Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile wody do refermentacji?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • konrad93
    Junior
    • 10-2017
    • 8

    Ile wody do refermentacji?

    Witam. Jestem tutaj nowy. Właśnie kończy się cicha fermentacja w moim drugim w życiu piwie ( Coopers Stout). Chcialbym do refermentacji użyć roztworu cukru i wody. O ile ilość potrzebnego cukru znam to nie wiem ile wody użyć. Kalkulator prosi o podanie poczatkowego blg, którego nie znam. Jak z tego wybrnąć? Jako uzupełnienie puchy użyty był ciemny ekstrakt.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Ja rozrabiam w 0,5l wody
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • SilesianKC
      • 09-2017
      • 1

      #3
      Zerknij proszę tutaj: https://kalkulatorpiwowara.pl/carbonation
      Oczywiście w sieci są różne i różniste kalkulatory nagazowania, ale ten podaje również "sugerowaną" ilość wody do przygotowania syropu. Osobiście korzystam z niego od pewnego czasu z powodzeniem. Jak wybrnąć z braku znajomości początkowego blg? Hm.. entliczek pentliczek.... Przyjmij 12 i może się uda......

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Wody wystarczy tyle, żeby cukier się rozpuścił. Obliczanie jej kalkulatorem to już zbędna fanaberia. Ja rozpuszczam zazwyczaj ok. 150 g. cukru w 300 ml. wody, ale o ile cukier ważę, to wodę leję na oko.

        Comment

        • konrad93
          Junior
          • 10-2017
          • 8

          #5
          Witam, dzieki za porady. Od tamtej pory zrobilem juz 6 warek w tym 3 zacieraniem. Nauczylem sie korzystac z kalkulatorów i generalnie wszystko jest prostsze.

          Comment

          • JonI
            Member
            • 12-2017
            • 45

            #6
            Cukier rozpuszczamy w wodzie mocno ciepłej? po przelaniu do fermentora mieszamy go? Do tej pory sypałem glukozę do każdej butelki osobno, ale to chyba bez sensu
            Last edited by JonI; 23-02-2018, 18:27.

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              W fermentorze, przeznaczonym do rozlewu, zalewam cukier wrzątkiem z czajnika. Po rozpuszczeniu cukru, bez chłodzenia roztworu, wlewam piwo. Trzeba poczekać z 10' aby się ładnie "przegryzło" lekko mieszam i butelkuję.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎