Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O „zwracalności” butelki zwrotnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gallux Wyświetlenie odpowiedzi
    Najlepszym rozwiązaniem były te maszyny w Kauflandzie, ale niestety je zlikwidowali.
    Wiem, że takie informacje już padły na forum, ale być może jest to rozwiązanie umów z firmą, która zajmuje się recyklingiem butelek w obiektach marketu. U nas jest, choć powierzchnię roboczą firma ma mniejszą. Przy różnicy 20 gr. na butelce, a nie jak wcześniej 5 gr to musi być opłacalne. Kwesta tylko jakie dostali czynsze za wynajem powierzchni?!

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gallux Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie ma dobrych uregulowań to dochodzi do takich sytuacji. Ja wyrzucam wszystkie butelki zwrotne, bo piwo kupuję po drodze w supermarketach i nie będę wracał do konkretnego sklepu (z paragonem) dla jednej butli. Niedawno przywiozłem do kumpla kilka Broków z marketu (Wit, Sambor, Martin) + EB, Noteckie i jeszcze parę innych piw. Wszystkie butelki zwrotne. Najbliższy sklep ABC. Poszedłem z siatą oddać, nic nie przyjęli. Znajomy się zdziwił, sam wziął i za każdą dostał zwrot.

      Najlepszym rozwiązaniem były te maszyny w Kauflandzie, ale niestety je zlikwidowali. Czytałem też na forum, że Lidl nie dolicza kaucji.
      O... jaki śpioch, 13 lat od rejestracji pierwszy post ) Witamy, witamy
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gallux Wyświetlenie odpowiedzi
        piwo kupuję po drodze w supermarketach i nie będę wracał do konkretnego sklepu (z paragonem) dla jednej butli.
        A po co wracać do konkretnego sklepu z jedynie jedną butlą ? Kupujesz browary, zachowujesz kwit. W momencie gdy uzbiera ci się kumulacja szkła bierzesz je wraz z kwitami na nie i oddajesz. Ja tak robię a w zasadzie robiłem bo to konkretne centrum handlowe zostało zamknięte.
        Teraz mam kilka sklepów (małe) gdzie laski przyjmują butle bez pajacowania (oczywiście biorę wtedy piwo a nie jedynie oddaje szkło) w ilościach większych niż ilość browarów pełnych. Nie marnuję własnej kasy wydanej na kaucje, nie jestem śmieciarzem wyrzucającym butelki zwrotne.
        Jest obrót, wszyscy zadowoleni.

        Automaty ? Nadal jesteśmy Azją w tym temacie chociaż około dekady temu miałem taki automat w jednym z centrów handlowych koło siebie (W-wa, CH Wola Park). Wrzuciłem doń całe "wysuszone" szkło. Przyjął. Wypluł karteczkę z pokwitowaniem. Kasy nie wypłacił. Polazłem z karteczką do Żanety przy kasie i tu zaczęło się krzywienie gemby, fochy i inteligenckie interpretowanie kwitu przez wspomnianą Żanetę. A to że kupuję pełnych piw mniej niż oddałem pustych butelek (i co z tego ? a co z pełnymi piwami które np wcześniej kupowałem nie oddając butelek , dopłaci mi za tą różnicę "w drugą stronę"?) i inne głupkowate komentarze których już dokładnie nie pamiętam z racji dekady jaka minęła. Mało brakowało żebym wkurzony nie rozbił na niej którąś z nieprzyjętych.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Gallux
          Junior
          • 02-2004
          • 4

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
          O... jaki śpioch, 13 lat od rejestracji pierwszy post ) Witamy, witamy
          Witam, witam Z tego co pamiętam - zarejestrowałem się tu, bo jeździłem sporo po kraju i polowałem na różne piwne "wizytówki" poszczególnych regionów, a na tym forum czytałem krótkie opinie o tych piwach. Teraz w marketach jest z 5 razy więcej różnych trunków i też Wasze komentarze pomagają mi w wyborze, czego to spróbować.

          I przy tej okazji odniosę się do tego wpisu:

          Comment

          • Gallux
            Junior
            • 02-2004
            • 4

            #35
            Przepraszam za dwa wpisy pod rząd, myślałem że można edytować.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            A po co wracać do konkretnego sklepu z jedynie jedną butlą ? Kupujesz browary, zachowujesz kwit. W momencie gdy uzbiera ci się kumulacja szkła bierzesz je wraz z kwitami na nie i oddajesz.
            Musiałbym założyć teczkę do paragonów, bo przy zakupach w sklepach w różnych miejscowościach, biorę po jednym piwie na spróbowanie i chowam je do lodówki, a piję za jakiś czas. Wiadomo, prawdziwy rarytas raz się trafi tu, a raz gdzie indziej.
            Last edited by Gallux; 25-07-2017, 17:03.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #36
              Z tą teczką na paragony też identycznie odpowiedziałem jednej niezamądrej za kasą gdy zaczeła mędrkować mi na temat innych oddawanych niż widniejących na paragonie etykiet/marek piw acz naklejonych na tego samego typu butelce i pochodzących z tych samych koncernów.
              Powiedziałem jej że oddaje butelki a nie etykiety i jak jest z niej taka kolekcjonerka to ma je ode mnie w prezencie gratis tylko musi se odkleić.
              Zwrotne butelki to w praktyce tylko piwa koncernowe w 2 może 3 typach butelek od "Wielkiej Trójki". Pozostałe piwa tzn browary średniej wielkości używają albo butelek od Wielkiej Trójki albo jakieś nieliczne swoje zwrotne (np BRJ). Kraft (a rozumiem że to z niego pijesz tak szeroki wachlarz nowości piwnych) butelek zwrotnych nie używa więc nie ma tutaj znaczenia.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10737

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gallux Wyświetlenie odpowiedzi
                Przepraszam za dwa wpisy pod rząd, myślałem że można edytować.


                Musiałbym założyć teczkę do paragonów, bo przy zakupach w sklepach w różnych miejscowościach, biorę po jednym piwie na spróbowanie i chowam je do lodówki, a piję za jakiś czas. Wiadomo, prawdziwy rarytas raz się trafi tu, a raz gdzie indziej.
                Pij krafty nie będzie problemu ze zwrotem butelki
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z tą teczką na paragony też identycznie odpowiedziałem jednej niezamądrej za kasą gdy zaczeła mędrkować mi na temat innych oddawanych niż widniejących na paragonie etykiet/marek piw acz naklejonych na tego samego typu butelce i pochodzących z tych samych koncernów.
                  Powiedziałem jej że oddaje butelki a nie etykiety i jak jest z niej taka kolekcjonerka to ma je ode mnie w prezencie gratis tylko musi se odkleić.
                  Zwrotne butelki to w praktyce tylko piwa koncernowe w 2 może 3 typach butelek od "Wielkiej Trójki". Pozostałe piwa tzn browary średniej wielkości używają albo butelek od Wielkiej Trójki albo jakieś nieliczne swoje zwrotne (np BRJ). Kraft (a rozumiem że to z niego pijesz tak szeroki wachlarz nowości piwnych) butelek zwrotnych nie używa więc nie ma tutaj znaczenia.
                  Zazwyczaj jednak jeśli sklep ma 90% asortymentu GŻ a jednak brak w nim PORTERU to za nie chcą przyjąć i co im zrobisz? Co prawda przyjąć muszą, lecz zapłacić za szkło już nie koniecznie.

                  Do tego np. w PiP przy odbieraniu ode mnie butelek (kiedyś tak było, nie wiem jak teraz) sprzedawczyni pika czytnikiem kod kreskowy i wyskakiwało jej ile dana butelka jest warta i czy mają ją w obrocie.
                  W tym temacie jest tyle zaułków, że masakra.

                  Sam mam już trzy kontenery butelek i zaczyna mi się problem ze składowaniem.
                  Raz na tydzień przy okazji spożywczych zakupów oddaję po 4-5 sztuk, ale nie zawsze mam możliwość wyjścia z domu z siatką butelek na wymianę. "Ekolodzy" na moim osiedlą wiedzą, w którym sklepie po ile sztuk mogą oddać bez paragonu. Zazwyczaj jest to po 3-5sztuk. I tak chodzą od sklepu do sklepu, bo mają tego pełne siaty.
                  Dlatego pełne? no właśnie, bo 80% ma wyje...e na oddawanie butelek, bo to po prostu nie poręczny i brudny sposób na pozbycie się zbędnego szkła z domu.

                  Jedyną radą na to jest to: nie kupować koncerniaków, ani tzw. regionalnych. Brać tylko kraft i siedzieć cicho :]
                  ----------------edit
                  dopiero doczytałem :]
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pij krafty nie będzie problemu ze zwrotem butelki

                  zdrów !
                  Last edited by dlugas; 26-07-2017, 09:42.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Rycho_128
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 1039

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pij krafty nie będzie problemu ze zwrotem butelki
                    ...albo warz własne piwo, wtedy pustego szkła zawsze coś przymało
                    Gdański Browar WaRy
                    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2291

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...)
                      Automaty ? Nadal jesteśmy Azją w tym temacie chociaż około dekady temu miałem taki automat w jednym z centrów handlowych koło siebie (W-wa, CH Wola Park). Wrzuciłem doń całe "wysuszone" szkło. Przyjął. Wypluł karteczkę z pokwitowaniem. Kasy nie wypłacił. Polazłem z karteczką do Żanety przy kasie i tu zaczęło się krzywienie gemby, fochy i inteligenckie interpretowanie kwitu przez wspomnianą Żanetę. A to że kupuję pełnych piw mniej niż oddałem pustych butelek (i co z tego ? a co z pełnymi piwami które np wcześniej kupowałem nie oddając butelek , dopłaci mi za tą różnicę "w drugą stronę"?) i inne głupkowate komentarze których już dokładnie nie pamiętam z racji dekady jaka minęła. Mało brakowało żebym wkurzony nie rozbił na niej którąś z nieprzyjętych.
                      Potwierdzam. Niezłe jazdy były z tym automatem w Wola Parku
                      Mi butle warte 50 groszy potrafił rozpoznawać jako te po 35 groszy albo w ogóle wypluwać jako nierozpoznane mimo, że były zwrotne i kupowane w tym markecie.
                      Raz, drugi machnąłem ręką, potem oddawałem już tylko w punkcie obsługi klienta i to jeszcze po ciężkich bojach, bo panie chciały z uporem odsyłać do tego trefnego automatu.
                      A teraz staram się brać piwa w zwrotnych opakowaniach typu BRJ czy Fortuna w małych sklepach obok domu gdzie łatwiej o szybki zwrot, a najchętniej to i tak wolę dopłacić kilkadziesiąt groszy i wziąć np. bezzwrotnego Kormorana i mieć święty spokój.

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        #41
                        Sprawa jest prosta i zawsze dochodzi się do tego samego wniosku - jeśli nie zobowiąże się sprzedawców i hurtowników do przyjmowania butelek po piwach dostępnych w sklepie, a ponadto nie zacznie obowiązywać szablon typów butelek, które są zwrotne bez względu na etykiety, będą problemy.
                        Ponad to sprawę utrudniają butelki o wyglądzie "niemal identycznym" jak te zwrotne oraz fakt, że nagminne jest używanie identycznych butelek przez różnych producentów i traktowanie ich u jednych jako zwrotna, a u innych jako niezwrotna. Najczęściej dzieje się tak z butelką typu Amber - zwrotna np. u Jakubiaka, Fortuny, Grodziska, a już u Krajana, Bytowa i wielu innych nie zwrotna.
                        Podam przykład absurdu - jest w Gdyni dość "tolerancyjny" sklep, gdzie przyjmują dość chętnie. Więc co jakiś czas przynoszę skrzynkę. Facet ogląda, segreguje i odrzuca mi: 2 Kasztelany, 2 Okocimy i 2 Specjale (uspokajam, że nie ja to wszystko piłem ). Za to wziął mi 2 inne Kasztelany, 3 inne Specjale i całą resztę.
                        Pytam dlaczego. Otóż - tym razem trafiłem na sklep racjonalny, który kontroluje typ butelek, a nie etykiety. A okazało się, że miałem w skrzynce znane anomalie - 2 Kasztelany w ŻGB oraz 2 Specjale w butelkach OKOCIM, a oni nie mieli pustych miejsc w skrzynkach Carlsberga. Czyli i tak źle i tak nie dobrze. W każdym razie podejście "po typie" butelki i tak należy uznać jako ewenement i trzeba to docenić

                        P.S. Nie wspomnę już o sytuacji, w której KP używa butelek typu Amber, a to się sporadycznie zdarza, bo są one kompatybilne z OKOCIMEM i ŻGB. Na szczęście dawno na to nie trafiłem i ww. sklepie facet nie miał bólu głowy
                        Last edited by Samoglow; 22-08-2017, 23:47.

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #42
                          A takiego "mutanta" widzieliście? Dzisiejsze znalezisko w supermarkecie.

                          Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                          Mój post na dole
                          Last edited by Samoglow; 09-01-2018, 23:54.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                            A takiego "mutanta" widzieliście? Dzisiejsze znalezisko w supermarkecie.

                            Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                            Mój post na dole
                            To jest materiał dla prasy. Najlepiej ekonazistowskiej

                            Comment

                            • Galu23
                              Member
                              • 04-2005
                              • 62

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              To jest materiał dla prasy. Najlepiej ekonazistowskiej
                              He he , dobre ale wcale mnie to nie zdziwiło, tydzień temu trafiłem Królewskie w butelce dedykowanej pod Żywca - pewnie w kupili jakąś nową maszynkę do sortowania butelek i leci jak popadnie.

                              Comment

                              • Samoglow
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 606

                                #45
                                Czy może ktoś się orientuje jak jest ze zwrotnością butelek z Jabłonowa z "Manufaktury"? W Biedronce oczywiście są niezwrotne.
                                Tam są 2 typy - jeden, niecno niższy od takiej np. ŻGB, z bardzo fajnego, grubego szkła oraz zdaje się nowy typ - w zasadzie identyczne jak ŻGB, tylko z napisem "PIWO Z MANUFAKTURY".
                                Może bliżej "komina" i w sprzedaży regionalnej są one zwrotne? Mam tego już ze 2 skrzynki i żal wywalać

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎