                b) za chłopcami w garniturach stoją setki ogolonych łysych osiłków z kijami bejzbolowymi gotowych bić każdego kto poglądy ma inne. I jestem pewien, że dotyczyło by (po objęciu władzy przez narodowców) jakieś 80% tego forum.

                Ja w dupie mam czy bojkot ma wymiar ekonomiczny bo w kraju nad Wisłą pewnie nie. Ale gdybym nie bojkotwał firm które doprowadzają do ruiny Panstwo , przez które nie ma pieniędzy na szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale itp. gdybym nie bojkotował firm wyzyskujących ludzi, gdybym nie bojkotwał firm które popierają chore narodowe, szowinistyczne i groźne idee to po prostu nie mógł bym patrzeć w lustro.
                Bo chcę lepszego świata dla moich dzieci a nie świata podzielonego przez nacjonalizmy i sprowadzonego do zysku jako jedynej wartości kosztem życia ludzi i spoleczeństwa.

                Nie da się oczywiście rozwinąć w krótkim poście tematu ale naprawdę warto sobie przypomnieć historię czym są ruchy narodowe/nacjonalistyczne. A daleko sięgać nie trzeba bo czystki etniczne w imię tych idei całkiem niedawno prowadzono na Bałkanach, a trwają ciągle w Afryce chociażby. Zresztą w Polsce też na porządku dziennym są działania chłopców narodowców (chociażby próba spalenia czeczeńskiej rodziny w Białymstoku)

                Głos Żydokomuny dla Ciebie narodowy kołtunie (kto się poczuje ten się poczuje

                "Kołtun pod rękę bierze kołtuna:
                – Wódki na kredyt nie chce dać sklep!
                – Żydokomuna! Żydokomuna!
                Huzia panowie! Kija – i w łeb! "
                Jan Brzechwa (1937)

                O narodowych "bohaterach" Tadeusz Hollender (1937)

                Ulicami idą chłopcy
                i śpiewają bycze pieśni,
                żeby Polskę wszyscy obcy
                opuścili jak najwcześniej. [...]
                To z żydowską walczą hydrą,
                narodowych chłopców szyki,
                jak Żyd zbroi, to mu wydrą
                podłe ślepia scyzorykiem. [...]
                Oni - polscy bohaterzy,
                politycy, świetni mówcy,
                kwiat młodzieży w ONR-ze
                piękni chłopcy, dziarscy chłopcy,
                dzielni chłopcy faszystowscy.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  #68
                  Zyguś, otrząśnij się

                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bo nie są u władzy. Ale gdyby tylko taki Zawisza się do niej dorwał, szybko część osób na tym forum i nie tylko przestałaby być "zgodna z prawem".

                    [...]
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                    [...]
                    b) za chłopcami w garniturach stoją setki ogolonych łysych osiłków z kijami bejzbolowymi gotowych bić każdego kto poglądy ma inne. I jestem pewien, że dotyczyło by (po objęciu władzy przez narodowców) jakieś 80% tego forum.

                    [...]
                    Panowie fakty proszę!
                    Zawisza i inni "narodowcy" byli u władzy wielokrotnie w ostatnich 25 latach i nie przypominam sobie aby wprowadzono wówczas jakieś normy prawne mające na celu "dyscyplinować" społeczeństwo. Paradoksalnie takie postępowanie jest typowe dla obozu oświecenia i tolerancji, który przeforsował pomysły karania za tzw. mowę nienawiści, którą jest nazwanie Murzyna Murzynem ale łysego osiłka, faszystowskim chujem już nie.

                    VanPurRz a tobie to dziwię się za każdym razem kiedy piszesz o ksenofobach, zagrożeniu nimi i koniecznym braku tolerancji dla takich zachowań. Zwłaszcza kiedy jadę przez Łódź i widzę napisy o żydowskich kurwach z ŁKS.

                    Comment

                    • jaw7
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 173

                      #70
                      to co napisał VanPurRz to jakaś żenada,facet kompletnie odjechał
                      TO JEST PORTAL PIWNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      Dosyć propagandy lewicowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        #71
                        Ktoś tu propaguje lewicę?

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #72
                          Silnik niszczarki postów już się grzeje
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            #73
                            Tak sobie myślę, że Marek sam się prosił o takie komentarze.

                            Fakt - że dając swoje nazwisko w nazwie firmy stał się poniekąd osobą publiczną.

                            Moim zdaniem, jak się "robi biznes" powinno się dla swojego dobra trzymać jak najdalej od polityki, zarówno tej czynnej jak i biernej - dla własnego dobra.

                            No ale wbrew temu co niektórzy zapewne sądzą, to wolny kraj i każdy może robić to co chce (oczywiście w granicach prawa).
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #74
                              Jeżeli ktoś widzi faszyzm tylko na prawicy, a nie chce go dostrzec po lewej stronie, to jest dla mnie idiotą. Kwestia tylko czy idiotą pożytecznym czy sprzedajnym. Nie mam nic do sympatyków lewicy, niektóre kwestie są nawet zbieżne z moimi, ale kłamstwu na temat umiejscowienia po faszyzmu mówię stanowcze nie.
                              Last edited by Pendragon; 21-02-2014, 10:54.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                #75
                                Iron, gdzie ty kurde politykę zobaczyłeś?

                                Kuźwa, panie Marku, niech Pan bardzo uważa gdzie chodzi na zakupy. Pójście do Tesco czy Biedronki to wspieranie kapitalistów zachodnich. Z drugiej strony wizyta w Almie czy Piotrze i Pawle to nacjonalizm. Chyba najlepiej zamawiać zakupy telefonicznie z osiedlowego spożywczaka. Choć wtedy też trzeba uważać na polityczne podteksty (np. nie kupować produktów bojkotowanych przez łódzkie lokale).
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎