Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Opava, u Fortny 49/10, Nová Sladovna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • j_Q
    Senior
    • 10-2009
    • 176

    Czechy, Opava, u Fortny 49/10, Nová Sladovna

    Browar Nová Sladovna rozpoczął warzenie niedawno, bo 13 grudnia. Znajduje się w Opawie, w restauracji będącej częścią kompleksu handlowego Breda & Weinstein. Dojście z dworca kolejowego Opava východ jest dość proste: z tunelu wychodzimy na ulicę Janskou i kierujemy się w stronę centrum. Po przejściu przez światła idziemy jeszcze kawałek prosto i skręcamy w lewo w ulicę Hrnčířskou, którą dochodzimy do Horní Náměsti. Po drugiej stronie placu wchodzimy w ulicę Pekařskou, którą dochodzimy do Solné. Skręcamy w lewo i zaraz w prawo w uliczkę u Fortny, gdzie już widać kompleks handlowy. Do restauracji wchodzi się z CH. Droga zajmuje ok. 15 minut. Z dworca Opava západ dojście jest równie proste.
    W środku wystrój zrobiony głównie na czarno. Duża sala z poustawianymi stolikami, mało przytulna. Przy długiej, bocznej ścianie jest bar, za nim 2 kotły warzelne.

    W ofercie, w dniu 5 stycznia, dostępne były 4 gatunki:

    10' Opavský Škopek - niefiltrowane, jasnozłote. Piana bardzo drobniutka, wręcz mleczna, dość trwała. W smaku głównie słodowe, z bardzo lekką goryczką. Piwo mało treściwe, dość słabo wysycone. Dobre do posiłku, ale do posiedzenia przy piwku bardzo słabe

    12' Opavský Zlat'ak - piwo bardzo podobne i w smaku, i w wyglądzie do 10-tki. Jest trochę od niej jaśniejsze i ostrzejsze w smaku, mimo to dość wodniste. Podobnie dominuje słodowość. Piana również drobniutka.

    12' Opavský Čert - piwo ciemne, ale pod światło widać, że nie jest czarne, a ciemnorubinowe. W smaku słodkawe z nutami palonego słodu, słaba goryczka. Ogólnie smak dość płaski. Piana podobnie jak w piwach jasnych gęsta, bardzo drobna.

    15' Novoroční jantarový speciál: piwo jasne, w smaku wyglądające na treściwszą wersję 10-tki. Dominuje słodowość, goryczka dość umiarkowana. piana również drobna.

    Oferta tego browaru ogólnie nie zachwyciła ani mnie, ani kolegi podróżującego ze mną. Jedzenie w restauracji w cenach przyzwoitych, smaczne, dominuje czeska klasyka.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    13 grudnia było otwarcie, więc myślę że tego dnia serwowali już swoje piwo, a nie dopiero zaczynali warzyć.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Był w Opavě nieduży browar przemysłowy, teraz jest galeria handlowa z minibrowarem. Dobre i to choć wstawienie między stare, ładnie wyremontowane budynki szklanego łącznika nie za bardzo mi się podoba.
      Podobnie z wystrojem sali restauracji - podzielam zdanie j_Q z pierwszego postu. Zbyt surowy w czarno-ciemnoczerwonych barwach, zupełnie nieprzytulny, "stołówkowy" (choć one raczej są jaśniejsze). Miedziana warzelnia ciut ożywia to wnętrze. Reszta urządzeń browaru znajduje się w piwnicy, jest możliwość ich obejrzenia ale w dni powszednie gdy jest obecny sládek z kluczami.
      Odwiedziłem to miejsce w niedzielę 16.02.14 około godz. 16, na sporej sali było zaledwie kilka osób wpatrujących się w transmisję z olimpiady na rozwieszonym ekranie. Ciekawe jak jest z frekwencją w inne dni?

      Ale najważniejsze są piwa, można było spróbować czterech rodzajów:

      - Opavský Škopek 10° http://www.browar.biz/forum/showthre...09#post1173309
      - Opavský Zlaťák 12° http://www.browar.biz/forum/showthre...16#post1173316
      - Opavský Čert 12° http://www.browar.biz/forum/showthre...21#post1173421
      - Olympijský pivní speciál 13° http://www.browar.biz/forum/showthre...22#post1173422

      Najbardziej smakowała mi 10° okazując się najbardziej wyrazista i treściwa, najmniej dość wodnisty ciemny Čert.
      3 pierwsze piwa są w stałej ofercie, można je kupić też w 1,5 l PET-ach za 59 (10°) i 69 kč. Osobno każda z samoprzylepnych etykiet kosztuje 19 kč, kufle ze słabo widocznym grawerowanym logo są po 150 kč, podkładki otrzymałem gratis aczkolwiek nie ma ich na stołach, a kelner przynosi wraz z piwem.

      Jedzenie i piwa w cenach typowych dla restauracji w galerii handlowej, czyli dość wysokich. Zupy od 39 kč, typowe zakąski od 59, a dania główne od 119 (gulasz w chlebie) aż do 269. Świetny jest nakládaný hermelín, czuć że dobrze dojrzały i długo marynowany, podawany w miseczce z wieczkiem, z oliwkami, feferonkami cebulą i domowym chlebem. Rozpływał się w ustach.

      Czynne codziennie w godzinach 11 - 23.

      Fotki w galerii:


      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Podczas naszej wizyty ( 20 lipca ) dostępne były jedynie trzy pierwsze piwa - patrz post dadka. Dobre, choć moim zdaniem zbyt ugrzecznione, zabrakło im trochę "pazurków".
        Ceny : Zlaťák 33/23; Škopek 29/19; Čert 33/23. Dla poszukiwaczy przygód "Pivní koktejly" - z grenadyną, spritem, coca-colą, sokiem pomarańczowym, jagermeistrem, świeżym imbirem bądź syropem truskawkowym ...
        Jedzenie rzeczywiście ( porównując z innymi czeskimi minibrowarami ) nieco drogie. Smaczne, choć porcje niewielkie.
        Hermelin był niestety zbyt młody ... bez czarnych oliwek ( wymienionych w menu ).
        Frekwencja średnia ( niedzielne popołudnie ).
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Podczas wizyty przed 1,5 roku była niedziela i nie udało się zwiedzić browaru. Więc gdy nadarzyła się okazja w środku tygodnia (18.11.2015) wpadłem znów do Opavy. Sympatyczny pan sládek Jakub Dobrovolný zapewnił telefonicznie, że będzie na miejscu i zaprasza na piwo i zwiedzanie. Gdy siedziałem już przy piwie w restauracji oddzwonił i po chwili zobaczyłem uśmiechniętego, długowłosego chłopaka. By dostać się do browaru trzeba pokonać labirynt korytarzy zaplecza centrum handlowego, zjechać windą do podziemia gdzie czekają do przejścia kolejne. Sam bym się chyba stamtąd nigdy nie wydostał.
          Pomieszczenie browaru nie jest zbyt duże. Mieści dwie otwarte kadzie fermentacyjne i 6 tanków leżakowych - ten sprzęt (również 600 litrowa miedziana warzelnia na górze w restauracji) pochodzi ze zlikwidowanego minibrowaru Střibro. W 2014 roku dokupiono 3 duże 600 l tankofermentory, a w tym roku jeszcze 2 małe po 300 l, co zamyka pojemność pomieszczeń mnibrowaru - więcej już się tu nie da wcisnąć. Jak objaśnił pan sládek otwartą fermentację stosuje do piw dolnej fermentacji z podstawowej oferty, a tankofermentory używa do górniaków będących piwami specjalnymi. Piwa są tłoczone na bar bezpośrednio z tanków w których leżakują, co nieco ogranicza zdolności produkcyjne. Zazwyczaj na kranach są 3 lub 4 piwa, fajne jest to że rotacja jest duża i przyjeżdżając np. co 2 tygodnie można spróbować zupełnie innych piw.

          18.11.15 lano trzy, zupełnie dla mnie nowe:
          - Cheyenne ALE http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=115501
          - Mohawk IPA http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=115502
          - Opavský korbel - nie robiłem szczegółowych notatek gdyż piłem wraz z panem sládkiem po powrocie z piwnicy. Ale to bardzo smaczny klasyczny ležák 11°, chlebowy z piękną goryczką.
          W tym tygodniu zapewne jest już lany czarny lager Čert gdyż kończył okres leżakowania.

          W galerii uzupełniające fotki z browaru:


          Comment

          • j_Q
            Senior
            • 10-2009
            • 176

            #6
            Mam rozumieć, że jakość piw od mojej wizyty zaraz po otwarciu poprawiła się?

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #7
              Jak byłem po Tobie pierwszy raz to różnie było, teraz piwa bardzo mi smakowały. (opisałem w odnośnym dziale, można porównać).

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #8
                Czy svetly lezak 11 jest w stałej ofercie, czy też rotacyjnie?

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  #9
                  Světlý ležák 11° jest pod nazwą Opavský korbel i jest w stałej ofercie.

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #10
                    Podzękował.

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      #11
                      Frekwencja w sobotę popołudniu prawie kompletna. Ceny jak wyżej wspomniano dość wysokie, porcje średnie ale jakościowo jest bardzo dobrze.
                      O ile nie cenię czeskich zup zbyt wysoko (oprócz czesneczki), to tamtejsza Slezská kyselica s uzeným masem była genialna. Przypominała mi hybrydę kapuśniaku, grzybowej i żurku.
                      Moje wrażenia z wnętrz pokrywają się z dadkowymi. Obsługa bardzo miła i rozmowna. Rachunek jest weryfikowany między obsługą a gościem przy zapłacie czy wszystko się zgadza.

                      Piwa były następujące:
                      Opavský korbel - 4,5% 11°
                      Chinook IPA - 6,5% 15°
                      Mohican Ale - 5,0% 12°
                      Wiener Riesenrad - 5,4% 13°

                      Wszystkie dostępne również na wynos w 1,5 litrowych w przypadku korbela i 1,0 litrowych petkach w przypadku pozostałych piw.
                      Korbel bardzo dobry, chlebowy, czeska klasyka.
                      Czy warto ? Warto !

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #12
                        Wpadliśmy znów na Sladovnu 2.05.16 spodziewając się piw, których nie piliśmy. Oczywiście i tym razem 0 zawodu - były 3 nowe, a w stałej ofercie wciąż pozostaje jedynie Opavský korbel.
                        Oprócz niego były:

                        - Francin ALE 12°
                        - Geronimo IPA 15°
                        - Nakuřovaný speciál 14°

                        W lodówkach wypatrzyliśmy końcówkę Black Hawk więc trzeba było to dobro zagospodarować http://www.browar.biz/forum/showthre...41#post1286141

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #13
                          Zapomniałem dodać, że siedząc w restauracji czegoś nam brakowało. A to warzelnia znikła. Z powodu kłopotów z przetaczaniem warek do podziemi przeniesiono ją bliżej tanków.

                          Comment

                          • Raciborz
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 594

                            #14
                            Jadłospis na dzień 2016.07.10.Malina,Korbel,Czarny Korsarz,Dorada APA,Mohavk IPA.Piwa bardzo smaczne
                            Attached Files

                            Comment

                            • heckler
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 1817

                              #15
                              W sobotę na kranach były cztery pozycje:

                              -Korbel 30 / 39 Kc. o posmaku piwa koncernowego
                              -Bulldog 11-ka polotmava w stylu Brown Ale 39 Kc za 0.4l. Nie dopiłem piwa do końca. Po prostu było niesmaczne.

                              -Chayenne 12-ka ALE w cenie 39 Kc. za 0.4l. Najlepsze z całej czwórki. Wypite ze smakiem( na zdjęciu).

                              -Hyste Rey Ipa 15-ka w cenie 44 Kc. za 0.4l. Nawet, nawet.

                              Najbardziej zawiódł mnie Korbel. Była to już nasza czwarta wizyta w tym browarze, ale po raz pierwszy trafiliśmy na tak niesmaczne piwa.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎