Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] RIS

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] RIS

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, totalnie nieprzejrzysty. [4.5]
    Piana: Beżowa, drobna, zwarta, z średnim lacingiem. [4]
    Zapach: Można by rzec, że piwo pachnie "niczym". Jest gorzej. DMS i nuta ciemnego słodu. Bieda z nędzą. [2.5]
    Smak: Ten sam przypadek co przy Barley Wine. Chłopakom wyszło inne piwo niż zamierzali. W tym przypadku mamy Imperial Black IPA. Piwo jest wodniste jak na 24 Blg, brak mu RISowego charakteru. Paloność i goryczka na średnim poziomie, jedynie nuta kawowa wnosi coś ciekawego. Alkohol męczący, nieułożony. Posmak krótki, z nutami ciemnego słodu i alkoholu. [3]
    Wysycenie: Niskie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: Wreszcie pomysł Doctorów świetnie się sprawdził. Jest prosto, elegancko i bardzo czytelnie. [5]
    Uwagi: Chłopaki porwali się w motyką na słońce. Ich RIS, risem nie jest, bo brak mu ciała i charakteru. Na szczęście wszystkiego chmielem przykryć się nie da.

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny. Może nie smoła ale ładny. [4.5]
      Piana: Świetna! Drobna, kremowa, utrzymuje się długo. [5]
      Zapach: Bliżej nie określony zapach amerykańskich odmian chmielu(costam grejpfruty), paloność, alkohol. Średnio intensywny. Ogrzanie nie zwiększa znacząco bukietu. Paloność wychodzi na pierwszy plan. [3]
      Smak: Goryczką, średnia do wysokiej, dalej palona słodycz i posmak alkoholu, taki niemiły, trochę spirtusowy. Piwo jak na ekstrakt jest dosyć płaskie, brak mu złożoności, głębi czyli tego o co chodzi w imperialnych stoutach. Jeszcze nie pilem imperialnego stouta który nie miałby kawy, czekolady. A gdzie tu jeszcze takie frykasy jak wiśnia, śliwka, rodzynki itp. Tego w tym piwie nie uswiadczycie. Jest prosto, wręcz prostacko. Ordynarnie walnąć chmielem, jednowymiarową slodyczą i ten alkohol. Po ogrzaniu alkohol bardziej się chowa, piwo staje się imperialnym black IPA z większą rolą palonosci. [2.5]
      Wysycenie: Stosunkowo niskie. Ok. [4.5]
      Opakowanie: Bardzo ładne, stylowe. Brakuje tylko firmowego kapsla. A [4]
      Uwagi: No i trochę na temat doctor brew mi się wyklarowalo. To piwo otworzyło mi oczy. Teraz wiem doktorzy są specjalistami od chmielologii. Sypnac dużo i jakoś to będzie. Niestety takie style jak Imperialny stout obnażają tę filozofię. Jednak do zrobienia dobrego RISa potrzeba czegoś więcej niż do zrobienia APA czy IPA. Jednak nie będę się już dalej nabierał i wersję barrel aged oleję, też zastanawiam się czy nie sprzedać butelek które wziąłem na leżakowanie. Męczące, małowymiarowe piwo.

      Moja ocena: [3.2]

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czerń, czerń, czerń. [5]
        Piana: Majstersztyk! Takie rzeczy widziałem tylko na Guinnessie. Beżowa, obfita. Po nalaniu - jak na azocie - każdy pęcherzyk żyje własnym życiem i układa się na sąsiednim jak komórki w plastrze miodu. [5]
        Zapach: Mocne chmiele, kawa, paloność. Po ogrzaniu wychodzi alkohol, ale nienachalnie. [4.5]
        Smak: Bardzo przyjemna kawa i wyrazista gorycz chmielowa odpowiadają za odcień wytrawny. Gorzka czekolada. Mistrzowsko zbalansowane słodami. Gęste, wręcz zawiesiste o aksamitnej teksturze. W posmaku nuty prażonego ziarna słonecznika. [5]
        Wysycenie: Niewielkie, odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ciekawa faktura papieru. Elegancki minimalizm. Niestety, system ikonek znów został zainfekowany nieumiejętnym doborem wyrazów mowy ojczystej. Szkoda. [4.5]
        Uwagi: Piszę to z pełną odpowiedzialnością - ten RIS koresponduje wywołanymi doznaniami olfaktorycznymi z ostatnią warka Imperatora Bałtyckiego. A to nie byle co.

        Moja ocena: [4.775]

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          #5
          Czytając niektóre recenzje, mam wrażenie że pilismy dwa różne piwa. Czym spowodowane takie skrajne odczucia?

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            To już jest siła marki, mości kolego

            Comment

            • Piwoteka
              Senior
              • 04-2008
              • 1209

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
              Jednak nie będę się już dalej nabierał i wersję barrel aged oleję, też zastanawiam się czy nie sprzedać butelek które wziąłem na leżakowanie. Męczące, małowymiarowe piwo.
              Tristan, jakbyś kupca nie znalazł to pewnie miałbym chętnego lub dwóch z ekipy za barem. Daj znać, jakby co.
              Piwoteka
              Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
              www.piwoteka.pl
              Sklep Piwoteki na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na G+
              Дед Мороз (Dziadek Mróz)
              Browar Piwoteka

              Comment

              • yassmen
                Senior
                • 11-2012
                • 288

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                Czytając niektóre recenzje, mam wrażenie że pilismy dwa różne piwa. Czym spowodowane takie skrajne odczucia?
                I co? Mam się wytłumaczyć z faktu, że moja butelka była dobra i piwo mi smakowało?

                Na forum są dziesiątki takich sprzecznych opisów, a przyczyny mogą być różne: złe przechowywanie, dieta oceniającego, nadmiar fajek albo sosu czosnkowego w przededniu spisywania wrażeń, ogólne zmęczenie organizmu alkoholem itede itepe.

                Jakbym za każdym razem czytając opinie sprzeczne z moimi chciał o tym pisać, to pewnie niczego więcej bym w życiu nie robił.
                Fora to chyba jedne z ostatnich miejsc, w których można i warto się pięknie różnić.

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  #9
                  Ale ja ci nic nie zarzucam, poprostu ciekawa kwestia. Bo opinie skrajne, albo zachwyt, albo pojazd. Podobnie na ratebeer, blogach.
                  No i jeszcze kwestia, czy ktoś kto to ocenia w ogóle pił kiedyś dobrego RISa, czy to pierwsze zetknięcie. Bo jeśli pierwsze, to takie oceny są słabo reprezentatywne, jeśli nie ma się porównania, wzorca stylu.

                  Comment

                  • tristan_tzara
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 1038

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tristan, jakbyś kupca nie znalazł to pewnie miałbym chętnego lub dwóch z ekipy za barem. Daj znać, jakby co.
                    Mam po sztuce barley wine i risa. Będę pewnie w piątek/sobotę w barze piwoteka. Mogę podbić i zagadać o to. Choć bardziej jestem skory na wymianę
                    Last edited by tristan_tzara; 28-01-2015, 12:59.

                    Comment

                    • Piwoteka
                      Senior
                      • 04-2008
                      • 1209

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mam po sztuce barley wine i risa. Będę pewnie w piątek/sobotę w barze piwoteka. Mogę podbić i zagadać o to. Choć bardziej jestem skory na wymianę
                      Nie wiem, czy osobiście będę w piątek/sobotę, tym bardziej, że w piątek warzymy w Olbrachcie. Jeśli już to jakoś wieczorem. Napisz mi na PW na co chcesz się zamienić.
                      Piwoteka
                      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                      www.piwoteka.pl
                      Sklep Piwoteki na Facebooku
                      Piwoteka Narodowa na Facebooku
                      Piwoteka Narodowa na G+
                      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                      Browar Piwoteka

                      Comment

                      • lasica_lwd
                        Member
                        • 06-2014
                        • 73

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale ja ci nic nie zarzucam, poprostu ciekawa kwestia. Bo opinie skrajne, albo zachwyt, albo pojazd. Podobnie na ratebeer, blogach.
                        No i jeszcze kwestia, czy ktoś kto to ocenia w ogóle pił kiedyś dobrego RISa, czy to pierwsze zetknięcie. Bo jeśli pierwsze, to takie oceny są słabo reprezentatywne, jeśli nie ma się porównania, wzorca stylu.
                        Stawiam dolary przeciw orzechom, że chodzi o brak porównania z dobrym przedstawicielem stylu.

                        Ten RIS jest po prostu niebywale słaby.
                        Last edited by lasica_lwd; 28-01-2015, 16:00.

                        Comment

                        • GreenFox
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 273

                          #13
                          Ohhh i znowu wraca dyskusja znana już między innymi z ŻAPY która pewnie będzie wracać jak bumerang, przy okazji każdego "imperialnego" wypustu naszych rzemieślników, który zdarza się, że imperialność posiada tylko w nazwie Co nie zmienia faktu, że trzeba przyznać Doktorom sprawiedliwość, że przynajmniej nie pojechali z przesadną ceną tego wypustu, jak już dane to było robić innym wypuszczającym podobne piwa w niewiele wyższej (porównywalnej) jakości, która w jakiś tam sposób odstaje od uznanych przedstawicieli stylu

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Co mi po cenie jak piwo słabe?

                            Comment

                            • tristan_tzara
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 1038

                              #15
                              I tutaj wraca dyskusja "Czy cena czyni piwo dobrym"
                              Akurat Hadesa(w tym gone Wild) czy barley wine z Pracowni Piwa sobie cenilem. Podobnie z Imperatorem i Quatro. Więc trudno mi zarzucić że hejce bo imperial a tego nie potrafią poloki

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎