Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beerek62
    Senior
    • 04-2010
    • 1036

    Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

    W dniu 1 maja Google zamyka usługę Picasa Web Albums. Wielu kolekcjonerów (ja również) udostępnia swoje zbiory w tym właśnie serwisie. Zakładam temat dla tych, którzy swoje zbiory zamierzają przenieść do Google Photos. Przyda się wymienić spostrzeżenia na temat tej aplikacji - jej możliwości, tworzenia i porządkowania albumów. Próbowałem dzisiaj podziałać w Google Photos, ale na razie nie ogarniam pewnych rzeczy, np. jak ustawiać kolejnośc albumów. Wymiana doświadczeń z pewnością ułatwi nam życie
    Last edited by beerek62; 18-02-2016, 20:27.
    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    #2
    Mnie do folderu zdjecia przenioslo wszystko w kolejnosci dodania do Picasy, lacznie z podana data dodania.
    W folderze kolekcje sa wszystkie albumy w losowej kolejnosci, nie mam na razie pojecia czy mozna je ulozyc wg wlasnego wyboru.
    No i raczej nie ma mozliwosci podania adresu do calosci kolekcji, tylko do poszczegolnych plikow.
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Jak znam życie to wszelkie takie "usprawnienia" i "udogodnienia" zrobią tylko niezły burdel i wszystko trzeba będzie od nowa ładować.
      Jak dla mnie pachnie sążną porażką. Wystarczy mi że raz otworzyłem to w nowej wersji google photos i zobaczyłem totalny pierdzielnik w folderach ułożonych datami (a nie alfabetycznie jak mam) których to folderów tworzenie kosztowało mnie sporo czasu
      Raczej wątpię by chciało mi się od nowa wszystko edytować. Jeśli mi pokasują to albo pozostawią w swojej rzekomo "lepszej" wersji, pewnie oleję ich i poszukam innej strony.
      Dobra zmiana w wersji google
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4994

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        i poszukam innej strony.
        Jak znajdziesz to podziel sie ta informacja
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • Horse1963
          Senior
          • 06-2009
          • 547

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Mnie do folderu zdjecia przenioslo wszystko w kolejnosci dodania do Picasy, lacznie z podana data dodania.
          W folderze kolekcje sa wszystkie albumy w losowej kolejnosci, nie mam na razie pojecia czy mozna je ulozyc wg wlasnego wyboru.
          Program jest tragiczny, raczej nie można posegregować albumów np. alfabetycznie. Zadałem kilka pytań w pomocy. Ale raczej nie oczekuję odpowiedzi bo chyba nie ma takiej opcji.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak znam życie to wszelkie takie "usprawnienia" i "udogodnienia" zrobią tylko niezły burdel i wszystko trzeba będzie od nowa ładować.
            Jak dla mnie pachnie sążną porażką.
            Próbowałem się w Google+ odnaleźć jakiś czas temu i dałem sobie spokój. O likwidacji Picasy nie wiedziałem i mocno mnie to zmartwiło, mam kilkaset różnistych albumów (nie kolekcjonerskie) i nie wyobrażam sobie robienia tego jeszcze raz.Ale widocznie taka jest praktyka w świecie komputerowym - każdy nowy program jest bardziej uciążliwy niż ten, który mam być zmieniony. I pomyśleć, że ludzie psioczą na urzędników ...

            Comment

            • darek99
              Senior
              • 04-2002
              • 2147

              #7
              Miałem próby na Picasa Web Albums ale bardzo szybko dałem sobie spokój, znalazłem w sieci
              WEB-album.org i dobrze mi tu, dowolna ilość folderów, bardzo łatwa obsługa,dowolne ustawianie folderów, dowolne ustawianie skanów (zdjęć) w folderach, 1540 MB do zagospodarowania, ja z tym co mam obecnie na stronie zajmuję 269 MB, jest możliwość dodania MB poprzez zaproszenie mailowe znajomego, wtedy dochodzi 50MB,
              jedyny minus jaki znalazłem to limit fotek w folderze, wchodzi 1000 skanów (zdjęć).
              Trzech kolegów kolekcjonerów także się zarejestrowało i nie narzekają.
              Gdyby ktoś miał chęć się rejestrować to proszę o kontakt, wyślę mailem zaproszenie i w ten sposób doładuję sobie MB. Poniżej link do strony. Jak są jakieś pytania to śmiało, zapraszam.

              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
              Epikur z Samos.

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                #8
                Zamiast M nie powinno być G ?
                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • darek99
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 2147

                  #9
                  Jest M, na stronie głównej jest więcej info.
                  Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                  Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                  skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                  Epikur z Samos.

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #10
                    To bez szału jak na te czasy, ale skoro jest wygodne to nie ma sensu kombinować.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • darek99
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 2147

                      #11
                      Dopiero teraz sprawdziłem jak to jest z tą przestrzenią, szału nie ma ale nie ma też tragedii, w pomocy jest temat: W jaki sposób mogę powiększyć przestrzeń na moje zdjęcia?, w bardzo łatwy sposób można swoje konto doładować.

                      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                      Epikur z Samos.

                      Comment

                      • Horse1963
                        Senior
                        • 06-2009
                        • 547

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Miałem próby na Picasa Web Albums ale bardzo szybko dałem sobie spokój, znalazłem w sieci
                        WEB-album.org i dobrze mi tu, dowolna ilość folderów, bardzo łatwa obsługa,dowolne ustawianie folderów, dowolne ustawianie skanów (zdjęć) w folderach, 1540 MB do zagospodarowania, ja z tym co mam obecnie na stronie zajmuję 269 MB, jest możliwość dodania MB poprzez zaproszenie mailowe znajomego, wtedy dochodzi 50MB,
                        jedyny minus jaki znalazłem to limit fotek w folderze, wchodzi 1000 skanów (zdjęć).
                        Trzech kolegów kolekcjonerów także się zarejestrowało i nie narzekają.
                        Gdyby ktoś miał chęć się rejestrować to proszę o kontakt, wyślę mailem zaproszenie i w ten sposób doładuję sobie MB. Poniżej link do strony. Jak są jakieś pytania to śmiało, zapraszam.

                        http://www.etykietypiwne.web-album.org
                        Na pierwszy rzut oka, poprawny i prosty.

                        Comment

                        • Horse1963
                          Senior
                          • 06-2009
                          • 547

                          #13
                          Jedno zdanie z Pomocy, dla picasowiczów jest bardzo istotne:

                          Jeżeli posiadasz album w Google Picasa możesz je przenieść automatycznie za pomocą opcji "z Picasy". Możesz również dodać zdjęcie prosto z adresu URL. W tym celu skorzystaj z opcji "z sieci".

                          Comment

                          • kruger_nr1
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 801

                            #14
                            a może ktoś ma jeszcze inne ciekawe propozycje?
                            Kolekcja puszek piwnych:
                            http://puszkikrugera.web-album.org/

                            Comment

                            • Promil03
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2833

                              #15
                              Hmmm, na Picasa jest do wykorzystania 15360 MB. Ja wykorzystuję 628 MB czyli lekko ponad 4%. W programie Darka byłaby to prawie połowa przestrzeni. No i te reklamy są lekko denerwujące.
                              A galerie mamy 2:
                              https://picasaweb.google.com/Promil03 - dawno nieaktualizowana niestety


                              Cholerna szkoda

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎