Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Imperium Prunum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olko
    Member
    • 09-2013
    • 40

    #16
    Informacja dla tych, którzy wciąż szukają w Warszawie...dziś nabyłem w sklepie Rodzinka Bis w cenie 25zl. Piwo prezentuje się genialnie...żal mi otwierać

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny z delikatnym refleksem pod światło. [5]
      Piana: W moim egzemplarzu niska, choć drobny kożuszek dotrwał do końca degustacji. [4]
      Zapach: Niezbyt intensywny - dużo wędzonki, trochę kawy i czekolady. [3.5]
      Smak: Pierwszy łyk i od razu wiadomo, że mamy tutaj do czynienia z wagą superciężką, choć o dziwo tego wrażenia nie potęguje 11% alkoholu, który wyczuwalny jest dopiero delikatnie w żołądku. Najwiecej w smaku mamy wędzonki od suszonej śliwki, dopełnionej najlepszymi warkami Portera Warmińskiego czyt. słodycz, czekolada, delikatna ziołowa goryczka na sam koniec. [5]
      Wysycenie: Niskie = idealne. [5]
      Opakowanie: Byłoby idealne gdyby nie ten nieszczęsny lak - kruszy się niemiłosiernie i trudno by coś nie wpadło nam do piwa. Poza tym gustowny kartonik, kapitalna butelka. Jak już ety Podróży, to była Ekstraklasa, tak tutaj mamy do czynienia z Ligą Mistrzów. [4.5]
      Uwagi: Czy mamy do czynienia z najlepszym polskim piwem? W sumie na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, bo przecież nie każdy jest fanem porterów bałtyckich. Delikatne niedociągnięcia związane z pianą, aromatem czy tym nieszczęsnym kapslem na pewno jednak nie przykrywają faktu, że Kormoran wypuścił na rynek piwo wybitne. Wskoczył tym samym do mojego polskiego Top3 obok Samca Alfa i Szczuna. Dobrze że tym razem udało się pozyskać dwie sztuki tegoż trunku

      Moja ocena: [4.35]

      Comment

      • rzodny
        Junior
        • 04-2015
        • 12

        #18
        Ładnie się prezentuje, mocno pachnie dymem, jest gęste, mięsiste, szalenie wyraziste... Co tu dużo gadać, wielkie piwo. Warte swojej ceny, bo piłem droższe, które nie oferowały tylu doznań. Czekam na kolejną warkę

        Click image for larger version

Name:	IMG_8217.jpg
Views:	1
Size:	30,3 KB
ID:	2060200
        piwazazywa.blogspot.com

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #19
          Piana leciutka. W przypadku aromatu, w nucie górnej mamy dym z ogniska, a do tego soczystą wiśnię, alkoholu brak, potem ognisko przygasa, troszkę wanilii. W nucie dolnej jest bardzo łagodne, prawie mleczne jak w milk stout'ach.

          Smak to kompot z suszek, lekko piekące nuty, cynamon, wędzony grzaniec, z czasem śliwka robi się bardziej alkoholowa, ale nadal więcej wędzenia niż owocu. Niewątpliwie udany eksperyment, ale nie porter. Raz na jakiś czas można dać 15zł za 0,33 w knajpie albo te 25zł za całą butelkę w sklepie.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Chmielnicki
            Senior
            • 07-2012
            • 324

            #20
            Pewnie zostanę zasłużenie skarcony, ale mimo wszystko zaryzykuję... Czy ktoś nie poratowałby 1 buteleczką Imperium Prunum? Wiem, że sporo osób kupowało po kilka sztuk "do piwniczki". Ja się niestety nie załapałem, a nie chcę czekać do przyszłego roku.

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemnobrązowy, nieprzejrzyste. [5]
              Piana: Już na samym początku poniżej średniej, po dłuższej chwili redukuje się do obrączki. Nie jest to nic nadzwyczajnego w przypadku mocnych piw, dlatego nie ma się czego czepić. [4]
              Zapach: Czekoladowy (likier czekoladowy), z całkiem wyraźną wędzonką. Głęboko w tle śliwka - jednak trzeba się bardzo postarać, żeby ją wyczuć. Wszystko jest idealnie zharmonizowane, niemniej zapach mógłby być intensywniejszy. [4.5]
              Smak: Piwo jest bardzo gęste, wręcz oleiste. Na pierwszym planie deserowa czekolada, na drugim idealnie wpasowana wędzonka. Piwo jest dość słodkie, ale nie przesadnie. Alkohol świetnie ukryty, daje o sobie znać jedynie poprzez rozgrzewanie w przełyku. Poza tym piwo jest świetnie ułożone. Goryczka palona, idealnie dopasowana do charakteru piwa. [5]
              Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
              Opakowanie: Opakowanie wprost przepiękne. Jego projektant odwalił kupę dobrej roboty. Dwoma małymi minusami są: brak szczegółowego składu oraz lak na kapslu, którego ciężko jest się pozbyć. [4.5]
              Uwagi: Świetne piwo - jak dla mnie murowany kandydat na Piwo Roku.

              Moja ocena: [4.7]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • kaczka116
                Senior
                • 10-2015
                • 1350

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny z przeblyskami [5]
                Piana: Brunatna, piekny lejsing [5]
                Zapach: Lekka wedzonka od suski, czekoladowy [5]
                Smak: Wedzonka od suski, gorzka czekolada, ladnie schowany alkohol [5]
                Wysycenie: Srednie [5]
                Opakowanie: CUDO, swietna morska opowiesc, kartonik, satynowa butelka i ten lak, tylko szkoda, ze nie ma etykietki bo doszlaby do kolekcji. [5]
                Uwagi: Pierwszy aromat z butelki cudo, po przelaniu cudo, pierwszy lyk i po prostu urwalo mi du**. Jak to sie mowi, jednak z niczego nie biora sie medale i mam nadzieje, ze to piwo zdobedzie nie jeden medal na konkursach. Za cos wygrywa na Ratebeerze, w kategorii Porter baltycki i jako najlepsze piwo w Polsce. Jedno zostalo na lezak i czeka na nowa warke, gdzie zdegustuje porownawczo

                Moja ocena: [5]
                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                Untappd

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny. Pod światło piękne rubinowe błyski na samym dole pokala [4.5]
                  Piana: Drobna, średniowysoka, krótka, bez kręcenia szkłem nie byłoby nic już w po pierwszych pięciu łykach [4]
                  Zapach: Lekka wędzonka, czekolada, karmel, bombonierka z alkoholem. [4]
                  Smak: Dobrze posłodzony i skoncentrowany kompot z suszu, trochę czekolady i słodkiej kawy. Alkohol to wspomnienie niezbyt ambitnego grzańca, a goryczka jest niepokojąco pikantna [4]
                  Wysycenie: Niskie, odpowiednie [4.5]
                  Opakowanie: Kosmos [5]
                  Uwagi: Piwo jest bardzo dobre i wypiłem je ze smakiem. I w tym sęk, że wypiłem a oczekiwałem, że zamlaskam i zaniucham się na śmierć. Za 25 zł oczekiwałem czegoś zdecydowanie więcej niż kompilacji najlepszych warek Warmińskiego z Okocimskim wsparte wędzoną śliwką.
                  Mam za swoje - jakiś czas temu zdziwiłem się, że leżakujący rok Warmiński nie jest jakoś przepakowany, wsparty marketingiem i sprzedawany o 100% drożej niż regularny. Browar miał cierpliwość i postawił na 500 % ale pod inną etykietą.

                  Moja ocena: [4.1]

                  Comment

                  • borsukwroc
                    Member
                    • 02-2013
                    • 71

                    #24
                    Czy ktoś wie gdzie można dostać we Wrocławiu? Byłem w Drink Hali, Piwnicy, 101 piw na Młodych Techników, Grafie, Piwoszku i kilku innych mniej specjalistycznych, nigdzie nie ma!!! Owszem było w DH- rozeszło się w 1,5 godziny w 101 piw w 20 min. To piwo to jakiś mega rarytas. Czy ktoś z wrocławskich birofilów mi pomoże?

                    Comment

                    • concerto
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 859

                      #25
                      Szanse zakupu w sklepie oceniam na zero.

                      Popytaj w knajpach.

                      Albo na rynku wtórnym. Może ktoś się wymieni za interesujący ekwiwalent.
                      Last edited by concerto; 07-03-2016, 23:30.
                      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
                        Piana: drobna, gęsta, niezbyt wysoka, średnio trwała. [4]
                        Zapach: średnio intensywny, przyjemny, wędzonka, czekolada i w tle delikatne owoce i lekko wyczuwalny alkohol. [4]
                        Smak: wędzony, czekolada, leciutka goryczka i dobrze ukryty alkohol. Piwo jest gęste, gładkie, dość słodkie i bardzo smaczne. [5]
                        Wysycenie: niskie. [5]
                        Opakowanie: piękne opakowanie, do pełni szczęścia brakuje kapsla z nadrukiem ale i tak daję najwyższą ocenę. [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.55]

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. Przy samych krawędziach brązowawe. [5]
                          Piana: Rachityczna. Z trudem tworzy się cieniutka warstwa, początkowo pełna większych, niezbyt ładnych pęcherzyków. [4]
                          Zapach: Jest czekolada, słodkie czerwone owoce - wiśnia, śliwka, troszkę wędzonki i ledwo wyczuwalny alkoholowy niuans. [5]
                          Smak: Piwo jest słodkie, niesamowicie pełne, nawet wręcz wyklejające gardło. Jest mega czekoladowo, choć w pierwszym momencie głównym motywem jest wędzonka. Jest też sporo nut charakterystycznych dla mocno wyleżakowanych porterów bałtyckich - śliwki, wiśnie i... sos sojowy. Brakuje mi trochę goryczki na finiszu, przez co piwo nie ma pazura - owszem jest gładziutkie, misiowate, ale trochę mdlące. [4.5]
                          Wysycenie: Niskie. [5]
                          Opakowanie: Klasa sama w sobie. [5]
                          Uwagi: II warka. Piwo otrzymane w prezencie od sklepu Chmiel - Świat Piwa w Szczecinie.

                          Moja ocena: [4.7]
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • drmisio
                            Junior
                            • 05-2017
                            • 2

                            #28
                            Dopiero teraz miałem okazję spróbować tego piwa.
                            Piwo jest ogólnie dobre, ale bez przesady. Oto kilka uwag.
                            1. Kiepska piana, szybko opadająca.
                            2. Krótki termin spożycia. U mnie do końca lutego 2018. Nie bardzo to rozumiem. To jest piwo typu quadrupel. Ostatnio miałem tego typu piwo z Rochefort i termin był do 2022.
                            3. Ogólny zachwyt nad opakowaniem. Owszem ładne, ale piwa typu jubileuszowe dużo lepiej wyglądają w butelkach 0,75 zamykanych korkiem do szampana.
                            4. Cena za wysoka. Za tę cenę mogę kupić lepsze piwa belgijskie.

                            Comment

                            • noodles
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 700

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika drmisio Wyświetlenie odpowiedzi
                              To jest piwo typu quadrupel
                              To jest piwo typu porter bałtycki.
                              Moja kolekcja podstawek

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarny albo brunatny, nieprzejrzysty. [5]
                                Piana: Praktycznie brak, cienki pierścień i tyle, nie oblepia szkła. [2]
                                Zapach: Śliwka, taka lekko wędzona, czekolada. Średnio intensywny, prosty, ale przyjemny. [4]
                                Smak: Sporo śliwki, umiarkowanie wędzony, czekolada, mało słodkie, gładkie, nieco oleiste, pełne, goryczka średnia, w posmaku palony, nuta alkoholu. [4.5]
                                Wysycenie: Niewysokie - dobrze pasuje. [4.5]
                                Opakowanie: Kartonowe pudełko, większość informacji się znajduje, niezbyt dokładny skład. Sama butelka (0,375l) przyzwoita, minimalistyczna etykieta. Jednak zeszłoroczne butelki dużo bardziej mi się podobały. [4]
                                Uwagi: Świetne piwo, dobrze ułożone - w ciemno nie zgadłbym, że ma 11% alk.. Warka trzecia, do 15.01.2019.
                                Wcześniejszych nie piłem, więc nie mam porównania.

                                Moja ocena: [4.075]
                                Last edited by rafalek21; 23-01-2018, 05:52.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎