Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brewkit-Brzeczka dwu kolorowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mathev
    Junior
    • 07-2016
    • 4

    Brewkit-Brzeczka dwu kolorowa

    Cześć,

    Jest to mój pierwszy post na forum wiec witam wszystkich serdecznie i kilka słów o mnie. Mam na imię Mateusz, mieszkam pod Wrocławiem w małej miejscowości. Mam 25 lat. Moje zainteresowanie do piwa trawa juz 7 lat. Swoją historię z piwowarstwem zacząłem w grudniu 2015. Zestaw do wrzenia piwa wraz z butelkami i brukitem dostałem od dziewczyny na Mikołaja(trafiony )

    Dwie warki zostały już wypite.

    W tym monecie fermetuje Mangrove Jacks 2,5kg American Pale Ale Simcoe i Chinook z ekstraktem 1,5kg Mangrove Jack's.
    Nastawiłem do fermentowania we wtorek 12/07. Zaczęło bulgotac bardzo intensywnie juz po 5 godzinach. Temperatura była dość wysoka bo 24° aż do piątku, spadła do 21°.

    Rzeczy jakie mnie martwią
    1-Z rurki bardzo rzadko idą bulki, ci 20-30min.
    2-od dwóch dni jest 6blg,
    3-kolor brzeczki, na górze jest ciemniejsza a na dole jaśniejsze. Wcześniej tak nigdy nie miałem.

    Ten brewkit jest z chmielem na zimno wiec będę jeszcze zlewał na cichą.



    Mam jeszcze jeden problem, opiszę go tutaj żeby nie robić zbędnego bałaganu.

    We wtorek 12/07 (fermentor nie ma urlopu ) butelkowalem z tej samej firmy IPA. Wczoraj otworzyłem pierwsza butelkę, wiem że za szybko ale chciałem sprawdzić co tam się dzieje. Niestety 80% piwa uciekło w postaci piany. Glukozy dodałem 160g w postaci syropu do 23l.

    Z góry dzięki za pomoc.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    6* BLG to dużo, ale pytanie za 100 punktów - z jakiego pułapu BLG startowałeś z fermentacją.

    Rurka i jej (nie) bulgotanie to klasyczny problem świeżaka. Nie traktuj tego jako przyrząd pomiarowy i będzie dobrze.

    Kolor brzeczki podziwiany z poziomu wiadra: Może albedo opadłych na dno drożdży jest dość wysokie, stąd takie wrażenie...

    Uciekające piwo to oznaka przegazowana, infekcji, wzburzenia, braku schłodzenia, itp. wiele możliwości. 160g to daje 7g na litr. podejrzewam że wraz z nie do końca odfermentowaną brzeczką mogło to dać taki efekt. My u siebie dodajemy do refermentacji nie więcej jak 5g cukru na litr i czasem (przy ciemniakach w szczególności) bywa przegazowane.

    takie piwa trzeba regularnie sprawdzać by ograniczyć ew. przejście przegazowania w eksplozje, co nie jest ani miłe ani bezpieczne Jeśli piwo w połowie ucieka to sygnał alarmowy się włączać powinien, można wtedy odginać delikatnie kapsle i upuszczać nadmiar gazu (upierdliwie) lub mocno schłodzić i szybko wypić
    Last edited by ART; 20-07-2016, 01:31.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • MistrzSuspensu
      Member
      • 01-2016
      • 50

      #3
      Ja swoje grodziskie gazowałem 8g cukru na litr i nie miałem żadnych oznak gushingu, więc stawiam, że piwo było niedofermentowane podczas rozlewania.
      Last edited by MistrzSuspensu; 20-07-2016, 08:13.

      Comment

      • Mathev
        Junior
        • 07-2016
        • 4

        #4
        BLG początkowe, przypomniałem sobie w nocy w pracy że nie Zmierzyłem. Wcześniejsza warka z takiego zestawu miała 15blg początkowe.


        Co do uciekającego piwa zaraz po odtworzeniu. To chyba za szybko sprawdzałem piwo. Sytuacja juz się nie powtórzyła, chociaż wszystkie były z lodówki.

        Czyli jak ekstrakt końcowy mam wysoki np 6°blg to glukozy na refermentacje powinienem dać mniej niż mówi kalkulator?

        Comment

        • MistrzSuspensu
          Member
          • 01-2016
          • 50

          #5
          Cukru dajesz tyle ile mówi kalkulator, ale musisz być pewien, że drożdże zeżarły cały cukier, który był dla nich strawny. Można bawić się w butelkowanie niedofermentowanego piwa, wtedy dajesz mniejsze ilości cukru, albo w ogóle, ale musisz wiedzieć do jakiego ekstraktu piwo ci zejdzie. Nie wiem jak to jest z brewkitami, na ile są powtarzalne, ale jest to dość ryzykowana zabawa. Zejście o 1% w butelce to jest kilka gramów cukru na butelkę.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            przy rozlewie jedną sztukę wlej do PETa, jak będzie zaczynać się przegazowywać, to poznasz po pecie zanim szkło strzeli
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Mathev
              Junior
              • 07-2016
              • 4

              #7
              Jak mam 6blg i przez 3 dni nie maleje to jestem pewien że drożdże zjadły cały cukier?

              Comment

              • Mathev
                Junior
                • 07-2016
                • 4

                #8
                Właśnie otworzyłem butelkę nie z lodówki-gushing

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎