Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary kontraktowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie oczekuje oczywiście dokładnego wyliczenia. Szczerze mówiąc temat kontratowców ostatnio odjechał mi niczym Kubica, staremu Ikarusowi. Pogubiłem się kto, jak, gdzie i co warzy (bardziej interesuje mnie końcowy efekt). Więc może osoby bardziej na czasie zauważyły, że odkąd 2 kontraktowców mających na koncie Y warek, warzy w browarze X, o wybiciu Z, którego produkcja wynosiła N hl rocznie, to jego wyroby własne praktycznie zniknęły z półek sklepowych itp. Rozwiązując takie równanie pewnie można by dojść do jakiś zaokrąglonych wniosków.
    Proszę sam sobie odpowiadam. Ze znalezionych informacji wynika, że AleBrowar warzy obecnie 10 warek piwa miesięcznie (280 hl) to jest maksimum wydajności na jakie mogą sobie pozwolić. Początkowo warzyli 3 warki miesięcznie. Nie wiem jakie są możliwości techniczne browar Gościszewo, czy zostaje jeszcze coś na ich własną produkcję?
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • olie
      Senior
      • 06-2011
      • 777

      Gościszewo się teraz rozbudowuje, więc możliwości się poprawią.

      Comment

      • kibi
        Senior
        • 07-2004
        • 1875

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie wiem jakie są możliwości techniczne browar Gościszewo, czy zostaje jeszcze coś na ich własną produkcję?
        Piwa z Gościszewa są obecne na rynku. W Warszawie bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.
        Może zakontraktowali i produkują gdzie indziej .

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          To ciekawe, bo zwykle wątpliwości i negatywne komentarze dotyczące praktyk biznesowych kwitujesz stwierdzeniem, że biznes jest po to, aby na nim zarabiać. "Załapanie się jak najmniejszym kosztem na kawałek już przygotowanego tortu" pasuje tu chyba znakomicie.
          Więc wszystko się zgadza. W czym widzisz problem? Ja tylko w tym, że niektórzy próbują to traktować jak jakąś wielką misję, jakby Hiszpanie dotarli do Afryki i przywieźli perkal i paciorki. A tu chodzi tylko o robienie kasy, korzystając z mody na aipy - sraipy. Zmieni się moda, to "znienacka" zmieni się też profil produkcji - ktoś tam "nagle" odkryje, że tak naprawdę lud pragnie nzipów - sripów albo stoutów - srautów.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Nie widzę problemu, tylko niekonsekwencję. Na ogół biznesu bronisz, ale "kontraktowców" krytykujesz lub wyśmiewasz.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              A gdzie AleBrowar podał takie informacje? I jakie są moce Gościszewa?
              A gdzieś w internetach A moce Gościszewa to pewnie ktoś kto tam był obliczy w miarę dokładnie.

              EDIT: O, grzeber wygrzebał też
              Last edited by leona; 14-02-2014, 10:42.

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                Czy ja napisałem że chodzi o Sete ?
                LP

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2767

                  Czy był już wymieniany projekt "Browar Kontraktowy Ruta"?
                  Mają jak na razie tylko profil na facebooku:

                  BKRuta
                  Last edited by Pankracy; 11-03-2014, 18:21.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                    Niebawem zabraknie browarów z wolnymi mocami
                    Jak widać ciągle nie brakuje. Licząc tylko crafciaki w tym roku powstało 12 kontraktowców, podczas gdy w zeszłym tylko 6. Specjalnie na własne potrzeby nie liczyłem "zamawiaczy etykiet" i kolaborantów/-a

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy był już wymieniany projekt "Browar Kontraktowy Ruta"?
                      Mają jak na razie tylko profil na facebooku:

                      BKRuta
                      Chyba na samych planach utknęło jak odbili się od "muru" niechętnych lagerom Od końca marca nic tam na stronie nie dzieje się.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        No to o tym nie było:


                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • mateuszwa92
                            Junior
                            • 03-2014
                            • 4

                            Tego też raczej nie było. Premiera naszego piwa już w ten piątek, 5.12.2014, zapraszamy
                            Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              Mazowieckie Zakłady Przemysłu Fermentacyjnego - dziś gotują pierwszą warkę. Jak u większości w planach jest własny zakład, na razie na cudzym.

                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mazowieckie Zakłady Przemysłu Fermentacyjnego - dziś gotują pierwszą warkę. Jak u większości w planach jest własny zakład, na razie na cudzym.

                                https://www.facebook.com/pages/Mazow...79630008937332
                                Gdzie warzysz?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎