Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Inwentaryzacja budynków nieczynnych browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #91
    No to masz jakąś podrasowaną wyszukiwarkę. Mi znajduje 2 tematy - ten w którym piszemy oraz "Browar w Trzcinicy (Przysiekach)". Wpisane hasło to Przysiek.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      No to masz jakąś podrasowaną wyszukiwarkę. Mi znajduje 2 tematy - ten w którym piszemy oraz "Browar w Trzcinicy (Przysiekach)". Wpisane hasło to Przysiek.
      U mnie jest podobnie, dopiero jak wpisałem hasło Przysieku, to znalazło ten trzeci temat

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        No to masz jakąś podrasowaną wyszukiwarkę. Mi znajduje 2 tematy - ten w którym piszemy oraz "Browar w Trzcinicy (Przysiekach)". Wpisane hasło to Przysiek.
        Wystarczy używać gwiazdki w miejsce nieznanej końcówki słowa.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #94
          Ale nazwa jest znana
          I użyta w wyszukiwarce w pełnej formie. Jeżeli wyszukuje nazwy z końcówkami (-ach), a nie znajduje podstawowej formy, to coś tu jest nie tak.
          Last edited by Pendragon; 13-10-2014, 12:54.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #95
            Albo będzie działać szybko ale wymagać pewnej elastyczności od szukającego, albo wolno i wypluwać wyniki zgodne z życzeniem, tyle że będzie to opcja dla baaaaaardzo cierpliwych.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolejne browary do listy

              Stare Jeżewo – Tykocin, woj. Podlaskie
              (...)
              Przepiękny browar, w którym zachowały się liczne pamiątki piwowarskie (warzelnia, zbiorniki) z lat 20-tych XX wieku: https://www.facebook.com/permalink.p...72565579423091
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #97
                Budynki browaru w Tomaszowie Mazowieckim już nie istnieją, zostały rozebrane pod deweloperską inwestycję
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #98
                  Wydaje mi się iż o tym fakcie który nastąpił bodajże około 2011 roku już kilka lat temu ktoś napisał. Możliwe że nawet ja ale nie chce mi się teraz szukać tego w miliardach postów na naszej stronie. Pamiętam że ostro się wtedy wkurzyłem sam na siebie bo byłem na tej posesji jakiś rok przed zburzeniem i ograniczyłem się jedynie do zrobienia kilku zdjęć budynków z odległości, myśląc że jeszcze postoją długo
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • slawekkazek
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 544

                    #99
                    Doszła domnie ostatnio wiadomość że w naszym kraju jest 1115 historycznych zabudowań browarnianych.
                    Obawiam się, że liczba ta gwałtownie spada. W ostatnim czasie rozebrano znakomicie zachowane zabudowania browaru w Suchaniu (województwo zachodniopomorskie). Więcej informacji tu: http://napiwnymszlaku.blogspot.com/

                    Comment

                    • Stolp
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 492

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Świdnica - Braucommune, Pl. Grunwaldzki 11 / Budowlana 2
                      Świdnica - zum Rosenthal, ul. Zygmuntowska 3
                      Świdnica - Croischwitzer, ul. Bystrzycka 25
                      Świdnica - słodownia, ul. Kotlarska 11
                      Strzegom - słodownia Wahrendorf (czynna), Al. Wojska Polskiego 26
                      Strzegom - Brauerei zur Hoffnung, Świdnicka 37
                      Na stronie u Janka pod Kraszowicami (dzielnicą Świdnicy) są takie browary:

                      Dampfbierbrauerei E.Januschek 1866-1902(?)
                      Lagerbierbrauerei und Mälzerei S.Pringsheim GmbH 1902-1919(?)
                      Gorkauer Sozietäts-Brauerei, Abt.Croischwitz(ZB) 1919-1923(?)

                      Czy Januschek był w końcu ze Świdnicy, czy raczej z z Kraszowic wsi - https://pl.wikipedia.org/wiki/Kraszowice

                      Wg dawnego Friedricha, to tam były browary:


                      · Croischwitz = Kraszowice
                      · 1a Dampfbierbrauerei E. Januschek 1890
                      · 1b Lagerbierbrauerei und Mälzerei S. Pringsheim GmbH 1912
                      · 1c Gorkauer Sozietäts-Brauerei, Abt. Croischwitz (ZB) 1930+

                      Pisownia przez C czy K na początku zmieniała się w czasie, więc różnie może być...
                      Last edited by Stolp; 09-08-2018, 12:04.
                      Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
                      Szukam
                      e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
                      https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

                      Comment

                      • wiaterek
                        Member
                        • 07-2016
                        • 61

                        Wg internetów do1955 osobna miejscowość,a od tegoż roku przyłączona do Świdnicy.
                        Na butelkach poniemieckich pisano Kroischwitz bei Schweidnitz prawdopodobnie dla odróżnienia od wsi o takiej samej nazwie w powiecie bolesławieckim.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          Reforma ortografii w państwie niemieckim miała miejsce, o ile dobrze pamiętam, w 1920 r. Jedną ze zmian była zamiana "C", czytanego jak "K", na "K", np. Croischwitz na Kroischwitz, czy Cöln na Köln. Nie ma co dorabiać ideologii, bo powód takiej, a nie innej pisowni jest znany.

                          Przy okazji, u Friedricha jest błąd - Gorkauer odkupił browar w Kroischwitz, już po wprowadzeniu nowej pisowni.

                          Comment

                          • Stolp
                            Senior
                            • 06-2002
                            • 492

                            Czyli skąd jest Januschek? Ze Świdnicy czy z Kraszowic ?
                            Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
                            Szukam
                            e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
                            https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Nikt tego nigdy nie sprawdzał. Wydaje mi się, że kiedyś znalazłem info, że był z Wrocławia. Ale w czasopiśmie "Tydzien literacki, artystyczny, naukowy i spoleczny. Red. Józef Rogosz", nr 50, wydanym we Lwowie 12 grudnia 1875 opisana jest próba prototypu snopowiązałki, autorstwa niejakiego Józefa Przygodzkiego, którego patent na Niemcy został sprzedany firmie E. Januschek. I użyte jest tam sformułowanie "... w Croischwitz, majętności p. Januschka".
                              Żniwiarki Silesia, wyposażone w ów "wiązacz", były wyeksportowane m.in. do Lwowa.

                              Z kolei w czasopiśmie "Skizzenbuch für den Practischen Maschinen-Constructeur, Tom 18", E. Januschek został zdefiniowany jak konstruktor maszyn z Wrocławia.
                              Last edited by Krzysiu; 10-08-2018, 10:37.

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Przy okazji znalazłem imię - Ernst. I co się okazało? Że jest opisany w książce Piwowara "Browary Akcyjne Wrocławia", w podrozdziale "1. Pierwszy Wrocławski Browar Akcyjny Spółka Komandytowa na Akcjach, Ernst Januscheck & Comp."
                                Last edited by Krzysiu; 10-08-2018, 10:43.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎