Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perun, Sol Invictus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Perun, Sol Invictus

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrązowy, lekko zamglony. [4]
    Piana: Beżowa, całkiem obfita, głównie drobne pęcherzyki, średnio trwała, nieźle zdobi szkło. [4]
    Zapach: Chlebowy, lekko opiekany, nieco mniej owocowy. [4]
    Smak: Wyraźny przypieczony chleb, po za tym umiarkowanie owocowy, z początku trochę słodyczy, dalej już dość wytrawnie, średnia goryczka tradycyjnych chmieli, trochę mało ciała. [3.5]
    Wysycenie: Niskie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, czytelna, brakuje mi składu. [4]
    Uwagi: Niewiele koźlaków mam za pasem, więc ciężko mi powiedzieć jak wypada to piwo w tym stylu, ale ogółem nawet fajne, tylko mogłoby mieć więcej ciała. Warka do 18.09.2018.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • Warzywo
      Senior
      • 08-2016
      • 955

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Lekko zamglona głęboka miedź. [4.5]
      Piana: Tworzy się spora ale mocno dziurawa i nietrwała. Pozostaje niewielkim kożuszkiem. [3]
      Zapach: Lubię ten chlebowo-słodowy profil zapachowy. Przyjemny, bez szaleństw. [4]
      Smak: Podobnie jak w zapachu głównie skórka chleba, słodowość, pumpernikiel. [4]
      Wysycenie: Jak trzeba, pije się przyjemnie, łagodnie i ładnie się układa w żołądku. [5]
      Opakowanie: Ciemna, kożlakowa kolorystyka, gotycko-metalowa czcionka. Dla mnie OK. [5]
      Uwagi: Rasowy Dunkel Bock jakich niestety niewiele na polskim rynku. Akurat na deszczową pluchę (znaczy..."zimę").

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny brąz, klarowne [4.5]
        Piana: Drobna, wysoka, średnio długa [4]
        Zapach: Głównie nuty chlebowe odmieniane na wiele rodzajów. Skórka razowca, lekki tost, ślady pumpernikla a nawet kwasu chlebowego [3.5]
        Smak: Powtórka tego co w aromacie tylko nieco mniej intensywne. Całość wytrawna, z więcej niż średnią, dość długą goryczką, niepotrzebnie zaakcentowaną i dominującą w końcówce [3.5]
        Wysycenie: Średnie [4]
        Opakowanie: Bardzo ładnie wykonana etykieta, kapsel firmowy.
        Kompletnie nie kumam połączenia Behemota z Sol Invictus. [3.5]
        Uwagi: Wybitnie chlebowy, wytrawny, nieco przechmielony koźlak. W sumie dobry ale zdecydowanie brakuje jakichkolwiek nut owocowych.
        Niby dwa razy droższy (8 zł) od powszechnego Ambera ale śmiało można wysupłać tą sumę

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowy, mocnej, lekko odstałej herbaty, bardzo ciemno bursztynowy. [4]
          Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
          Zapach: Orzech, karmel i rodzynki. Nieprzekombinowana klasyka. [4]
          Smak: Wytrawna orzechowa goryczka, tło suszonych owoców, posmak winny. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Elegancka eta, kolorystyka taka bardziej porterowa, chociaż mnie ta estetyka niezbyt komponuje się z tak klasycznym piwem. [4]
          Uwagi: Całkiem zgrabny koziołek, sympatyczna odmiana od zamorskich smaków.

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #6
            Warka do 02.01.2021, a mimo to rozczarowanie. Zbożowo-ziarnisty, nic chleba, wodnisty, zero piany, a gaz był, minimalnie tylko karmelowy. Nie opłacało się trzymać od Festiwalu. Jak prosty Schwarzbier.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎