Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wsparłem BrowarBiz ponieważ jest jednym z najciekawszych, żywych źródeł wiedzy, informacji, aktualności o piwie.
Telek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Wyświetlenie postu osobno

Stare 28-01-2016, 08:19
Rogerson Rogerson is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Czarny z delikatnym refleksem pod światło. [5]
Piana: W moim egzemplarzu niska, choć drobny kożuszek dotrwał do końca degustacji. [4]
Zapach: Niezbyt intensywny - dużo wędzonki, trochę kawy i czekolady. [3.5]
Smak: Pierwszy łyk i od razu wiadomo, że mamy tutaj do czynienia z wagą superciężką, choć o dziwo tego wrażenia nie potęguje 11% alkoholu, który wyczuwalny jest dopiero delikatnie w żołądku. Najwiecej w smaku mamy wędzonki od suszonej śliwki, dopełnionej najlepszymi warkami Portera Warmińskiego czyt. słodycz, czekolada, delikatna ziołowa goryczka na sam koniec. [5]
Wysycenie: Niskie = idealne. [5]
Opakowanie: Byłoby idealne gdyby nie ten nieszczęsny lak - kruszy się niemiłosiernie i trudno by coś nie wpadło nam do piwa. Poza tym gustowny kartonik, kapitalna butelka. Jak już ety Podróży, to była Ekstraklasa, tak tutaj mamy do czynienia z Ligą Mistrzów. [4.5]
Uwagi: Czy mamy do czynienia z najlepszym polskim piwem? W sumie na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, bo przecież nie każdy jest fanem porterów bałtyckich. Delikatne niedociągnięcia związane z pianą, aromatem czy tym nieszczęsnym kapslem na pewno jednak nie przykrywają faktu, że Kormoran wypuścił na rynek piwo wybitne. Wskoczył tym samym do mojego polskiego Top3 obok Samca Alfa i Szczuna. Dobrze że tym razem udało się pozyskać dwie sztuki tegoż trunku

Moja ocena: [4.35]
Odpowiedz cytując