Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

starsze polskie kapsle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • paveuek
    Senior
    • 09-2001
    • 410

    #16
    Cooper napisał(a)
    Odnośnie tych zagranicznych (głownie niemieckich) kapsli na polskich piwach to nie pamiętam jak było w latach 80. ale w 90. było ich mnóstwo
    Szczególnie z byłego NRD. W warszawie bardzo często widywałem kapsle Landskrona ze Gorlitz.
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

    Comment

    • Sikor
      Member
      • 11-2001
      • 43

      #17
      Sorki!!!! Napisałem, że kapsle są z lat 80-tych a są z 90-tych - co wyłapał od razu Cooper. Widać, że temat kapsli jest bliski jego sercu. Rzadko bywam na forum a i Cooper nie jest tu częstym gościem. Wystarczyło jednak, że strzeliłem boba a już wyjaśnił sprawę. Chylę czoła Panie Cooper.
      Sikor

      Comment

      • RAFIFAFI
        Senior
        • 11-2002
        • 188

        #18
        Mam prośbę o uściślenie: czy nr 1 to Szczyrzyc (jak twierdzi becik) czy rozlewnia Końskie (behemoth)?
        Kapsel Nr 4 mam też u siebie i tutaj waham się pomiędzy browarami: Zabrze i Bielsko-Biała.
        Tylko z butli!

        Comment

        • xeia
          Gość
          • 12-2002
          • 39

          #19
          Kapsel nr 6 raczej napewno nie jest od piwa. Mieszkam w Gdańsku i nie przypominam sobie aby którakolwiek z naszych rozlewni piwa używała takiego kapsla.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            RAFIFAFI napisał(a)
            Mam prośbę o uściślenie: czy nr 1 to Szczyrzyc (jak twierdzi becik) czy rozlewnia Końskie (behemoth)?
            Kapsel Nr 4 mam też u siebie i tutaj waham się pomiędzy browarami: Zabrze i Bielsko-Biała.
            Kapsel pochodzi od piwa "Mocne" z browaru w Szczyrzycu, a które to było rozlewane z tym samym logo na etykiecie co i na kapslu w rozlewni w Końskich (chyba dobrze odmieniłem) oraz w Nałęczowie
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • RAFIFAFI
              Senior
              • 11-2002
              • 188

              #21
              Dzięki becik!
              Teraz mi dopiero rozjaśniłeś w głowie
              Tylko z butli!

              Comment

              • jbroszcz
                Junior
                • 01-2002
                • 10

                #22
                Nr 7 - Braniewo

                Zdejmowałem taki kapsel z butelki osobiście około roku 1992. Niestety nie pamiętam, czy to była rozlewnia i jaka.
                Ja

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎