Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shepherd Neame, Bishop's Finger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #76
    Kolor bursztynowy/miedziowy. Piana początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Z czasem opada z wyraźnymi dziurami, osadzając się na szkle. W aromacie są słody i chmiel z nutami owocowymi i karmelu. Zapach jest bardzo przyjemny. Chmiele angielskie zresztą pachną ładniej od czeskich czy niemieckich o polskich nie wspominając. Smak również jest złożony. Słody, w tym palone oraz karmel kontrują goryczkę, która nie jest zbyt wysoka, ale wyraźnie ją czuć. Piwo jest pośrodku pomiędzy lekkim a treściwym, nie mniej jego pijalność jest bardzo wysoka. Gdyby nie wysoka cena (pomijając promocję w Lidlu, która dawno się skończyła) byłoby to moje sesyjne piwo.

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #77
      Kolor ładny miedziany, klarowny.
      Piana dość obfita, głównie średnio pęcherzykowa, na jakiś czas tworzy kożuch po czym opada do pół centymetrowej warstwy oblepiejąc trochę przy tym szkło.
      W zapachu suszone owoce, chlebowość, karmel oraz chmiel. Jest ciekawy, nie taki oczywisty mimo że intensywność nie powala.
      W smaku nie jest ani odrobinę słodkie, skórka od chleba oraz trochę karmelowa paloność, goryczka bardzo wyraźna i typowo angielska, pod koniec już minimalnie zalegająca.
      Bardzo ładna etykieta, jak i kapsel który zasilił kolekcje.
      Piwo zakupione w Lidlu za 3,99zł, jak za tą cenę jest to świetna pozycja.

      Comment

      • Ravf
        Senior
        • 06-2013
        • 264

        #78
        Pełniejsze i mniej goryczkowe niż Spitfire (albo ta goryczka jest mniej odczuwalna) przy czym pijalne i orzeźwiające. W smaku słodowa karmelowość ale nieprzesadzona i nuta owocowa. W "lidlowej" cenie rewelacyjne ale nawet w regularnej myślę, że spróbować.

        Comment

        • PiVoSH92
          Member
          • 05-2015
          • 82

          #79
          Kupione w Lidlu, wypite 3 pod rząd i ocena może być jedna - co najmniej dobre. Aromat karmelowy, lekkie nuty chmielowe i chlebowe, wraz z ogrzewaniem (3 buletczyna już praktycznie w temp. pokojowej) wychodziło więcej chlebowości. Smak bardzo wytrawny, karmel, ale w ogóle nie słodkawy, lekki chlebek i dość intensywna ziołowa goryczka, im cieplej tym bardziej zalegająca. Bardzo pełny smak, alkoholu nie czuć w ogóle, mimo, że jest go całkiem sporo. Ogólnie za 4zł to promocja, warto spróbować.

          Comment

          • slyboots
            Senior
            • 03-2014
            • 292

            #80
            PIANA: Obfita lecz szybko opada i delikatnie oblepia szkło

            KOLOR: ciemno miedziany, klarowny

            ZAPACH: intensywnie chmiel, karmel, suszone owoce, toffi, alkohol

            SMAK: chmiel, słód, karmel, orzechy, suszone owoce wyraźnie, goryczka średnia, goryczka chmielowo - ziołowa, zalegająca, wytrawne, treściwe

            WYSYCENIE: Średnie w stronę wysokiego, poprawne

            OPAKOWANIE: jak u kolegi JAVOX z postu #69, bardzo ładne i sprawiające bardzo dobre wrażenie

            UWAGI:

            Warka:
            06-2016
            L153 18:48K

            Bardzo dobre Piwo.
            Szczególnie podoba mi się wyraźna ziołowo - chmielowa i długo się utrzymująca goryczka. Wyraźne suszone owoce, orzechy i karmel. Nie jest słodkie i nie jest też całkiem wytrawne po prostu w sam raz.

            Polecam i jeżeli nadarzy się okazja kupować

            Pozdrawiam

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #81
              Bishop tym razem wydawał mi się jakiś mało wyrazisty. Lekko herbaciany, lekko goryczkowy w stronę trawy i herbaty. Jakoś mało treściwy, ale nie znaczy to, że nie smaczny.
              Wypiłem dość szybko i pewnie ze 2 by jeszcze weszły.

              Przypuszczam, że język już się wypalił i jak kiedyś to piwo było dla mnie goryczkowe i wyraźne tak teraz jest w dolnych partiach odczuwania.
              Za 4zł jak najbardziej do kupowania, ponieważ idealnie pasuje do grilka czy ugaszenia pragnienia.
              Jak jeszcze będzie kupię jedną sztukę.
              Porządny przeciętniak z dużego browaru.
              Szkoda, że u nas takich prawie nie ma
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #82
                W Lidlowej cenie to można go brać na kartony . Fajny balans słodowości i goryczki, lekkie nagazowanie i znakomita pijalność - jako piwo codzienne za czwórkę jeden z moich faworytów. Za dyszkę już nie bardzo
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #83
                  Kolor: ciemna herbata
                  Piana: na początku ładna, ale za szybko oklapnięta. Coś jednak zostało do końca degustacji.
                  Aromat: owoce, karmel, toffi (lekko diacetyl?). Przyjemny.
                  Smak: karmel, owoce, wyraźna, no może średnia goryczka (ziołowa). Jest też taka nuta, która mi się skojarzyła z niedojrzałymi orzechami włoskimi. Niezłe jest to piwo.
                  Wysycenie: nie za wysokie, ale jak na "Anglika" to naprawdę nie jest źle
                  Ogólnie: piwo z promocji lidlowej z datą 06/2016.
                  Na kartony to bym nie brał, jak zasugerował kolega wyżej
                  Ale to naprawdę dobre piwo, jestem pozytywnie zaskoczony. Na swój własny użytek (oceniam a skali 1-10) oceniłem na 7/10.

                  Comment

                  • marqqq
                    Senior
                    • 12-2014
                    • 659

                    #84
                    Trochę takie sobie. Smutna zalegająca goryczka, chmiel i tyle. Żadnych owoców.

                    Comment

                    • behegrzmot
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 276

                      #85
                      Jesteś pewien, że rozumiesz "owocowość" podobnie do innych osób piszących w tym wątku? No bo radler z tego piwa nie jest ale jeśli piłeś warkę z Lidla to można się w niej doszukać ciut więcej smaków niż:
                      Smutna zalegająca goryczka, chmiel i tyle.
                      Jaką to piwo miało temperaturę podczas spożycia?

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 659

                        #86
                        Niską

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #87
                          Pije to piwo już któryś raz i postanowiłem opisać moje bieżące wrażenia.
                          Paluszek biskupa pity obecnie smakuje mi trochę inaczej niż w Polsce.

                          Piana - powoli opada do około 5 mm. Lacing jest.
                          Barwa - ciemny bursztyn, rubinowa miedź.
                          Gaz - średni.
                          Aromat - ziołowy, trawiasty.
                          Smak - piwo jest lekko palone, goryczka jest zauważalna, lekki karmel no i trawiastość.
                          Grafika - estetyczna, bez zmian.

                          Ciekawostki... o pierwszej chyba nikt wcześniej tu nie pisał...

                          - piwo wzięło nazwę od drogowskazu pokazującego drogę do arcybiskupstwa w Canterbury.
                          - producent browar Shepherd Neame jest najstarszym browarem w Wielkiej Brytanii .

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #88
                            Zadziwiająco stabilne piwo. To co pisałem trzy lata temu teraz jest obecne nadal.
                            Sporo karmelu, trawiasto-ziołowych klimatów i zalegająca goryczka.

                            W Lidlu po 7,98 zł za 2 butelki. Drugą wypiję z równą przyjemnością.

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #89
                              Piwo otrzymane w prezencie. Butelka 0,5l. Moc 5,4%, ekstrakt? Kolor miedziano herbaciany, umiarkowanie ciemny, piwo klarowne. Piękna barwa. Piana drobna, brudna biała, dość trwała. Zapach wyraźnie ziołowy, karmelowy, słodowy. Smak słodowy z nutami ziołowymi. Karmel w tyle. Piwo dość wytrawne. Goryczka ziołowa, silna, długa. Bez amerykańskich nut, klasycznie i całkiem mocno. Wysycenie umiarkowane, drobne, odpowiednie. Opakowanie (jak na foto Petitpierre) ładne z kolorystyką dostosowaną do nazwy. Bezbarwna butelka daje możliwość podziwiania barwy piwa, a tu jest co podziwiać. Do tego dedykowany kapsel. Brak jedynie ekstraktu. Całkiem przyjemne piwo, dobra piana i rewelacyjna barwa. Oceniam na 4+ (1 – 6).
                              Dzięki Piotrek
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              • mor842
                                Senior
                                • 07-2015
                                • 114

                                #90
                                Aktualna wersja tego piwka. Chyba zmienił się tylko nieco kapsel. Choć w aromacie to nie moja bajka to nadal trzyma poziom.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎