Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] Huell Melon APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    Zarzecze, [Birbant] Huell Melon APA

    Ekstrakt 12* blg. Alko 4,7%. IBU 40.
    Niefiltrowane, pasteryzowane.

    Chmiel Huell Melon i drożdże US-05.

    Piana - średnia i nie na długo bo następuje redukcja do cienkiej niepełnej warstewki. Na szkle prawie nic.
    Barwa - buro pomarańczowa.
    Gaz - nie za duży, szybko ulatuje.
    Aromat - owocowość dość specyficzna, przyciężkie mandarynki i faktycznie coś z melona. Truskawki może... ale takie z kompotu
    Smak - mało wyraźny, aldehydowo owocowy. Lekki kwasek. Goryczki 40 IBU brak.

    Nie bardzo mi podeszło ale pewnie znajdą się amatorzy takiego piwa.
    Attached Files
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Javox, a skąd Ci się w nazwie wzięło APA, bo na etykiecie jest Pale Ale, a chmiel jest niemiecki ?

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
      Javox, a skąd Ci się w nazwie wzięło APA, bo na etykiecie jest Pale Ale, a chmiel jest niemiecki ?
      A stąd:
      Attached Files

      Comment

      • domaluj
        Senior
        • 04-2012
        • 303

        #4
        Zawiodłem się mocno. Piwo jest nieprzyjemnie mdłe. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Dziękuję za uwagę.

        Comment

        • cejot
          Member
          • 11-2014
          • 64

          #5
          Kurcze, trochę Birbant jakby coś skopał, ale z drugiej strony piwo nie było złe. Zmora z Kraftwerku, mimo iż wędzona i żytnia, lepsza i pełniejsza. Anyway, Birbant pokazuje jak smakuje niemieckie wydanie Pale Ale.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy ,lekko zamglony [4]
            Piana: Znikoma, zostawia dziurawy kożuch i dość trwały pierścień, lekko oblepia szkło. [2.5]
            Zapach: Wyraźna siarka, dopiero potem trochę melona, chyba truskawka(tego nie jestem pewien), lekko słodowe, ogólnie aromat jest średnio-nisko intensywny z wyjątkiem siarki [3]
            Smak: Lekkie, słodowe, wodniste, melon, średnio-niska niezbyt przyjemna, sztuczna goryczka. [2.5]
            Wysycenie: średnio-niskie, zdecydowani za niskie, podkreśla wodnistość piwa [2.5]
            Opakowanie: pełny skład, niezbyt ciekawa oraz monotonna kolorystycznie etykieta. [3.5]
            Uwagi: Piwo wypiłem co prawda w 5 minut, ale to ze względu na nijakość-wodnistość, nie ma mandarynki(opisanej na etykiecie) jest za to siarka, aromat w ogóle nie zachwyca, smakowo jest jeszcze gorzej, nisko wysycone, wodniste, sztuczna, niska goryczka. Zrozumiałbym jeśli byłoby to koncernowe podejście do American Pale Ale, ale po Birbancie spodziewałem się więcej.

            Moja ocena: [2.8]

            Comment

            • Mars276
              Senior
              • 07-2014
              • 134

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [5]
              Piana: Mało obfita, drobno i średniopęcherzykowa. Mało trwała. Pozostawia przyzwoity lacing. [3.5]
              Zapach: Śliwki, truskawki i melon. Z tyłu aldehyd octowy (w niewysokim stężeniu - nie przeszkadza). Aromat jest niezły. [4]
              Smak: Piwo jest półwytrawne, pełnia niska. Goryczka niska (mogłaby być wyższa) i szlachetna, ziołowa, przyjemna. W smaku uwidaczniają się głównie akcenty śliwkowe. Nieźle. [4]
              Wysycenie: Niskie - w sam raz. [5]
              Opakowanie: Etykieta kompletnie mnie nie przekonuje. Pełen skład na plus. [3.5]
              Uwagi: Niezłe APA. Chmiel Huell Melon daje ciekawe efekty.

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                Zrozumiałbym jeśli byłoby to koncernowe podejście do American Pale Ale, ale po Birbancie spodziewałem się więcej.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mars276 Wyświetlenie odpowiedzi
                Uwagi: Niezłe APA. Chmiel Huell Melon daje ciekawe efekty.
                To nie jest APA, bo Huell Melon to niemiecki chmiel. Producent napisał głupotę na etykiecie i nie ma po co jej powielać.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  To raczej zależy czy przedrostek "american" uznamy za wskazówkę do użycia amerykańskiego chmielu czy też użycia chmieli z grupy bardzo aromatycznych niekoniecznie pochodzących z Ameryki (czyt. nowofalowych ).
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    To raczej zależy czy przedrostek "american" uznamy za wskazówkę do użycia amerykańskiego chmielu czy też użycia chmieli z grupy bardzo aromatycznych niekoniecznie pochodzących z Ameryki (czyt. nowofalowych ).
                    Masz rację, tylko do tej pory raczej określane to było od użytego chmielu, np. Vendetta z Pracowni Piwa, czy zestaw surowców New Zealand India Pale Ale w sklepie Centrum Piwowarstwa.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      Taka nowa rzeczywistość
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnej,przybrudzonej skórki pomarańczy [4]
                        Piana: lekkie ecru, drobna, zwarta, gęsta, mimo dobrego wstępu treść mniej interesująca, szybko opada, zostaje jedynie ok 1cm kożuszek [3.5]
                        Zapach: miły ale słaby, cytrusowo-słodowy, typowy dla piw zza wielkiej wody [3.5]
                        Smak: pełne, treściwe, fajna goryczka, wyraźna, owocowo-chmielowa z dobrze wyczuwalnym smakiem cytrusów, bardziej pomarańczy niż cytryny, całośc dobrze skontrowana smakiem, który łagodził wszystko i był taki...melonowy [4]
                        Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
                        Opakowanie: zbyt jasno bezowa i zbyt mało czytelna etykieta, wszystko na niej się zlewa [3.5]
                        Uwagi: Smakowało mi, wypite z chęcią, jednak do pełni szczęśliwości zabrakło tego pazura

                        Moja ocena: [3.775]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • kenny
                          Senior
                          • 04-2009
                          • 712

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowe, lekko zmętnione. [4]
                          Piana: Słabizna, prawie jej nie ma, mikroskopijny kożuszek to wszystko. [2]
                          Zapach: Siarka, białe owoce w tym winogrono. Niezbyt silny. [3]
                          Smak: Słodowy, kwaskowy, cytrusowo-winogronowy, goryczka średnia/niska, końcówka kwaskowa. Pali w przełyk. [4]
                          Wysycenie: Średnie/niskie. [4.5]
                          Opakowanie: Trochę nijakie, beżowo-brązowawa kombinacja nie jest specjalnie czytelna. [3.5]
                          Uwagi: Piwo ze sporą wadą w zapachu - siarka początkowo przykrywa wszystko inne. W smaku już lepsze, ale zbyt kwaskowe, co ciekawe czuć też alkohol. Ja melona nie stwierdziłem, za to wyraźny był smak białego, słodkiego winogrona. Do poprawy.

                          Moja ocena: [3.45]

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brudna pomarańcz, zamglone. [4]
                            Piana: Oblepia szkło, dziurawi się, dość szybko znika. [3.5]
                            Zapach: Kanał totalny, siarka dominuje nad wszystkim. Gdzieś tam przebija się nutka słodowa i owoce. [2]
                            Smak: Siarkę czuć retronosowo podczas degustacji ale chmiel faktycznie ciekawy. Oprócz siarki nutki mango i świeżej truskawki - tym bardziej szkoda zmarnowanego potencjału. Na finiszu pojawia się jakaś nieprzyjemna cierpkość. [2]
                            Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                            Opakowanie: Oszczędna etykieta, dokładny skład. [4]
                            Uwagi: Warka 2.03.15 Plus za użycie nietypowego chmielu, minus za wypuszczenie wadliwego gniota na rynek.

                            Moja ocena: [2.475]
                            Attached Files
                            Last edited by Dzoshu; 07-10-2015, 21:47.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn, błyszczący, opalizujący. [4]
                              Piana: Szybko znikła po nalaniu. Pęcherzyki grube, ślad na szkle widoczny tylko w grubych okularach. [2.5]
                              Zapach: Delikatny. Owoce jak agrest, melon oraz też wyjęta szmata z wiadra. [2.5]
                              Smak: Słodowość w postaci zmoczonego chlebka odpowiednia, goryczka średnia, cytrusowa, lekko pestkowa. Dobrze orzeźwia, na finiszu już bez żadnego słodu, natomiast do trochę zalegającej goryczki dochodzi kwasek. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie w kierunku do niskiego. [3]
                              Opakowanie: Na etykiecie zarośnięty ktoś bez twarzy. Skład podany w sposób satysfakcjonujący, kapsel firmowy. [4]
                              Uwagi: Data 02.03.2016. Może jeszcze kiedyś kupię.

                              Moja ocena: [3.075]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎