Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O „zwracalności” butelki zwrotnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #46
    Czy może ktoś się orientuje jak jest ze zwrotnością butelek z Jabłonowa z "Manufaktury"? W Biedronce oczywiście są niezwrotne.
    Tam są 2 typy - jeden, niecno niższy od takiej np. ŻGB, z bardzo fajnego, grubego szkła oraz zdaje się nowy typ - w zasadzie identyczne jak ŻGB, tylko z napisem "PIWO Z MANUFAKTURY".
    Może bliżej "komina" i w sprzedaży regionalnej są one zwrotne? Mam tego już ze 2 skrzynki i żal wywalać

    Comment

    • KobiNalewka
      Senior
      • 05-2012
      • 286

      #47
      W Żabce nie przyjęli mi butelek, na które posiadałem dowód zakupu, gdzie wyraźnie widoczna była pobrana kaucja. Pani nawet nie zerknęła na ów dokument, a jej linia obrony brzmiała mniej więcej tak: "My takiego piwa nie mamy". Czy to by nie oszustwo? Akurat siedzę w domu na L4 i chętnie powalczę z nimi o tą złotówkę

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy może ktoś się orientuje jak jest ze zwrotnością butelek z Jabłonowa z "Manufaktury"? W Biedronce oczywiście są niezwrotne.
        Tam są 2 typy - jeden, niecno niższy od takiej np. ŻGB, z bardzo fajnego, grubego szkła oraz zdaje się nowy typ - w zasadzie identyczne jak ŻGB, tylko z napisem "PIWO Z MANUFAKTURY".
        Może bliżej "komina" i w sprzedaży regionalnej są one zwrotne? Mam tego już ze 2 skrzynki i żal wywalać
        Rób ja ja robię. Im bardziej sieci handlowe są bezczelne również i ja im to odpłacam. Odklejam ety do zbioru z (m.in) butelek niezwrotnych a później naklejam "takie jakie lubią" czyli masowe koncerniaki typu Tatra, Harnaś i inne badziewie. Łykają jak Rydzyk koperty na urodzinach Radyja. Pewnie gdyby były automaty do skupu to te butelki by nie przeszły ale Grażynki biorą bo i tak je to mierzi pracując za takie grosze. Nie ich strata.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          #49
          No jasne, ze przemycic mozna. Przeciez wiekszosc sklepow nawet na wymiane nie wezmie chocby takiego Raciborskiego w ZGB, czy okocimskiej.
          Mnie bardziej chodzilo o ustalenie stanu faktycznego jak jest tymi butelkami.
          W weekend kupilem BiesCzadzkie wlasnie z Jablonowa w tej noweh butli a'la Zgb z grawerka i zdziwil mnie napis Butelka Zwrotna. Kaucji w Leclercu mi nie policzyli.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #50
            Co robicie z "bezwzrotnymi" butelkami z Grodziska?
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Rób ja ja robię. Im bardziej sieci handlowe są bezczelne również i ja im to odpłacam. Odklejam ety do zbioru z (m.in) butelek niezwrotnych a później naklejam "takie jakie lubią" czyli masowe koncerniaki typu Tatra, Harnaś i inne badziewie. Łykają jak Rydzyk koperty na urodzinach Radyja. Pewnie gdyby były automaty do skupu to te butelki by nie przeszły ale Grażynki biorą bo i tak je to mierzi pracując za takie grosze. Nie ich strata.
              Jest jeden szkopuł. Skąd wziąć tyle etykiet z tartr i harnasi?
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              Co robicie z "bezwzrotnymi" butelkami z Grodziska?
              Oddajemy w Marii

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #52
                Ety z masowego korpobadziewia można spokojnie otrzymać/kupić/wymienić od innych kolekcjonerów np na giełdach ale jak chcesz to mogę Ci podesłać na dobry start "kilka milimetrów masówki". Sam potrzebuję a nie mam aż tak dużo. Podaj tylko na pw adres
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ety z masowego korpobadziewia można spokojnie otrzymać/kupić/wymienić od innych kolekcjonerów np na giełdach ale jak chcesz to mogę Ci podesłać na dobry start "kilka milimetrów masówki". Sam potrzebuję a nie mam aż tak dużo. Podaj tylko na pw adres
                  Daję lajka, foloła, erte i co jeszcze chcesz

                  Comment

                  • Samoglow
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 606

                    #54
                    Także bym chętnie przytulił pewną ilość .

                    Co robię z "niezwrotnym" Grodziskim? To samo co z "niezwrotnym" Miłosławiem, Fortuną, Bytowem, Witnicą, czy inny dziwactwem - oddaję lub wymieniam.

                    To samo pytanie można zadać - co zrobić z Książęcym z Biedronki, Okocimem pszenicznym z Lidla, czy w reszcie Noteckim także z Lidla (ostatnio się pojawił w bączkach bez napisów na szkle)? ODDAĆ .
                    Akurat moje "zuchwalstwo" idzie o wiele dalej - oddaję także Kozla, bo i czemu niby nie? SABM to SABM, a czy był w nim Wojak, Żubr, Dębowe, Lech Pils, czy Kozel -co to niby za różnica?
                    Last edited by Samoglow; 23-01-2018, 22:25.

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4538

                      #55
                      Oczywiste, skoro nikt nie potrafi w tym porąbanym kraju zmusić zagranicznych dyskontów do przyjmowania butelek zwrotnych, co oczywiście w sąsiednich krajach normalnie czynią, to wiadomo że kasę za kaucję odzyskuję w innych sklepach. Z jakiej racji ja mam płacić za ich lenistwo, przecież nikt mi tej butelki za darmo nie daje.

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        #56
                        Inna rzecz, ze takie ksiazece z "wliczona" butelka jest tansze w Biedrze niz w innych nawet bez kaucji. A jak wytlumaczyc kolejne anomalie? Seria "retro" okocimia - ciemne, chmielowe, eksportowe. Butelka jak kazdy Okocim, a nikt za nia kaucji nie bierze. Oczywiscie mozna ja oddac nieoficjalnie.
                        Albo kolejny kwiatek - Zatecky z Okocimia - oficjalnie zwrotny, a do sklepow dostarczany jest w kartonach (!).

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #57
                          Co do Jablonowa i mojego pytania - poniekad sam sobie odpowiedzialem po wczorajszej wizycie w Auchan. A tam Belfast i Na gryczanym w butlach manufakturowych starszych i tych a'la ZGN z grawrka - oba typy oczywiscie z potwierdzemiem na kontrze BEZZWROTNA. A kawalek dalej co stoi? Znane od zarania dziejow Jablonowo Mocne 7,2% oczywiscie zwrotne w 5(!) rodzajach butelek: ZGB, Okocim, Amber, "stara manufaktura" i "nowa manufaktura". Czyli nawet jeden typ butelki nizszy od reszty

                          Comment

                          • LESNICZYy
                            Senior
                            • 01-2018
                            • 950

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi

                            "niezwrotnym" Miłosławiem, Fortuną

                            To samo pytanie można zadać - co zrobić z Książęcym z Biedronki, Okocimem pszenicznym z Lidla, Kozel
                            Wymienione butelki łyka maszyna w Kauflandzie
                            Last edited by LESNICZYy; 24-01-2018, 17:41.

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              #59
                              Po pierwsze primo - nie znam w promieniu 30 km od domu Kaufa z maszyną do butelek
                              Po drugie primo - kasy do łapy w ten sposób nie dostaniesz, a ekwiwalent talonowy . W dodatku za X razy 0,3 zł, a nie X razy 0,5 zł. Inna sprawa, że Kaufland akurat konsekwentnie także pobiera najniższą kaucję ze wszystkich sklepów.

                              Ale tak zapytam z ciekawości, bo w Polsce nigdy nie oddawałem jeszcze butelek w automacie - ten automat rzeczywiście skanuje kształt butelki bez względu na etykietę lub jej całkowity brak?
                              Last edited by Samoglow; 24-01-2018, 19:25.

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4538

                                #60
                                Jak jest w Kauflandzie nie wiem ale jedyny automat w Warszawie w Auchan Wola Park oprócz kształtu butelki skanuje też kod kreskowy więc bez etykiety ŻADNEJ butelki nie przyjmie. Jesteśmy 100 lat za Czechami, Niemcami itp. gdzie automaty przyjmują butelki nie etykiety nawet w małych sklepach, a jak automatu jakimś cudem nie ma to pracownik każdą zwrotną przyjmie bez wydziwiania. U nas problem jest nierozwiązywalny od zarania i pewnie tak pozostanie.
                                Last edited by dadek; 24-01-2018, 22:31.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎