Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Osjann, Bursztynowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Osjann, Bursztynowe

    Blg 12,5 alk. 5,4 %
    Barwy podobnej do weizenbocka - bursztynowej. Przyzwoita podbudowa słodowa, jeszcze z dość sporym udziałem cukrów resztkowych, lekko drożdżowe. W smaku wydatna goryczka, końcowa, przyjemna. Piana ładnie osada się na szkle. Nasycenie ciut za duże.
    Nie jest to typowy amber. Widać w nim dużo słodowej bazy oraz solidne chmielenie. Smaczny! Kolejne udane piwo, choć nie jest to dunkel, który był zapowiadany.
    Attached Files
    Last edited by e-prezes; 03-05-2014, 23:50.
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    A jednak nie dunkel, wycofuję więc pytanie z innego wątku, czy jest dostępne. Da się to piwo jakoś zestawić z tym puławskim?

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Puławskie dawno piłem i wydawało mi się mało goryczkowe. To jest z solidną goryczką jak w bitterze.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        No to jest powód, żeby po raz kolejny przejechać się do Białej. No i na jednego Weizena...

        Comment

        • sandacz
          Senior
          • 01-2007
          • 345

          #5
          Dominują dwa nietypowe smaczki: gulaszu i kaparów. Nie mówię, że jednoznacznie złe piwo, ale za sprawą ww. pod koniec nieco nuży. Całość podszyta Kasparową kwaskowatością.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnomiedziano - brązowy, przyjemny dla oka, mętne. [4.5]
            Piana: Koloru ecru, gęsta, drobnooczkowa z grubymi bąblami na powierzchni. Po kilku łykach pozostał solidny, gruby kożuch i pozostał do końca. Na ściankach zostaje sporo plam, po każdym łyku zaznaczają się kręgi. [4.5]
            Zapach: Wyraźny, drożdżowo - karmelowy. [4]
            Smak: Podstawa słodowa z nutami łagodnej czekolady, zbożowej kawy i karmelu, uzupełnione przyjemną chmielową goryczką w tle. Piwo ładnie zharmonizowane, miłe w piciu. [4.5]
            Wysycenie: Dobre, nieprzeszkadzające, odpowiednie do tego piwa. [4.5]
            Opakowanie: Kufel firmowy, podkładka. [5]
            Uwagi: Próbowane 6.06.14 w browarze za 6,50/0,5 l. Niewątpliwie najsmaczniejsze porównując z Pilsem i Lagerem.

            Moja ocena: [4.35]

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #7
              W porównaniu z fotką e-prezesa pite przeze mnie miało dużo bardziej intensywny i ładniejszy kolor.
              Attached Files

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                #8
                Po chwilowej zniżce formy bursztynowe wraca do dawnego poziomu. Dobrze goryczkowe, z ładnym lacingiem (chyba tak nowomodnie się mówi ), solidnie słodowe i pełne. Piana drobna, kremowa.
                Last edited by e-prezes; 07-08-2014, 15:16.

                Comment

                • Piwny_Radek
                  Senior
                  • 08-2014
                  • 108

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jak już sama nazwa mówi piwo ma bursztynową barwę o całkiem sporym zmętnieniu. [3.5]
                  Piana: Piana średniej wielkości, w dodatku szybko opada. Generalnie jest niezbyt obfita i mało ciekawa. [3]
                  Zapach: Bardzo słodowo i sucho. Jest siano, skarpety oraz stajnia. Wieś pełną gębą, lecz z tej mniej urokliwej strony. [2]
                  Smak: O walorach smakowych nie można za dużo powiedzieć, bo po prostu za wiele ich nie ma. Występuje spora dawka słodu, a poza tym. pustka, nic - zupełnie jak w piwach koncernowych, tyle co czuć tutaj większą treściwość. [2]
                  Wysycenie: Średnie [2.5]
                  Opakowanie: Butelka od strony wizualnej prezentują się strasznie biednie, wręcz tragicznie. Sam wstydziłbym się dać klientowi tak zapakowane piwa. Rolę etykiet pełni zwykła kartka papieru, do tego krzywo wycięta i byle jak przyklejona z widocznymi zagnieceniami. [1]
                  Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2014/...-3-browar.html

                  Moja ocena: [2.15]
                  http://piwnyradek.blogspot.com/
                  http://instagram.com/piwnyradek

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: No, jak drut, bursztynowy. [4]
                    Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
                    Zapach: Słód i karmel. Niby fajnie, ale trochę ubogo... [3.5]
                    Smak: Lekka goryczka w orzechowym stylu, delikatny słód palony. Plus za brak nadmiernej słodkości. [4]
                    Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                    Opakowanie: Wiadomo: goły biały kapsel, cycatka z kuflami..., itd. Eta mało starannie naklejona. [3.5]
                    Uwagi: Niezłe piwo, budzące lekkie skojarzenia z koźlakiem...

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowy [5]
                      Piana: ecru, drobna, zwarta, trzyma się do samego końca choć w zubożonej formie [3.5]
                      Zapach: lekki, owocowo-karmelowy [3.5]
                      Smak: dość pełne i treściwe, goryczka lekka, wyraźna, owocowe nuty, bardziej wytrawne niż słodkie, trochę karmelu, wyczuwalna landrynka ale dopiero pod koniec łyczka, finisz bardziej słodowy [3.5]
                      Wysycenie: troszkę za duże [4.5]
                      Opakowanie: fajna i prosta etykieta z babką, gładki kapsel [4]
                      Uwagi: Dobre piwo choć momentami landrynkowe akcenty mi przeszkadzały

                      Moja ocena: [3.65]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 08-11-2018, 21:41.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎