Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Białoruś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    No i szkoda takiego browaru tuż za miedzą. Gdyby Białoruś była choćby w sytuacji Ukrainy, to może coś by się dało zrobić...

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      Wg. użytkowników serwisu RateBeer.com w gali RB Best kontraktowy Brew Team został najlepszym białoruskim browarem. Szkoda, że już nie istnieje. W ciągu roku działalności uwarzyli 12 różnych piw, w tym trzy kooperacje z litewskim Dundulis oraz rosyjskimi Zagorov i Green Street Brewery.
      Najlepszym piwem zostało piwo Хмелішча z mikrobrowaru Trye Beer.

      Dla odmiany Alivaria pochwaliła się tytułem Marka Roku Białorusi w 2016. W kategorii Piwo.

      18 lutego odbędzie się kolejna edycja konkursu piwowarów domowych. Tym razem w stylu strong bitter (ESB 11C BCJP 2015). Styl wybrali zwycięzcy poprzedniej edycji (taka formuła tego konkursu). Zwycięzca będzie mógł uwarzyć swoje piwo wg. zwycięskiej receptury w browarze Staromestyj Pivovar. Start o 12:00 w restauracji Староместный пивовар ul. Революционная 32.

      ps.
      Na profilu FB BroWareg ciekawa relacja z warzenia piwa jałowcowego. W tym też tłumaczenie artykułu o białoruskich browarnikach warzących ten napój od wieków. Polecam!
      Last edited by e-prezes; 04-02-2017, 17:10.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Pora na mocne piwa!
        Dostrzegli to i białoruscy piwowarzy. W tym tygodniu pojawiły się już trzy: od Bierbank imperialny Stout, a od Trye Beer dwa piwa Obi Wan (barley wine) i Ojciec Vader (imperialny stout).
        To pierwsze ma być dostępne w butelkach 0,33 litra. 23 plato 11,5 % alk. Trye Beer też butelkuje, więc jest szansa, że trafi nie tylko do pubów.
        Attached Files
        Last edited by e-prezes; 16-02-2017, 19:43.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          18 lutego odbędzie się kolejna edycja konkursu piwowarów domowych. Tym razem w stylu strong bitter (ESB 11C BCJP 2015). Styl wybrali zwycięzcy poprzedniej edycji (taka formuła tego konkursu). Zwycięzca będzie mógł uwarzyć swoje piwo wg. zwycięskiej receptury w browarze Staromestyj Pivovar. Start o 12:00 w restauracji Староместный пивовар ul. Революционная 32.
          Na Pivo.by relacja z imprezy (dużo zdjęć) wraz z wynikami. Czekamy zatem na komercyjną wersję zwycięskiego piwa! Po ilości punktów widać, że zwycięstwo było bezapelacyjne.

          Kolejne mocne piwa w nurcie:

          RIS od Beavera - 19,5 plato, 8,5% alk., 55 IBU. Dostępny w sieci Toczka oraz pizzeriach Terra. Szkoda, że nie w butelce, ale ten browar tylko keguje oraz napełnia litrowe petki.

          Double IPA od Talera "Only for Man" plato 16, alk. 6,9%, IBU 88. Będzie dostępne w kilku knajpach w tym w Craftman na Gikalo 5 i sklepie rozlewnym BeerCup na Hercena 10.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Trye Beer też butelkuje, więc jest szansa, że trafi nie tylko do pubów.
            Kolejne mocne piwa od tej piwowarni to:

            Znicz (barley wine) oraz Ćmok (imperial stout). 22 blg 10% alk. Dostępne będą w butelkach 0,33 litra.

            Także za pivo.by info, że sprzedaż białoruskiego piwa do Rosji rośnie o ok. 10%. Zapewne większość to koncernowe, ale to znaczy, że jest rynek do zbytu.
            Attached Files

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              Zastanawiam się czy ktoś to czyta, ale nawet jak tylko kilka osób to może te kilka, które tam pojedzie. Warto!

              Przypomina mi się pierwszy festiwal w browarze Druzja w 2015, kiedy konferansjer, który pewnie sam nie wiedział dokładnie co to jest kraft, ale nawijał ze sceny jak nakręcony, by innym to objaśnić. Patrząc choćby przez tę imprezę (a zdjęcia wrzuciłem tu do galerii) to zaszły duże zmiany. W ujęciu globalnym może niewielkie, bo ciągle skromny % rynku, ale ilość piw kraftowych mających swoje premiery tydzień w tydzień zaczyna budzić szacunek. Nie jest to tyle co w Polsce, ale cieszy że mimo pewnych utrudnień czy to kapitałowych czy urzędowych powstają nowe piwowarnie.

              Choćby taka Mad Frog z warzelnią 200 litrów. Od początku, gdy ujawniła dość enigmatycznie swoje istnienie nie byłem przekonany czy to nie jakaś mistyfikacja. Mimo, że za niedługo wypuszczą 3 piwo dalej jestem sceptyczny. Niemniej jak na razie pozostaje mi wierzyć słowom Wiaczesława z serwisu Pivo.by, że istnieje.

              Bierbank dorzuca do portfolio APA na mandarina bavaria i zapewne podobnie jak ostatnio inne piwa trafi również w butelki. Z tego browaru dostępne są również takie zestawy ze szkłem.

              Browar Czisto z Gomla, mający jedno niesztampowe piwo Red Ale wypuszcza właśnie na Dzień Św. Patryka stouta. Szacun, że nie zielone piwo! I czekamy na więcej.

              Browar Taler nie zwalnia tempa z zeszłorocznego cyklu Crazy Craft Weeks i serwuje następne: belgian dubbel i new england IPA. Widać, że odrobili lekcje.

              Zgodnie z przewidywaniami (moimi) kontrakter Jungle Brewery warzący w browarze Arbat przy kolejnym piwie pozostał przy amerykańskich chmielach. Checkpoint to american brown ale, choć w składzie także mandarina bavaria i equinox to jednak cascade da powera.

              Sieć sklepów rozlewnych Toczka zamawia również dla siebie piwa. Mają w ofercie piwa warzone w browarze Staromesnym, ale też gdzieś indziej (kto to wie, choć mam nadzieję, że na Białorusi). Kolejnym i to już dużo bardziej odważnym jest... IPA. Konkretnie Spring IPA. 12,5 blg 50 IBU, więc będzie sesyjnie i konkretno.

              Postaram się większość z tych co ostatnio anonsowałem piw spróbować i zdać relację z frontu, w związku z wyjazdem na przełomie marca i kwietnia. Także to ostatni post przed wyjazdem.

              Comment

              • yoreck
                Senior
                • 04-2004
                • 526

                "Zastanawiam się czy ktoś to czyta, ale nawet jak tylko kilka osób to może te kilka, które tam pojedzie. Warto!"
                ja czytam :-)

                Comment

                • Maremali
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1953

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoreck Wyświetlenie odpowiedzi
                  "Zastanawiam się czy ktoś to czyta, ale nawet jak tylko kilka osób to może te kilka, które tam pojedzie. Warto!"
                  ja czytam :-)
                  ja też , nawet miałem plany wyjazdu w tym roku na giełdę ale wyszło jak wyszło
                  http://maremali.web-album.org/

                  Comment

                  • yoreck
                    Senior
                    • 04-2004
                    • 526

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                    ja też , nawet miałem plany wyjazdu w tym roku na giełdę ale wyszło jak wyszło
                    Marek, to razem byśmy pojechali

                    Comment

                    • Maremali
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1953

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoreck Wyświetlenie odpowiedzi
                      Marek, to razem byśmy pojechali
                      będzie jeszcze okazja na wspólny wyjazd, liczę na obszerna relacją
                      http://maremali.web-album.org/

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        Tu wisi nadal oferta. Z racji, że otwieram dłuższą wizę po powrocie z giełdy można ustalać szczegóły. Chcę koniecznie Nowopołock i Gomel oraz Witebsk, Grodno i Mińsk. Zobaczę jak da się zgrać połączenia.
                        Last edited by e-prezes; 17-03-2017, 22:17.

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2866

                          Prezesie, ja także potwierdzam, że czytam wieści ze wschodu. Kawał dobrej roboty. A im więcej czytam tym większa chęć aby się tam wybrać, tylko jakoś nie po drodze zawsze.
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                            Prezesie, ja także potwierdzam, że czytam wieści ze wschodu. Kawał dobrej roboty. A im więcej czytam tym większa chęć aby się tam wybrać, tylko jakoś nie po drodze zawsze.
                            Ja mam identycznie

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              Dzień Św. Patryka

                              Miał być ostatni post przed wyjazdem, ale świętopatrykowe wydarzenie nieco wzbudziło mój niepokój i stąd ten post.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Browar Czisto z Gomla, mający jedno niesztampowe piwo Red Ale wypuszcza właśnie na Dzień Św. Patryka stouta. Szacun, że nie zielone piwo! I czekamy na więcej.
                              Stouta na Św. Patryka zaprezentowali także w browarze Druzja (zatem musowo muszę tam jechać!). Stout nosi nazwę Statut 1588 i odnosi się do kodyfikacji praw Wielkiego Księstwa Litewskiego. Tutaj historia poprzednich nazw piw. Tym razem jest to stout z kakao i laktozą. Wcześniej były żytni i owsiany. Parametry piwa 16 blg, 5,2% alk. i 14 IBU. Nie ma w planach jego konfekcjonowanie w butelki szklane.

                              Na zamkniętą imprezę, na której odbyła się promocja zostali zaproszeni piwowarzy, blogerzy i inni oficjele światka.
                              Niejako przy okazji okazało się, że nastąpiła zmiana na stanowisku głównego piwowara w browarze Druzja. Już nie jest nim Denis Bujewicz, a prowadzący prezentację Alexander Żdanowicz (który przyszedł do zespołu rok temu), a pomagają mu Aleksiej Fiodorowicz i Alexander Platonenko. Gdzie q... jest Denis? Link do materiału na pivo.by (zdjęcia).

                              Irish Stouta zaprezentowano, choć mniej hucznie także w Staromestnym. Tu użyto chmieli Cascade i Herkules przez co IBU sięga 40 jednostek. Będzie zatem bardziej hamerykańsko niż irlandzko Piwo ma być dostępne w lokalach sieci, czyli Beerża i Staromestny Pivovar. Także tylko z kega.

                              Także w ten deseń świąteczny, patrykowy Taler przygotował żytniego stouta Borodino. 13,5 blg, 5,2% alk. i 30 IBU. Piwo ma być dostępne także poza lokalem, choć tylko lane z kega.
                              Last edited by e-prezes; 20-03-2017, 09:30.

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                Z ostatniej chwili, już przed wyjazdem...

                                Browar Dvinski w Witebsku przyjmie ponownie kraftowych piwowarów zza granicy. 2 kwietnia ma się odbyć wielka, piwowarska kolaboracjia z bratnimi narodami. W roli głównej m.in. browar LaBEERint. Zapraszają piwowarów.
                                Last edited by e-prezes; 28-03-2017, 20:32. Powód: błąd w dacie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎