Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2017.06.09-11 - Rzeszów, Rzeszowski Festiwal Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    No to koniecznie na trzech Pisz notatki z degustacji. Po notatkach, a raczej ich ilości będziesz wiedział kiedy wyjść
    Szaleństwa nie będzie, bo z samego rana i tak dzieciaki mnie obudzą. Bajkę już potrafią włączyć, ale owsianka sama się nie uczyni

    Co by było w temacie:

    Wiemy już jakie piwa przywiezie z sobą browar PiwoWarownia.
    Z kranów popłyną:
    Koszałek Hopałek - APA
    Chmielum Polelum - Imperial IPA
    Hanysy & Gorole - Silesian Oatmeal Stout
    Pora na Chmielesfora - Sorachi Ace Single Hop IPA
    Kawko i Mlekosz - Coffe Milk Stout.
    Oprócz tego browar przywiezie z sobą piwa w butelkach.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #17
      Czyli już bliżej niż dalej, ktoś się zorientował, że to jutro. Trzymaj rękę na pulsie tych FBukowych rewelacji.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyli już bliżej niż dalej, ktoś się zorientował, że to jutro. Trzymaj rękę na pulsie tych FBukowych rewelacji.

        Browar Raduga :
        Trapeze
        Last Summer
        Apache
        Dr Jekyll
        Roman Holidays
        African Queen
        Naked City
        Sunset Blvd
        Metropolis
        Lift To The Scaffold
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #19
          To tu słabiutko, większość u nas w Tesco zalega, a reszta jakieś yuzu-sruzu. Liczyłem na ciekawsze, w stylu Forbidden Planet. To już mam drugie stoisko, które bez żalu pominę i skupię na ciekawszych ofertach
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #20
            Wiemy już co browar Browar Eureka przywiezie z sobą na festiwal.
            White IPA
            American India Pale Ale
            Apollo 11
            Lemon & Tea APA
            Earl Grey APA
            Mint APA
            West Coast IPA - premiera
            A o food truck'ach ani słowa, jeszcze wyjdzie tak, że będzie poślizg. Aha, jest szkło, nawet ładny pokal 0,3 za 10zł
            Attached Files
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
              pokal 0,3 za 10zł
              Hmmm. Czyli wrocławską cenę 22 zł. słusznie można uznać za ukrytą wejściówkę.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #22
                Wróciłem, w pokal się nie bawiłem, bo i tak począwszy od 13:30 aż po 16tą festiwal nadal w proszku.

                Najpierw nie było prądu, potem jak był, to chwilami, czasem też ktoś nie miał podłączonych kranów, komuś zabrakło kasy fiskalnej, food truck'i jeździły w te i wewte i nigdzie de facto nie zagrzały miejsca. Jak już stanęły i jak opuszczałem festiwal, to nadal były zamknięte. Browarów nie ma co winić, ale niektórym jak najbardziej można wystawić czerwoną kartkę.
                Ceny, zgodnie z przewidywaniami 8zł za 0,3 i 10zł za 0,5, chyba że jakiś sztos-a tych o dziwo było de facto jeden. Wyższe ceny się zdarzały, ale np. w butelkach można było niektóre z piw lanych kupić te 2 zł taniej czyli nie było jakichś dziwnych przeliczników, ani tym bardziej cen z kosmosu.

                Ponieważ byłem sam, więc co się udało, to poniżej, ile w końcu można też piwa wypić, jak mawiał klasyk "nie mam 15 lat"

                Godzina 14:41 nadal brak prądu, 15:10 zaczynamy festiwal

                Browanza

                1) First Fiddle, American Wheat (double i ze skórką z grejpfruta-skórka poszła na cichą czyli dobrze)
                w aromacie rozkrojony świeży grejpfrut, potem chmiele amerykańskie. Ogólnie orzeźwienie. Nuta dolna bardziej chmielowa, odrobina nawet żywicy. W smaku lekko kwaskowate, goryczka zalega. To premiera i piwo ze wszech miar udane
                2) Second Fiddle, to same ale z limonką, to piwo było uwarzone jako pierwsze zresztą. Uderzenie limonki, plaża, mojito, palemki, chmielu malutko, w nucie dolnej iglaki. Smak świetny, lekko kwaśny, słodowy i pełny, chmiel nadal lekki.
                W obu nie czuć pszenicy, może to i dobrze?
                3)White Hat
                White IPA cytrynowe, lekkie, nuta dolna z ulotnym chmielem. Bardzo stonowane, potem wychodzi trawa cytrynowa. W smaku głównie ta trawa, goryczki mało.
                Jasnym piwem Festiwalu ogłaszam Second Fiddle
                Godzina 15:21, praktycznie dwa browary chodzą, reszta ma problem z kranami. Niektóre nawet nie kwapią się wypakować z pudełek co mają i taki niesmak pozostaje, nie jest to frontem do klienta.
                15:30 Food truck’i stoją zamknięte, trochę ruchu w rurach. Posiłek w „Murzynku” i 4) Leżajsk pszeniczne za 5zł. W międzyczasie widać co jest na kranach, jeden browar ma BEZALKOHOLOWE
                Browar Łańcut
                16:13 na spokojnie na stoisko Łańcuta, jest 5) Zawisza Czarny z beczki po JD, z nowości Berliner Weisse i cały zestaw (bez Żytomierza, ma być jutro). Zawisza uderza JD, potem kawa, taka gęsta i nuta drewna. Z czasem migdały, bardzo delikatna wiśnia. Nuta dolna tort szwarcwaldzki. Aromat bez zarzutu. Smak wyraźna beczka, orzechy takie jak w sherry i czekolada. Finisz wytrawny, orzechowy, ale z nutą syropu klonowego. Gazu nie dużo.
                Bez dwóch zdań ciemnym piwem Festiwalu zostaje Zawisza Czarny RIS BA.
                Dwa znane browary nie poszalały, jeden ma to, co mogę kupić w Leclerc’u i nic poza tym, do tego masę szkła, jakby ludzie nie mieli w czym pić. A drugi poszedł w wity-srity i ajpy-srajpy, dodatkowo w cenach nieadekwatnych, 9zł 0,3 i 12zł 0,5.
                6) Piwowarownia, Chmielum Polelum
                Cytrusy, mango, papaja, nawet i banan. Nuta dolna głównie Cascade. W smaku ułożone, mało gorzkie, pełne, mocy nie czuć.
                Anegdota: na teren Festiwalu, na stoliki Lord Jack’a wchodzi młodzież, każdy dzierży Redds’a (puszka lub flaszka) i jak gdyby nic siadają i konsumują. Wiocha.pl czy znak czasu? Co mnie szczególnie uderzyło, były tam osobniki wyglądające na płeć męską.

                Gorzej niż na Beerweek'u, ale poprawnie.
                Last edited by Petitpierre; 09-06-2017, 17:26.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • centon
                  † 2017 Piwosz w Raju
                  • 03-2004
                  • 575

                  #23
                  Witam
                  czy jest może na festiwalu ktoś z wawy i mógłby mi nabyć pokal festiwalowy.
                  z góry dziekuję
                  Jakby były jakieś kufelki do 125ml to też
                  W razie pytań mój fon 501-293-766

                  pozdrawiam
                  centon
                  Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
                  Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


                  https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #24
                    Kurczę, to napisałbyś wczoraj, tobym może coś zorganizował. Stoiska festiwalu jako takiego niestety nie było, więc nie wiem jak z tymi pokalami-wszyscy pili w plastiku, ale bym z pewnością załatwił i podrzucił pocztą.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #25
                      Dziś, mimo 12ej jako terminu ostatecznego, poślizg do teraz. Ludzie! Prąd kradną w nocy czy jak?
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • centon
                        † 2017 Piwosz w Raju
                        • 03-2004
                        • 575

                        #26
                        jak go zobaczyłem to nabrałem ochoty na posiadanie
                        Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
                        Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


                        https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #27
                          Co do samego festiwalu.

                          Festiwal to za duże słowo, jednak na nasze rzeszowskie warunki póki co wystarczająco.
                          8 stoisk browarów oraz 1 multitap (za to z 6-8 kranów + butelki+szkło festiwalowe)
                          Miejsce to miejski rynek wśród parasolek w okolicznych knajp. Tam reddsy, tyskie, żubry i czeskie czyli to co zwykle
                          Pośrodku nasze wydarzenie. Palety na siedziska, myjek brak, tylko te na paru stoiskach.
                          Szkło festiwalowe - pokal z pobliskiego Krosna 0,3l jak na fotce wcześniej. Fajne grube szkło, dobrze wyważone. Warto było kupić. Na innych stoiskach także mieli swoje szkła.
                          Ogólnie lano w kubki plastikowe

                          lane
                          0,3l - 8zł
                          0,5l - 10zł
                          butelki
                          chyba po 10zł
                          można było brać mikro próbki na test.

                          Byłem w piątek ok 21:30
                          Ludzi dość sporo, atmosfera luźna.
                          Za kranami wysłannicy browarów, bo główni zapewne "urzędowali" na "odrobinę większym" festiwalu we Wrocku.

                          Największy tłok przy Browarze Łańcut. I dobrze !
                          Połowa pijących to ludzie z przypadku, którzy dzięki akurat lokalizacji natchnęli się na tę imprezkę i dowiedzieli się, że takie piwa istnieją.

                          Ok godziny 24 zrobiło się wyraźnie luźniej.
                          Foodtracki ulokowane z boku rynku i jeśli ktoś nie wiedział i nie szukał, mógł ich nie zobaczyć. Wóz z: hotdogami, kanapkami, frytami belgijskimi, burgerami. Ogólnie chyba 4 wozy. Wystarczająco.

                          Co do samych piw.

                          Skoncentrowałem się na browarze Łańcut i na ich piwach, których nie mogę zakupić w pobliskich sklepach.

                          1)Kurna Chata - wędzony żytni torfowy stout
                          12.2 blg [o.g.]
                          4.6 % alkoholu [abv.]

                          SKŁAD: słód wędzony bukiem, słód wędzony torfem, płatki żytnie, słód coffee, słód pszeniczny czekoladowy; chmiel Bramling Cross, Target; drożdże płynne

                          Srogo i pysznie. Pomimo niskiego balingu i alko dzieje się tu sporo. Tylko dla fanów podkładów kolejowych i palonego plastiku.

                          2)zaskoczył mnie Berliner weisse, no nie wiedziałem, że u nich istnieje:]

                          8blg
                          alko? nie wiem
                          lemoniada bez cukru. Rześko i smacznie. Dodali Kwasw mlekowego
                          Wytrawna cytrynka. Idealne na upał i oczyszczenie kubków smakowych po wędzonce.
                          3)Żytomierz - żytni Extra stout
                          17blg
                          6.5 % alkoholu
                          SKŁAD: słód pilzneński, słód żytni, słód monachijski, słód cararye, słód caraaroma, jęczmień palony, słód czekoladowy żytni; chmiel Columbus; drożdże płynne
                          Zasyp słodów żytnich 25%.
                          Sroga goryczka. Prażony słonecznik i albedo z grapefruita. Pychota. Syte, lekko oleiste i bardziej imperial Black IPA niż przepalony stout. Tak mi się wydaje. Mnie smakuje. Polecam.

                          4) Zawisza Czarny BA Jack Daniels
                          25BLG
                          9,5% alko
                          Jest wanilia, jest marcepan, świetnie gładkie, wręcz aksamitne. Alkohol wyczuwalny tylko w postaci pralin czekoladowych. Na finiszu jakby kakao i orzechy.
                          Smaczny, lecz żeby go dobrze ocenić, trzeba wypić wypić go na spokojnie w domu całe 0,3l.

                          -------------
                          Wszystkie stoiska, to takie garażowe byle jakie konstrukcje. Wiadomo, gdzie pojechał cały arsenał festiwalowy. Tu brak żalów. Toaleta festiwalowa w knajpie Lord Jack (współorganizator)

                          Jak nic nie mam do dr brew (a zazwyczaj ludzie lubią ich je...ć za cokolwiek) to stoisko mieli fatalne. Wizualnie. Byle jaki blacik. Trzy krany. Na dwóch nalewakach nazwy piw wypisane niechlujnie i odręcznie. Na trzecim brak czegokolwiek. Zero standów, tablic info.

                          Brokreacja obok. Pięknie kolorowe etykiety na nalewakach. Ulotki z ich wszystkimi piwami na grubym i błyszczącym papierze itp.
                          Browanza duży stand z opisem ich piw itp.
                          Na stoisku Pinty nie załapałem się na kwas Jota. Podobno beczka (czy nawet dwie) zeszły do godziny 22 pierwszego dnia.

                          Ogólnie tzw. "festiwalowych sztosów" było tylko sztuk jeden. Zawisza i tyle. 20zł za 0,3l

                          Ogólnie impreza udana. Oby była powtórka najpóźniej za rok.

                          Się rozpisałem
                          Last edited by dlugas; 12-06-2017, 12:29.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #28
                            Powtórka z rozrywki już 15-17.06.2018. Na razie zgłosiły się dwa browary: Lasowiak i Dukla.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • opons91
                              Member
                              • 09-2013
                              • 30

                              #29
                              Ma być jeszcze Eureka z Sądkowej k. Jasło i Browanza z Krakowa.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #30
                                Poza tym Browincja z Radymna, Raduga, Pinta i Revolta. Wg plakatu na mieście.

                                Pintę pewnie będzie ktoś lał, więc nie ma co liczyć na fajerwerki, może ktos pójdzie po rozum w Radudze i zamiast yuzu-sruzu dada te meteory, odesyje i inne jakieś PIWA?
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎