Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziedzice, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dziedzice, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, delikatnie opalizujący. [4]
    Piana: Białą, dość drobna, średniowysoka, niezbyt trwała, niestety. [3.5]
    Zapach: Chmielowy, sam nie wiem, dlaczego kojarzy mi się "koncernowo" (tak, jak bucha po otwarciu puszki), ślad ziołowy... [3.5]
    Smak: Delikatna goryczka, baza słodowa, przez to wszystko przedziera się posmaczek owocowy, trochę w kierunku bawarskiego hellesa, a na to jeszcze nakłada się wytrawny ślad ziołowy . [4.5]
    Wysycenie: Średnie, daje radę. [4]
    Opakowanie: Bączek, goły kapsel, eta w stylu browaru (koleś, napis, itd. ), tym razem trawiasto(chmielowo?)zielona, info i parametry są. [4]
    Uwagi: Zaskakująco smaczne piwo, z pewnością najlepsze w ofercie dziwacznego browaru w podziemiu centrum handlowego.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty, klarowne (?!) [5]
      Piana: biała, drobna, dmuchana czyli leciutka, delikatna ale jednocześnie mocna, została w szkle nawet gdy piwa już nie było, na szkle zostają pajęczyny [4]
      Zapach: słabo wyczuwalny, głównie słód [3]
      Smak: leciutkie, świetna, świeża chmielowa goryczka, bardzo dobrze skomponowana ze słodową podstawą, klasyczny, smaczny leciutki pils wypity z przyjemnością i prawie na raz [4.5]
      Wysycenie: trochę za duże [4.5]
      Opakowanie: brązowy bączek 0.33, gładki kapsel [4.5]
      Uwagi: Gdyby piwo było pełniejsze byłoby doskonałe, a tak jest tylko bardzo dobre

      Moja ocena: [3.95]
      Attached Files
      Last edited by becik; 08-09-2014, 18:17.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno złoty, jak na pilsa chyba za ciemny, mocno mętne. [4]
        Piana: Bielutka, oczka mikroskopijne - gęsta jak krem, wysoka na około 3 cm. W trakcie picia został równomierny kożuszek z obręczą i sporo plam na ściankach kufla. [4.5]
        Zapach: Przyjemny, słodowy z nutą miodowo owocową. [4]
        Smak: Wyraźnie słodowe (ale nie słodkie), jest też chlebek, bukiet owocowy, na podniebieniu pojawia się przyjemna goryczka. Treściwy, smaczny klasyczny pils. [4.5]
        Wysycenie: Ciut za wysokie, nieznacznie przekracza górny poziom normy. [3]
        Opakowanie: Podane w pękatym kuflu 0,4 l z firmowym logo, podkładka laminowana. [5]
        Uwagi: Piłem 28.09.14 na miejscu w browarze, 6 zł/0,4 l.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Lane w browarze:
          Attached Files

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, mętny. [5]
            Piana: Ładna, wysoka, biała, drobna, opada niespiesznie. [4.5]
            Zapach: Słodowo-drożdżowy, przyjemny, taki... Niemiecki w charakterze. [4]
            Smak: Przypomina niemieckie, małobrowarowe hellesy. Nieprzesadnie treściwe, z lekką, ale przyjemną ziołową goryczką. [4]
            Wysycenie: Dosyć mocne, ale pasujące. [5]
            Opakowanie: Pite w lokalu. [4]
            Uwagi: Smaczne.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złocisty z bardzo delikatnym zamgleniem. [5]
              Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, trwałość znacznie poniżej średniej, co najwyżej przeciętnie zdobi szkło. [3.5]
              Zapach: Dość intensywny, całkiem przyjemny, słodowy, w czeskim stylu (diacetyl). [4]
              Smak: Całkiem przyjemne, wyraźnie słodowe oraz nieco chlebowe i z przyjemną, szlachetną goryczką na średnim poziomie. Niestety brakuje nieco wytrawności. [4]
              Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. Pasujące. [4]
              Opakowanie: Może być, pasujące do pilsa, szkoda że nie ma pełnego składu a i firmowym kapslem bym nie pogardził. [4]
              Uwagi: Warka 14 z datą do 29.07.2015. Piwo mogło by być naprawdę świetne ale niestety jest za słodkie. Tak czy inaczej warto spróbować.

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #8
                Warka z datą 29.09.15, partia 14

                Ku przestrodze. DMS, DMS i jeszcze raz DMS. Ale naprawdę w tak zabójczym stopniu, że to jakieś nieporozumienie. Sam fakt, że to piwo opuściło browar i wyszło w świat to jakiś żart. Nie wiem czy gdybym wymieszał sobie jakiegoś jasnego lagera pół na pół z wodą z puszki po kukurydzy to osiągnąłbym tak mocny efekt. U mnie wielka krecha dla browaru Dziedzice i prędko do niego nie wrócę.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • jarek72
                  • 03-2002
                  • 80

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Oskaliber Wyświetlenie odpowiedzi
                  Warka z datą 29.09.15, partia 14

                  Ku przestrodze. DMS, DMS i jeszcze raz DMS.
                  Niestety nic w tej kwestii się nie zmieniło. Warka 15.05.19 Pierwszy raz piłem, wersja butelkowa, niestety gotowane warzywa

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎