Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Imperium Prunum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brandis
    Junior
    • 01-2018
    • 12

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerń ,gdzieniegdzie rubinowe przebłyski [4.5]
    Piana: Była ,przez chwile [2.5]
    Zapach: Poezja aromatów ,czekolada, śliwka , dymny wędzonki [4.5]
    Smak: Feria smaków , czekolada , śliwka ,wedzoność , pumpernikiel, gdzieś tam w tle odrobina sosu sojowego . [4.5]
    Wysycenie: Eleganckie , delikatne , wkomponowane pięknie [4]
    Opakowanie: Nalane z beczki do butelki pet - wiec bez oceny [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #32
      Jakby ktoś jeszcze szukał w okolicach prawobrzeżnej Warszawy, to Selgros na Marsa jeszcze pół godziny temu stały 4 butelki po 19,67 sztuka, w dodatku nieco przykurzone.
      Last edited by rafalek21; 25-01-2018, 16:51.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Prawie czarny, pod żarówkę nie widziałem prześwitów. [5]
        Piana: Jasnobrązowa, tragiczna. [1.5]
        Zapach: Dominują dwa aromaty: wędzonka i śliwka. Oprócz nich delikatna czekolada i nic od chmielu. [4]
        Smak: Zdecydowanie śliwkowy, wędzonki mniej niż w zapachu, czekolady właściwie brak. Piwo jest treściwe, gęste. Goryczka niska i raczej nie od chmielu, lekkie palone nuty obecne, alkoholu nie wyczułem, pije się za szybko. [4.5]
        Wysycenie: Niskie. [4.5]
        Opakowanie: Na półce sklepowej trudno odróżnić od Barlow Sorbus. Wysokiej jakości wykonanie. [4.5]
        Uwagi: Podobnie jak kolega ze stolicy nie piłem wcześniej tego piwa. Bardzo gładkie i smaczne piwo z terminem do 15.01.2019. W Ełku kosztuje 34 złotych.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: W zasadzie czarne choć pod światło wydaje się ciemnobrunatne [4.5]
          Piana: Słaba oczywiście, ale przy takim wysyceniu i takim voltażu czego się spodziewać. [2.5]
          Zapach: Dominacja śliwki wędzonej, no tu się pomylić nie sposób. Trochę przykryta czekolada, jakby mało porterowo. Ale przyjemny aromat. [4]
          Smak: Wyraźnie wędzone, zaskakująco owocowe (śliwkowe) jak na porter. Ale oczywiście wiem, że tu z dodatkiem suski. Mniej słodkie niż sądziłem. Gęste, gładkie. Rozgrzewa, alkohol 11 %, a w smaku tylko delikatnie i szlachetnie, tak likierowo raczej. Ale rozgrzewa, więc jest moc
          Bardzo dobra rzecz. [4.5]
          Wysycenie: Niskie, pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Tzw. morska opowieść długa i trochę zaskakująca, bo chmiel występuje tu jako coś z czym trzeba walczyć (i poszukiwać suski) i co trzeba cywilizować. Hm...
          Ale oczywiście opakowanie z wyższej półki. [4.5]
          Uwagi: Warka 15/01/2019
          Bardzo dobre piwo. Wielka przyjemność móc tego trunku spróbować.
          Nieco zaskakująco owocowe (śliwkowe) jak na porter, ale smakuje znakomicie. Zdradliwie pijalne.
          Nie mam porównania z poprzednimi wersjami tego piwa, podobnie jak koledzy, którzy wpisywali się ostatnio, piję Imperium Prunum po raz pierwszy.
          Przy tej cenie (Selgros Warszawa, prawie 20 pln) jednak za drogie, żeby robić zapasy. Więc, jeśli ktoś jest w pobliżu i jest zainteresowany to kilka butelek jeszcze dziś było przy ul. Przylesie 3.

          Moja ocena: [4.125]

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            #35
            Patrzę, że ocena za całokształt wyszła mi 4.125, a wrażenie mam, że to piwo jest lepsze
            ARTomat nie jest doskonały, Ale nobody is perfect

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
              Patrzę, że ocena za całokształt wyszła mi 4.125, a wrażenie mam, że to piwo jest lepsze
              ARTomat nie jest doskonały, Ale nobody is perfect
              To ta nieszczęsna piana wszystkim zaniża ocenę w ARTomacie.

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #37
                Tyle, że ja świadomie dałem trochę powyżej za pianę. Może trzeba było dać max. za opakowanie, ale ta "morska opowieść" słaba.
                Za smak było to mocne 4.5, takie 9.5/10.
                Bardzo dobre piwo, znakomite nawet. Ale dać 5/5? Wtedy już chyba czas umierać, bo nic lepszego człowiek nie wypije

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #38
                  I jednak nie wróciłem do Selgrosa po kolejne butelki. Więc stwierdzam, że wybitne to piwo nie jest

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #39
                    Trochę za mało złożone, żeby nazwać je wybitnym, ale na pewno jest to jedno z lepszych piw jakie piłem w tym roku. 20zł to adekwatna cena dla tego piwa, ale nie ma co upychać nim szafek/piwnicy, podobno więcej traci niż zyskuje z czasem.

                    Comment

                    • GSE
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 424

                      #40
                      Vertical tasting:
                      b1 vntg '16 btl. 50cl (bordowy lak) bb 15.1.18. dużo brązowej piany, intensywna śliwka, trochę słone (więc może kojarzyć się z sosem sojowym), gęste jak żyto, intensywne w smaku, czekolada ze słonym karmelem, winogronami i wędzonką, niskie wysycenie. 4,7/5.
                      b2 vntg '17 btl. 50cl (jasnoczerwony lak) bb 20.1.18. mniej piany, mniej śliwek, kwaskowość, gęste, w smaku bardziej słone, śliwki, czerwone winogrona, wytrawne, lekko cierpkie, z piekącym alkoholem i słonawym posmakiem (sos sojowy). 4,0/5.
                      b3 vntg '18 btl. 38cl bb 15.1.19. jeszcze mniej piany, w aromacie kawa i ledwie wyczuwalne śliwki, kojarzy się z jakimś dunkelem, gęste, bardziej wytrawne, w smaku dużo pralinek, gorzka czekolada i jakieś nuty plastelinowe, alkohol/goryczka piecze w język. 3,8/5.
                      podsumowanie: Esencja > IP b1 > IP b2 = Podbity b1 > IP b3

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                        20zł to adekwatna cena dla tego piwa,
                        też tak sądzę
                        Pierwszą warkę kupiłem za 21zł/0,5l
                        Teraz jakby było po 20zł za mniejszą, może bym się skusił, lecz jeździć za piwem nie mam zamiaru, a w sklepach w mojej okolicy stoi po 35-40zł
                        Bardzo dobre piwo, lecz bunkrować większe ilości raczej sensu nie ma
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • seba_gliwice
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 374

                          #42
                          W gliwickim Selgrosie można je dostać bez problemu. Cena brutto 20,90 PLN ... Po mojej wizycie zostało jeszcze około 20 butelek

                          Comment

                          • noodles
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 700

                            #43
                            Dzięki za info. Teraz już zostało 9 butelek.
                            Moja kolekcja podstawek

                            Comment

                            • seba_gliwice
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 374

                              #44
                              Prawdopodobnie jest jeszcze w zabrzańskim MAKRO, ale nie mam pojęcia ile, w jakiej cenie i czy jeszcze są dostępne ... Po zakupach w Selgrosie i przy ich cenie nie szukałem już dłużej "szczęścia"

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                                Bardzo dobre piwo, lecz bunkrować większe ilości raczej sensu nie ma
                                Właśnie! Tyle i tylko tyle. Trzeci rok z rzędu jakoś już nie ekscytuje. Piwo typowo deserowe, bez szału. Smaczne, ale zbyt drogie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎