Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Podwójny Ciemny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowy, dość klarowny [4]
    Piana: Jasnobeżowa, obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [3.5]
    Zapach: Palony słód, karmel, cukier kandyzowany, skórka ciemnego pieczywa, owocowy, trochę żelaza(wychodzi na nadgarstku), czekolada, średnio-niska intensywność, ale całkiem przyjemny. [4]
    Smak: Karmel, paloność, ciemne pieczywo, żelazo, lekko owocowe, niewysoka goryczka(od paloności), gęste, troszkę oblepia usta, mimo że jest wytrawne. [3.5]
    Wysycenie: Lekko szczypiące w język - troszkę za wysokie(po 10 minutach idealne) [3.5]
    Opakowanie: Prosta, czytelna, dość dokładny skład, proste objaśnienie co do refermentacji. [4]
    Uwagi: Warka do 13.04.2017 r., więc chyba ma tylko 4 miesiące - kupione pod koniec roku w czteropaku z gobletem, z którego zresztą je próbuje. Piwo całkiem smaczne, jedyne do czego mogę się przyczepić to żelazo i lekkie przegazowanie. O ile to pierwsze jest standardem w Fortunie, to wysycenie można poprawić.

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • yoxik
      Senior
      • 10-2012
      • 427

      #77
      ponowna degustacja warka 09.03.2017 pite w terminie
      Piana drobna kolor klarowna czerwień. Aromat ciemne słody lekko kwaskowo. przyjemnie. Smak jest kwaśno, karmelowe, owocowe. Są ciemne słody i drożdże dają tu taką szorstkość autoliza średnio przyjemne. Goryczka wyraźna, alkohol ukryty, piwo idzie w kierunku wytrawnego lekko pustawego ale da się wypić dobre.
      Również tutaj
      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

      Comment

      • SeeJay
        Senior
        • 04-2016
        • 239

        #78
        Dzisiaj piłem to piwo pierwszy raz w życiu.
        Jedyny komentarz jaki nasuwa mi się na myśl to: "Panie, idź pan w c**j".
        Nic innego nie oddaje "charakteru" tej przegazowanej, kwaśnej cieczy bez smaku jak właśnie ten cytat.

        Warka do stycznia roku 2018.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #79
          Warka : 12/11/2016 pite 12/12/2016 czyli miesiąc po.

          Piwo ma 19 miesięcy od rozlewu(chyba). Lekko przegazowane. Alkohol w aromacie i w smaku nadal wyczuwalny. Zapach nie złożony i nie za bogaty. Leciutką winna nuta. Lekkie owocki i tyle. W smaku pustawe i wodniste. Mało się dzieje. Taki koźlako-zwykły ciemniak. Całość ratują moje suszone owoce, którymi zagryzam to piwo. Po raz kolejny przekonuje się, że z komesów warto leżakować jedynie portery (i może sRisa)
          Attached Files
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #80
            Bo to chyba najmniej udany Komes z calej serii...
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • satek
              Member
              • 03-2014
              • 66

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              Po raz kolejny przekonuje się, że z komesów warto leżakować jedynie portery (i może sRisa)
              Zdecydowanie warto jeszcze leżakować Komesa Poczwórnego, wyleżakowany podobny jest do Gulden Draak, resztę faktycznie nie warto.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satek Wyświetlenie odpowiedzi
                Zdecydowanie warto jeszcze leżakować Komesa Poczwórnego, wyleżakowany podobny jest do Gulden Draak,
                sprawdzę to za jakiś czas, bo leży w piwnicy i czeka na przeterminowanie.
                To chyba ok. lutego się odezwę
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • kranu
                  Member
                  • 03-2012
                  • 76

                  #83
                  Ostatni raz piłem z 3 lata temu, a raczej wylałem bo myślałem, że zepsute.
                  Dopiero potem doczytałem, że taki przegazowany kwach to standard Komesa Podwójnego Ciemnego.
                  Tym razem kupiłem bo natknąłem się w Lidlu w dobrej cenie.
                  Nadal przegazowany, ale nie zapewnia mu to dobrej piany.
                  Kolor nijaki, aromat słaby estrowy. Trochę rodzynki i cukier.
                  W smaku zaskakująco puste jak na swoje parametry.
                  Dziwię się, że to piwo jest nadal na rynku - kto to kupuje i dlaczego producent nie wyciąga wniosków?

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #84
                    Potrzymałem trochę to piwo (termin do 27.01.2018), aby sprawdzić czy ułoży się i zyska na smaku. Niestety leżakowanie nic nie dało. Bardzo mocno nagazowane, wytrawne, raczej puste w smaku. Nadal wyczuwalna nuta alkoholowa.
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎