Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog polskich puszek po piwie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gryzli
    Junior
    • 10-2005
    • 24

    Katalog polskich puszek po piwie

    Kilka dni temu w sieci umieściłem katalog polskich puszek po piwie, zapraszam do obejrzenia:



    Głównym celem było pokazanie jak największej liczby puszek, uwzględniając różne drobne szczegóły je różniące (zmiana browaru, zmiana w opisie, znaczkach alu/fe, recyklingu itp.). Czekam jeszcze na trochę zdjęć od kolegi krugera, ale zdecydowana większość puszek jest już skatalogowana.

    Prace nad katalogiem ciągle trwają, nowe funkcje będą pojawiać się w przyszłości.

    Z pewnością są błędy, z pewnością część zdjęć prosi się o podmianę na lepsze, ale myślę że jak na początek jest całkiem nieźle...
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #2
    Sorki, ale nie kumam co to za browar alko?
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • solfernus
      Senior
      • 08-2004
      • 1025

      #3
      O kurczaczek, fajnie popatrzyć na tą starą blachę. Cieszę się, że mogę w każdej chwili zaglądnąć do tego katalogu zamiast szukać na strychu w kartonach
      Pozdrawiam twórcę
      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

      Comment

      • Juby_piwosz
        Senior
        • 02-2006
        • 254

        #4
        Kawał dobrej, solidnej roboty. Wreszcie wszystko można znaleźć. Puszki nie są moją pasją ,ale podziwiam

        Comment

        • kruger_nr1
          Senior
          • 11-2005
          • 801

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
          Sorki, ale nie kumam co to za browar alko?
          w 1999 roku rozlewnia puszek ALKO z Ozorkowa wypuściła 2 puszki z piwem sygnowane swoim adresem. Producent piwa nieznany. Tak więc by je wyróżnić opisane są w katalogu jako browar.
          Kolekcja puszek piwnych:
          http://puszkikrugera.web-album.org/

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Niesamowita robota Gryzli !
            Odwaliłeś kawał dobrej roboty. 4 tysiące puszek a prawie kazda pokazana (po kliknięciu) z 4 stron to w sumie około 15 tys zdjęć. Szok
            Nie ukrywam że zanim otworzyłem link myslałem że będzie to jakieś "liźnięcie tematu po łebkach" ale po przejrzeniu kilku największych browarów przyznam że ogrom pracy robi wrażenie.
            Szkoda jedynie że zaburzona jest chronologia wzorów ale rozumiem że z powodu wczesniej już nadanych nazw plików tak wyświetla je przeglądarka.
            Wzory zarówno te pierwsze najstarsze sprzed już prawie ćwierćwiecza jak i najnowsze tegoroczne.
            Tak trzymaj. Strona juz oczywiście dodana do moich ulubionych. Twoje zdrowie
            Ile jeszcze wg ciebie brakuje puszek na stronie ?
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Micho441
              • 04-2008
              • 812

              #7
              Wspaniała robota.Katalog dzięki swej przejrzystości ułatwi życie kolekcjonerom.
              Jedynie mała poprawka w nazewnictwie browarów.Kiper to od 2006 roku browar Cornelius.
              Gratulacje za wykonanie tytanicznej roboty.

              Comment

              • gryzli
                Junior
                • 10-2005
                • 24

                #8
                @Ahumba
                Co do Alko, kolega kruger już wyjaśnił. Nie mamy lepszej koncepcji gdzie wrzucić te 2 puszki.

                @Cooper
                Puszki wyświetlają się alfabetycznie według nazwy piwa. Można by dorobić sortowanie po roku produkcji, ale wiele puszek nie ma przypisanego roku.
                Ile puszek jest niedodanych? Trudno powiedzieć, dodane są puszki ze zdjęć od krugera, które wysłał mi gdzieś w 2011 roku, dodane są wszystkie puszki, które sam posiadam.
                Zostały jeszcze puszki posiadane przez krugera po 2011 roku, a których ja sam nie mam w kolekcji. Nie wiem ile tego będzie.

                @Micho441
                To już prędzej Sulimar, chyba na żadnej puszce nie ma napisane "browar Cornelius", jest albo Kiper albo Sulimar.

                A poza tym, to dzięki za miłe słowa.

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Zdecydowanie uszeregowałbym browary nie pod względem ich nazw własnych ale pod względem miast w których się znajdują. Na takim podziale opierają się (chyba) wszystkie polskie katalogi birofilistyczne (kapsle, podstawki, wybrane tematy/okresy etykiet).
                  Przykład powyższej dyskusji nad Sulimarem/Corneliusem/Kiperem pokazuje jak niepraktyczny (z racji zmieniania się nazw) jest to podział. Przykładów takich było by więcej ale ten jest bardzo dobry.
                  Puszki z firmy Alko określiłbym po prostu jako "niezidentyfikowane" a na pewno nie wrzucałbym ich razem z puszkami browarowymi gdyż taka klasyfikacja sugeruje iż pochodzą z browaru Alko a takiego nigdy nie było. Pozatym takie zaszeregowanie być może z czasem zmotywuje kogoś do rozszyfrowania browaru w którym znaleść się powinny.
                  Gdy będę w kraju postaram się dorzucić minimum jedną puszkę 0,25 z Warszawy której nie ma na stronie (drobny detal ale zawsze).
                  Z Warszawy istnieją też 3 puszki litrowe, wykonane najprawdopodobniej próbnie. Ich wymagającej poprawy jakości fotki są tutaj.
                  Jeśli autor z czasem doda dział próbnych grafik które pradopodobnie nigdy nie zostały wykorzystane na puszkach to z Warszawy będzie można wrzucić jeszcze taką ciekawostkę
                  Jeszcze raz moje gratulacje.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • orangejuice
                    Member
                    • 05-2012
                    • 40

                    #10
                    Katalog świetny
                    Sam nie jestem puszkarzem, ale mam jedną próbę, którą dostałem kiedyś z elbrewery.
                    Może mógłbym tym akcentem pomóc w budowie tej inicjatywy?

                    Comment

                    • kruger_nr1
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 801

                      #11
                      Po długiej nieobecności wraca katalog polskich puszek! Na razie od miejsce w którym się zatrzymał, ale powoli będzie się uzupełniał. Zapraszamy do oglądania!
                      Kolekcja puszek piwnych:
                      http://puszkikrugera.web-album.org/

                      Comment

                      • kruger_nr1
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 801

                        #12
                        Katalog Polskich Puszek Piwnych powoli się uzupełnia...i przekroczył już 5300 egzemplarzy! Dodawane są już nowości na rynku, wielu z nich nie ma jeszcze w dziale Kolekcjonerstwo tego forum. Zapraszam do oglądania, uwag, komentarzy. Zauważone błędy z nr puszki również proszę tutaj zgłaszać, będę się starał je poprawiać.
                        Kolekcja puszek piwnych:
                        http://puszkikrugera.web-album.org/

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          To jest katalog a więc wszystkie znane Tobie polskie piwne puszki czy prezentacja zbioru ? Oczywiście zakładam że nie masz wszystkich znanych Ci blaszanek.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • kruger_nr1
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 801

                            #14
                            Tak, to katalog wszystkich znanych puszek, jednak z powodu ponad 3letniej przerwy w dodawaniu puszek powstała spora luka. W tej chwili pozostał do uzupełnienia przelom lat 2014/2015 z mojego zbioru a wtedy poproszę o udostepnienie nieznanych mi wzorów innych kolekcjonerów. Tymczasem katalog dostępny dla zainteresowanych jeszcze nie kompletny.
                            Kolekcja puszek piwnych:
                            http://puszkikrugera.web-album.org/

                            Comment

                            • kruger_nr1
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 801

                              #15
                              W katalogu dodane sporo nowości polskich puszek, których brak na razie w kolekcjonerstwie. Zapraszam do o przeglądania !
                              Kolekcja puszek piwnych:
                              http://puszkikrugera.web-album.org/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎