Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Stout Owsiany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Zarzecze, [Wrężel] Stout Owsiany

    11,5 blg; 4,5 % alk; 32,2 IBU

    Barwa: Ciemnobrunatna, prawie czarna, nieprzejrzysta; 5
    Piana: Podobnie jak w innych ostatnio degustowanych, kremowa, nieduża, opadająca, delikatnie osadzająca się na szkle; 4
    Zapach: Palone słody, średnio intensywnie czekolada; 3
    Smak: Po przełknięciu uderza spora dawka goryczki, chmielowej. Gdy już się ułoży dochodzi gorzka czekolada. Lekka kwasowość. Jest wytrawnie, ale nie ekstremalnie; 4
    Nasycenie: Drobne, akuratne; 4,5
    Opakowanie: dużo informacji na etykiecie, ale jednego zdania nie rozumiem. Etykieta krzywo naklejona, biały kapsel, współgra z szatą graficzną etykiety; 4,5

    Ogólnie: dla wielbicieli mocniej chmielonych stoutów, ale przyjemnie byłoby do niego powrócić.
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: 58.5 EBC, cokolwiek to oznacza. Zmętniona ciemna kawa odstawiona na noc. [4.5]
    Piana: Ciemnobeżowa. Po nalaniu obfita, grubopęcherzykowa, z czasem redukuje się do skąpawej stoutowej. Słaby lacing. [4]
    Zapach: Kawa i czekolada na pierwszym planie. Nie zaskakuje niczym szczególnym. Solidny przedstawiciel gatunku. [4]
    Smak: Aksamitny, lekko cierpkawy, kawowy z posmakami kakao i czekolady gorzkiej. Po ogrzaniu uwydatnia się mocna kawa plus orzechowa nuta znana z brown ale. [5]
    Wysycenie: Niskie, w stylu. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta niby niepozorna, ale zawiera bardzo szczegółowe info włącznie z kolorem i goryczką do jednego miejsca po przecinku. Fajny papier. [5]
    Uwagi: Nie wiem, czy nie najlepszy krajowy stout owsiany jaki do tej pory próbowałem. Nazwa browaru chyba trochę nietrafiona marketingowo poza Polską. W Polsce też zresztą łatwo nie będzie.

    Moja ocena: [4.5]

    Comment

    • marecki12
      Senior
      • 12-2005
      • 156

      #3
      Zdjęcie piwa
      Attached Files
      http://marecki12.web-album.org/

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Aromat - palone słody, trochę ziemiste
        Piana - wysoka, beżowa, dość gęsta, trwała
        Barwa - smolista, nieprzejrzysta
        Wysycenie - łagodne
        Smak - wyraźna goryczka... chmielowa, potem trochę palonej, cytrusowy kwasek, cierpki, wyraźny i w końcu dominujący, ciut kawy.
        Treściwość - umiarkowana

        Chinook do chmielenia stouta na dodatek owsianego... Może i można, ale żeby tylko ten chmiel... Wyszła hybryda stouta i cascadian dark ale. Może i niezła, ale gdzie ta gładkość i inne cechy oatmeal stouta. Nie oszukujmy się - to nie jest stout owsiany. Samo dodanie płatków nie wystarczyło.

        Dla tych, co poznali znaczenie słowa lacing i wciąż poznają pojęcie piwa i jego gatunków może uchodzić za wybitny. Moim zdaniem jako piwo naprawdę niezłe, jako stout owsiany nieporozumienie. Ale trzymam kciuki, chętnie sięgnę po ich marcowe, mam nadzieję nie chmielone po amerykańsku

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatna czerń nieprzejrzysta . [4]
          Piana: Beżowa, drobna, wysoka, nietrwała. [3.5]
          Zapach: Kawa, mleczna czekolada, trochę palonego słodu, może też właśnie płatki...? [3.5]
          Smak: Klasyczny stoutowy kwasek, czekolada, nuty popiołu, lekka wodnistość. Nie wiem, jak smakują płatki, więc ich nie czułem. [4]
          Wysycenie: Niewysokie. [4]
          Opakowanie: Brązowa, nie niej wiatrak (jak w Osiecznej ), starannie wykonana, choć wzornictwo raczej marketowe... Plus za info. [4]
          Uwagi: Ten stout podszedł mi jakoś bardziej, niż APA z tej stajni...

          Moja ocena: [3.775]

          Comment

          • jerzdna
            Senior
            • 07-2014
            • 240

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny. Nieprzejrzyste [5]
            Piana: Bezowa. Spora. Drobno i sredniopecherzykowa. Szybko zredukowana do obwodki. Ale czego mozna oczekiwac od stouta. Lacing slaby [4]
            Zapach: Slaby. Palono-wedzony. Lekka kawa. Plus nuta czegos nieokrelonego. Nieprzyjemnego. Nie potrafie tego zidentyfikowac... [3]
            Smak: Calkiem, calkiem. Palone slody, kwasek i kawa i troche gorzkiej czekolady. Aksamitu od owsianego nie wyczulem [4]
            Wysycenie: Niskie. W porzadalu [5]
            Opakowanie: Kontra i eta pelne informacji ale sama grafika i kolor brzydkie jak psia kupa [3.5]
            Uwagi: Piwo niezgorsze choc do owsianki bym jej nie zaliczyl. Raczej klasyczny stout. Poprawic aromat i bedzie dobrze

            Moja ocena: [3.725]

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrunatny. [4]
              Piana: Beżowa, początkowo wysoka, ale szybko opada. [4]
              Zapach: Zupełnie jak kawa zbożowa. [4.5]
              Smak: Kwaskowy, palony, gorzka czekolada. Dość długa goryczka. [4]
              Wysycenie: Niziutkie. [5]
              Opakowanie: Dość tradycyjne w formie, ale podane wszystkie istotne informacje, nawet jednostki EBC. [4.5]
              Uwagi: Wytrawne, lekkie piwo, trochę brakuje mu treści. Ale pijalność jest całkiem wysoka. Nie wyczułem nic "owsianego" w nim.

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrunatny. [4.5]
                Piana: Niezbyt wysoka, beżowa, średnio trwała. [3.5]
                Zapach: Bardzo mocno palony, mleczna czekolada, dosyć mocny. [4.5]
                Smak: Intensywny posmak palonej kawy, posmaki czekoladowe i popiołowe. Brak takiej "gładkości", za jaką lubię owsiane stouty. Poza tym treściwość trochę za niska. Goryczka trochę zalega. [3.5]
                Wysycenie: Za wysokie. [4]
                Opakowanie: Skład dokładny, informacji sporo. Eta jak dla mnie zwyczajnie brzydka, do tego ledwo butelkę widać na półce. [4]
                Uwagi: Przyzwoity oatmeal stout, ale nic ponadto.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • DonCarlo
                  Member
                  • 02-2014
                  • 55

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemnobrunatne praktycznie nieprzejrzyste, ale nie czarne [4.5]
                  Piana: średnioobfita, beżowa, średnipęcherzykowa, dość szybko się redukuje [3]
                  Zapach: palono-kawowy intensywny aromat z nutą gorzkiej czekolady [4.5]
                  Smak: intensywnie palony i czekoladowy, goryczka średnia i szlachetna, odczucie w ustach dość pełne, sprawia bardzo przyjemne wrażenie [4.5]
                  Wysycenie: średnie jak na stouta, odpowiednie [5]
                  Opakowanie: prosta ale estetyczna etykieta i komplet informacji [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.35]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarne ale pod światło na brzegach szkła są jakieś brązowe prześwity [4.5]
                    Piana: ciemno bezowa, dość mocna i zwarta, opada powoli "do środka", osiada na szkle w niedużej ilości [4]
                    Zapach: słaby, palone akcenty kawy i słodu [3.5]
                    Smak: treściwość średnia, pełnia także, mocne paloność, wytrawna, w tle odrobina kawy, gorzkiej czekolady z minimalną karmelową nutą, fajnie oblepia usta, lekkie mleczne nuty w znacznym stopniu łagodzące całość, głównie ta paloność [4]
                    Wysycenie: w tym wypadku troszkę za mało [4]
                    Opakowanie: etykieta podoba mi się, brak mi tylko do szczęścia firmowego kapsla [4.5]
                    Uwagi: Dobry i smaczny stout, choć można go jeszcze poprawić

                    Moja ocena: [3.875]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 18-10-2014, 12:04.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny, prawie czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                      Piana: wysoka, gęsta, średnio i grubo pęcherzykowa, niezbyt trwała. [4]
                      Zapach: średnio intensywny, kawowy, palony, lekko czekoladowy i kwaskowy, po ogrzaniu delikatnie chmielowy [4]
                      Smak: kawowy, cierpkawy, palony, lekki kwasek, średnio mocna, krótka i dość przyjemna goryczka, lekko ściagająca. Piwo jest średnio wytrawne, za mało treściwe, brakuje też smaków owsianych. [3.5]
                      Wysycenie: średnie w sam raz. [5]
                      Opakowanie: niezbyt ładna etykieta, podane mnóstwo informacji, nawet barwa, goły kapsel. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.85]
                      Last edited by yaro74; 23-10-2014, 19:00.

                      Comment

                      • Klatak
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 431

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo bardzo ciemno brązowy, nieprzejrzysty. [4.5]
                        Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, niezbyt trwała, bardzo zdobi szkło. [4]
                        Zapach: Średnio intensywny, kawa zbożowa, kawa (zwykła), mokre zboże. [4]
                        Smak: Palony z owsianą pełnią i całkiem solidną goryczką. W teksturze jest wodniste, a w smaku nie, tak jak powinno być. [4]
                        Wysycenie: Powyżej średniego. Za wysokie. [3.5]
                        Opakowanie: Dobre jakościowo, zawiera komplet informacji ale projekt niestety nie porywa. [4]
                        Uwagi: Warka z datą do 25.02.2015.

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • melor
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 364

                          #13
                          aromat: kawowy. słaby, mało intensywny.
                          kolor: kasztanowy do czarnego, mętny
                          piana: na początku bardzo duża. gruboziarnista. ale powoli opada i znika
                          smak: łagodny, delikatny smak. Jest wyraźna paloność, ale nie jest bardzo duża. Piwo wydaje się trochę wodniste. Nie jest słodkie. Raczej bardziej w stronę wytrawnego. Nasycenie wysokie. Smak jest jednolity, tylko palone nuty. Innych smaków i aromatów brak.

                          opakowanie: kapsel biały. Na etykiecie wszystkie niezbędne informacje, nawet kolor (58,5 EBC) jest podany. Powiedziałbym, że to wzorowa etykieta. Jest tu wszystko co można zawrzeć na etykiecie! Etykieta na piątkę 5/5
                          cena: 6,80 zł

                          5/10 - piwo bez wad, ale dla mnie za bardzo wytrawne i wodniste

                          Comment

                          • Wujas
                            Gość
                            • 11-2014
                            • 267

                            #14
                            Czy tylko ja nazwałbym to piwo raczej dry stoutem niż stoutem owsianym?
                            Solidne zmętnienie, lecz piwo nie jest tak aksamitne jak np. Lublin to Dublin.
                            Zdecydowanie bardziej przypomina mi Liberty stout z Widawy.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Dla mnie to raczej bardziej dry stout niż owsiany stout.
                              Dlaczego?
                              w miarę wodnisty, palono kawowy, bez owsiankowych nutek, smaczny i poprawny lekki dry stout
                              Goryczka na finiszu wyraźna i nawet lekko zalegająca, ale ja taką lubię

                              W przypływie ochoty na takie piwo, można powtórzyć
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎