Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warszawa, Związkowa 44, Browar Palatum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Warszawa, Związkowa 44, Browar Palatum

    Tak to zwykle bywa, że jeździmy zwiedzać i próbować piw z browarów setki kilometrów od własnego miejsca zamieszkania, a jakoś ciężko się wybrać do tych które mamy na miejscu. Co prawda akurat Palatum znajduje się w przeciwległej dzielnicy Warszawy niż mieszkam, ale jakim problemem jest 35 minutowa podróż pociągiem na drugą stronę Wisły. No ale jakoś do tej pory się nie składało, co przy każdym spotkaniu z Docentem skutkowało jego docinkami - "znów byłeś w kilku browarach a w Palatum jeszcze nie". Tym bardziej, że z Łukaszem Kojro również dość często się widujemy na różnych piwnych imprezach. Tak więc w końcu się z nim dogadałem i 16.03.2018 zawitałem na Marysin Wawerski.
    Z peronu stacji Warszawa Gocławek do browaru można łatwo trafić ścieżką po lewej stronie torów. Do przejścia około 500 m i jesteśmy przed sporym, białym, piętrowym budynkiem. Browar zajmuje parter frontowej jego części tuż za bramą. Kiedyś był tu warsztat elektroniczny taty Łukasza, a od kwietnia 2016 warzy się piwo. W stosunku do stanu jaki jest widoczny na fotce Coopera z czerwca 2016, https://www.browar.biz/galeria.php?id=21108 po lewej stronie budynku wzdłuż ogrodzenia przybyła przybudówka pełniąca rolę magazynu piwa i opakowań. Sam browar również zwiększył swe moce prawie dwukrotnie. Łukasz startował z pięcioma tankofermentorami po 25 hl każdy, prawie rok temu przybyły 4 nowe tej samej pojemności, a jeszcze 2 by się ewentualnie zmieściły. Warzelnia ma wybicie 13 hl, jest dwunaczyniowa (kocioł i 2 w 1 czyli kadź filtracyjna z whirpoolem). Obok stoi zbiornik wody gorącej i drugi niski lodowej. Sprzęt pochodzi z firmy Rctronik (Inomero) z Piekar Śląskich.

    Piw z Palatum reklamować nie trzeba, piwosze się już na nich poznali a browar zyskał zasłużoną markę. Jak powiedział Łukasz w zimie ma trochę luzu, jednak w lecie browar pracuje na 100% swoich możliwości, jak wiadomo również dla kontraktowców z Karuzeli (jednak nie wszystkie ich piwa są z Palatum).
    Butelkowe w pełnym asortymencie w pobliżu browaru można kupić w sklepie Alkohole 24 na Korkowej (przy bazarku) i po drugiej stronie torów w Piwoszu na Płowieckiej.

    Ja miałem okazję spróbować kilku piw z tanków, a m. in. nowości jaka pojawi się za około 1,5 miesiąca. Szykujcie się na fajnego RIS-a, już teraz był ciekawy.
    Dzięki Łukasz za gościnę i poczęstunek.

    Fotki w galerii:



Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎