Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Imperium Prunum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, Imperium Prunum

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: podane w pokalu 0.33, była już dość mierna, gruba piana, krzaczasta, po kilku chwilach mierna obwódka wokół szkła, pod koniec ani jednego bąbelka [2.5]
    Zapach: lekki, suszonych śliwek, dopiero gdzieś daleko w tle zapach lekko palonego słodu [3]
    Smak: pełne, w miarę treściwe, poprzez zbyt mocne wygazowanie jak dla mnie treściwość przeistoczyła się w oleistą gęstość, czuć fajną palność, kawę, karmel, czyli to co powinno być w klasycznym porterze bałtyckim, niestety, jak dla mnie całość psuje suszona śliwka - bez względu na to skąd ona pochodzi, smakowała jak zwykła suszona, wigilijna śliwka, jako, że sam nie lubię takiego śliwkowego suszu, to niestety, w trakcie picia ten coraz bardziej narastający smak odstręczał mnie od tego piwa, cieszyłem się, było małe bo duże pewnie bym męczył [2.5]
    Wysycenie: jak dla mnie zbyt mocno wygazowane [3]
    Opakowanie: wersja butelkowa pełna klasa, super opakowanie, ale, ze pite w lokalu, to anu firmowych podstawek nie było, ani szkła ale cała otoczka związana z promocją była ok [5]
    Uwagi: Imperium Prunum mnie rozczarowało, zbyt wiele rzeczy do poprawienia, nagazowanie, piana. Smak to kwestia osobistego odbioru, suszu śliwkowego nie lubię, w piwie mi też nie podszedł, jak dla mnie niestety - przerost formy nad treścią. Pewnie inni będą się tym piwem zachwycać, szczebiocąc pod niebiosa, kwestia gustu. W mój smak to piwo nie trafiło.

    Moja ocena: [2.95]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Panowie, poprawcie w bazie parametry tego piwa, bo wyglądają nieprawdopodobnie
      Last edited by wpadzio; 17-01-2016, 14:48.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        To piwo jest znakomite, pełne, ciekawe. Prawdziwa perełka.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Jaka cena za butelkę?

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yassmen Wyświetlenie odpowiedzi
            Jaka cena za butelkę?
            W sklepie wydałem 22 zł.

            Comment

            • piwoszdyzio
              Junior
              • 01-2016
              • 5

              #7
              Czy można dostać tego Kormorana gdzieś w Poznaniu?
              Zapraszam na mój blog
              Piwosz Dyzio na Facebook

              Comment

              • metalsrem
                Senior
                • 09-2008
                • 239

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoszdyzio Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy można dostać tego Kormorana gdzieś w Poznaniu?
                Ja kupiłem wczoraj w Piwa Świata na Głogowska/Hetmańska, cena 22zł. W sobotę był też w Piwnej Stopie do dostania, ale cena ponad 30zł, jak to w knajpie.
                Last edited by metalsrem; 18-01-2016, 09:52.
                Browar domowy SKOTAR

                Comment

                • piwoszdyzio
                  Junior
                  • 01-2016
                  • 5

                  #9
                  Dzięki metalsrem za informację
                  Zapraszam na mój blog
                  Piwosz Dyzio na Facebook

                  Comment

                  • boloney
                    Junior
                    • 01-2016
                    • 6

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoszdyzio Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy można dostać tego Kormorana gdzieś w Poznaniu?
                    Na Głogowskiej już nie ma, w Centrali Piwnej w sobotę też już nie było (dopisałem się na listę rezerwową).

                    Comment

                    • yassmen
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 288

                      #11
                      Gustowny eko-kartonik z poczytajką, kruszący się (chyba?) lak na kapslu, butelka, do której nie można zajrzeć - podejście do tego piwa wymaga celebry. Ale warto, bo to porter dużego formatu. Bardzo esencjonalny, trochę nieułożony, pełen śliwkowego suszu i osadu po nim. Czarny jak bezgwiezdna noc, satynowy w przełyku, bezwzględny dla błędnika.
                      Zarezerwowałem sobie 2 sztuki. Wrzucę do lochu, poczekam; na chłodno lepiej się o takich piwach pisze.

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny z wiśniowym refleksem pod światło. [5]
                        Piana: Beżowa, dość długo się utrzymuje i oblepia szkło. [4.5]
                        Zapach: Słodowy, czekoladowy, bardziej przypominający stout niż porter. Lekkie suszone owoce - wiśnia, śliwka ale bardzo stonowane. Nutka ziołowa, cukierków na kaszel. [4.5]
                        Smak: Gęste, słodkie. Suszone owoce, czekolada. Lekko cierpkawe na finiszu. Goryczka średnia, ziołowa. Bardzo przyjemne rozgrzewanie przy przełykaniu. [5]
                        Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
                        Opakowanie: Piękne opakowanie, lakowana butelka. Z pomysłem i stylem. Drobny minus za brak dokładnego składu. [4.5]
                        Uwagi: Warka 15.01.18 Bardzo przyjemne, ułożone, ze specyficznym dodatkiem który nie zdominował piwa.

                        Moja ocena: [4.725]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 23-01-2016, 23:25.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatnoczarny. [4]
                          Piana: Beżowa, drobna, wysoka, ale... niezbyt trwała. [3.5]
                          Zapach: Słód, wędzonka, lekka suszona śliwka, kawa. [4]
                          Smak: W smaku także wędzonka, taka asfaltowo-oponowa (dobra, dla niektórych - susz śliwkowy ). W tle gorzka mocna kawa. Sprawa jest poważna. [4.5]
                          Wysycenie: Niskie. [4]
                          Opakowanie: Luksusowe wręcz. Poziom światowy, dawniej można byłoby wywozić je do KLD zamiast kryształów .
                          Jedynie, co mnie wkurza, to zdrapywanie tego cholerycznie kruszącego się laku z kapsla, i tak coś-tam wpadło do piwa. Po co to komu? [5]
                          Uwagi: Jakoś śliwek za bardzo nie wymlaskałem (bardzo dobrze!).
                          Piwo bardzo konkretne, mięsiste. Moc jest z nami, polecam, choć drogie.

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • NightHawk
                            Senior
                            • 08-2008
                            • 108

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoszdyzio Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czy można dostać tego Kormorana gdzieś w Poznaniu?
                            Jest w multitapie Dom Piwa. Cena 27 zł za butelkę.

                            Comment

                            • whitek92
                              Junior
                              • 08-2015
                              • 18

                              #15
                              Gdzie kupię w krakowie lub w katowicach?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎