Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Tyskie, Książęce IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, piwo jest klarowne. [4]
    Piana: Biała, średnia, szybko grubieje i opada, zostawia ślad na szkle. [3]
    Zapach: Głównie cebula, sporo cytrusów i trochę słodkich tropików. Aromaty wydają się być naturalne i od chmielu. [4]
    Smak: Słodowy i zbożowy, goryczka niska jak na IPA, cytrusowa i cebulowa, ale mniej niż w zapachu. Dosyć treściwe i odrobinę karmelowe na finiszu. [2.5]
    Wysycenie: Za niskie. [3]
    Opakowanie: Etykieta w stylu serii z niebieskim tłem. Podali chmiele. [4]
    Uwagi: Spodziewałem się takiego piwa, jak na koncern jest dosyć chmielowe, ale dobre IPA to nie jest, szczególnie w smaku. Kosztuje 4,60 zł w pobliskim sklepie i ma termin do 18.07.2018.

    Moja ocena: [3.25]

    Comment

    • kranu
      Member
      • 03-2012
      • 76

      #3
      Chyba ich jeszcze nie ma zbyt dużo na rynku bo moje też z 18.07 i po ~4.50zł.
      Fajnie treściwe, aromatyczne.. ale za słodkie albo za mało skontrowane goryczką.

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        W Tesco zakupiłem po 2,99 złotego.

        Comment

        • KobiNalewka
          Senior
          • 05-2012
          • 286

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, jak na IPĘ za jasne. [3.5]
          Piana: Tworzy się bujna, drobno i średnio pęcherzykowata. Niestety jest nietrwała [3]
          Zapach: Ameryka na pierwszym planie, po ogrzaniu dominować zaczyna cebulka. [3]
          Smak: Niestety najsłabsza strona tego piwa. Słaba goryczka, słodko-cebulowe tło, niska pijalność - nieprzyjemny posmak. [2]
          Wysycenie: Jest ok, a nawet mogłoby być wyższe [4]
          Opakowanie: Zwrotna butelka, bardzo dużo jak na koncern informacji, co z tego jak w środku lipa? [3.5]
          Uwagi: Praktycznie z każdym łykiem obcinałem poszczególne oceny.. nie polecam, nawet z 2,99, które wydałem.

          Moja ocena: [2.7]

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, piwo idealnie klarowne. Zaskakujący brak chociażby delikatnego zmętnienia, czego spodziewałem się po chmieleniu na zimno (chyba ?). [3]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, średnio obfita. Utrzymała się dość długo i ładnie zostawała na szkle. [4.5]
            Zapach: Jak na IPA nie jest szczególnie intensywny. Czuć jakieś tropikalne, słodkie owoce, nieco cytrusów i aromat sosnowy. Do tego jakiś taki aromat przypominający nieco cebulę. [3]
            Smak: W smaku dość pełne, treściwe i wyraźnie słodkie. Czuć słodowość, nieco karmelu i owoców z lekkimi cytrusami. Goryczka jakaś tam jest, ale zdecydowanie za niska jak na ten styl. [3]
            Wysycenie: Średnie, mogłoby być trochę wyższe. [4]
            Opakowanie: Grafika podobna do innych z tej serii. Etykieta, kontretykieta oraz krawatka w niebieskich barwach. Nawet ładne dla oka. Firmowy kapsel, prawie pełen skład (brak podanego chmielu goryczkowego oraz drożdży). [4]
            Uwagi: Można wypić, tragedii nie ma, ale nie jest to na pewno "rasowe" IPA. Jak dla mnie trochę za słodkie, ale małżonce posmakowało. Termin do 18.07.18.

            Moja ocena: [3.25]
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Aromatem bije go z koncernówek Żywiec APA, goryczką też niczego odkrywczego nie reprezentuje. Zważywszy na to, że to mocno spóźniony krok KP to nie wróżę mu sukcesu. O ile po APA jeszcze sięgam na bezrybiu, po to nie widzę potrzeby nawet za 2,99 PLN.

              Comment

              • KlossJ23
                Senior
                • 08-2013
                • 136

                #8
                Szykując się do rzetelnej ARTOMAT-owej oceny kupiłem całe dwie butelki. Niestety o dwie za dużo, albowiem okazało się że to coś nie ma nic wspólnego z IPA a słodkomdławy posmak pozostający po przełknięciu każdego łyka każe się poważnie zastanowic czy tę ciecz w ogóle można zaliczyć do kategorii "piwo". Podły, mułowaty koncerniak, niewart dostąpienia zaszczytu szczegółowego omawiania.

                Comment

                • owerr
                  Junior
                  • 11-2011
                  • 10

                  #9
                  Kolor: Jasno złoty, klarowny [4]
                  Piana: Średnio pęcherzytkowata, niezbyt trwała [3]
                  Zapach: Tropikalny, mango, trochę grejpfruta i cytryny. Słodkawy i przyjemny [4]
                  Smak: W smaku podobnie jak w zapachu, delikatne tropikalne owoce, troszkę cytrusów. Słodkie, goryczka niska [3,5]
                  Wysycenie: Mogło by być ciut wyższe choć i tak jest ok [4]
                  Opakowanie: Etykieta jak każda inna z serii Książęcych różniąca się jedynie kolorem - prosta bez szału. Butelka standardowo zwrotna. KP podała w składzie nawet wszystkie 6 odmian chmielu jakie użyli do uwarzenia tego piwa oraz dwa słody [3.5]
                  Uwagi: Piwo kupione za bodajże 4,29 zł, cena zdecydowanie za wysoka natomiast uważam, że piwo jest pijalne i powinno zadowolić niejednego "Janusza" siedzącego przy grillu w słoneczny dzień. Wydaje mi się, że gdyby to piwo było w cenie Tyskiego czy Żubra to zdecydowanie zrobiło by furorę na rynku polskich koncerniaków.

                  Moja ocena: [3.66]
                  Last edited by owerr; 19-03-2018, 17:38.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    #10
                    Kwiatowe, lekko cytrusowe, o profilu słodowym, łatwo pijalne i mocno ugładzone, choć nie można powiedzieć, że puste.
                    Dla mnie to piwo jest mniej więcej na poziomie słabszej warki Warmińskich Rewolucji, więc jak znajdę na piwnej pustyni za około 3.50 zł. mogę po nie czasem sięgnąć.
                    Więcej nie jest warte.
                    Warka 01.08.18

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      Duża czapa piany mimo schłodzenia. Warka 16.09.2018. W zapachu głównie Citra, Cascade i Centennial, ale przebija przez cytrusy chmiel korzenny-pewnie ten enigmatyczny goryczkowy i zaczyna stopniowo dominować, czyli po dłuższej chwili cytrusy poszli się paść. W nucie dolnej jeszcze więcej chmielu korzenno-ziemistego. Zapach nie najgorszy.

                      W smaku mało gorzkie, bardziej korzenne, goryczka ziemista, ale nie oblepiająca. W smaku jest wyspiarskie ale, nie ma potęgi IPA, ameryki zaś ani pół w smaku, poszła w aromat czyli w tzw. gwizdek.

                      Mam mieszane uczucia odnośnie tego piwa. Nie jest złe, ale nazwę ma nad wyraz przesadzoną. Po co używać tylu chmieli-dotyczy to również innych składników przyprawowych, jeśli nie są w żaden sposób zaakcentowane? Pekko niewyczuwalny, Azacca ani pół, Mosaic nieśmiało, ale to trzeba chwilę czekać zanim się chłopakowi dadzą przebić, zresztą z niego zostaje tylko taka nuta pestek moreli. Chmiel goryczkowy przypomina Sybillę, może Perle czy Magnum, w każdym razie w smaku jest go za dużo, a jak już pisałem aromat cytrusowy od ameryki zbyt szybko się ulotnił. Jakby to CCC dali jednak troszkę na goryczkę, byłoby piwo lepsze.

                      Cena jest też niestabilna, gdzieniegdzie powyżej 3zł, gdzieniegdzie bliżej 5zł
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Pierwsza warka 18/07/2018
                        pita 09/02/208

                        W aromacie: troszkę mango, lekki cytrus i szczypiorek.
                        W smaku: cytrus, mango, grapefruit i w tle mosaicowy szczypiorek z naftą. Tekstura o dziwo lekko oleista. Nie jest puste jak reszta piw z KP.

                        Coś tam faktycznie leci to pod Session IPA. Goryczka wyczuwalna, lecz nie nachalna (czyli niewysoka) i odrobinę ściągająca.

                        W posmaku pozostaje dziwny lekko perfumowo chemiczny posmak

                        Trudno mi to przyznać, ale jest to najlepsze piwo z całej KP.

                        Ja kupiłem to piwo na promocji w Tesco za 2.99zł + butla.

                        Krążą o tym różne opinie, zatem jak będzie znowu na jakiejś promocji za 3zł to kupię ponownie i spróbuje jeszcze raz. BO ja jakoś bardzo źle tego piwa nie wspominam (jakoś bardzo dobrze też nie)
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: zbyt złociste jak na IP-ę [3.5]
                          Piana: zbyt biała jak na IP-ę, drobna, opada w zauważalnym tempie, osadza się na szkle bardzo miernie [3]
                          Zapach: lekki, owocowo-chmielowo-cytrusowy [3.5]
                          Smak: to samo dominuje w smaku, owoce, chmiel, cytrusy, chmiel mocny, lekki metaliczno-trawiasty, zdaje się zanikać na rzecz posmaku owocowo-cytrusowego, słaby finisz słodowy bo słabo wyczuwalny [3]
                          Wysycenie: trochę za duże [4]
                          Opakowanie: opakowanie ładne, w serii tyskich, firmowy kapsel [5]
                          Uwagi: Jako samo piwo ok, jako IPA takie sobie, wręcz słabe

                          Moja ocena: [3.35]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 14-04-2018, 14:43.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • LubieStrongi
                            Senior
                            • 02-2016
                            • 194

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złocisty, pasuje bardziej pod APA albo pilsa. [5]
                            Piana: Duża, utrzymuje się świetnie na swoim miejscu przez pięć minut. Koronkuje, są wzorki na szkle, ale przez wysycenie jest potrzeba trunek nalewać na raty. [4.5]
                            Zapach: Chmielowo - słodowy, mango, brzoskwinia, cytrusy. [5]
                            Smak: Goryczka raptem 3 IBU mniejsza od żywieckiego czy okocimskiego porteru, deklarowana na etykiecie, rzeczywiście ma swoje odbicie w smaku. Tu jest jej wystarczająco na tyle, by ją wyczuć. Ma charakter trawiasto - ziołowy. Na pierwszy plan wybijają się właśnie owoce snu nocy letniej: mango, brzoskwinia, grejpfrut, jest nawet skórka od pomarańczy. Koniec goryczkowy, zbalansowany z cytrusami. Przyjemny, długo utrzymuje się na języku. [4]
                            Wysycenie: Wysokie, utrudnia lekko delektowanie się tym piwem, co pozwala je pić powoli. To ma i zalety, i wady. Zaletą jest przedłużanie rzeczonego delektowania się, a wadą to, że chce się bekać. [4.5]
                            Opakowanie: Schludne, przejrzyste, mimo braku nadmienionych chmieli. Typowe dla serii, wiadomo, czego się spodziewać. [4.5]
                            Uwagi: Kupione w Lewiatanie. Pite z gwinta na hejnał, piana sprawdzana w kieliszku do wódki wraz z barwą. Piwo oceniane jako APA. Warka do 22.01.2019. Lecz ja LubieStrongi. Czas na Książęce Porter Bałtycki albo Ciemne Mocne!

                            Moja ocena: [4.5]
                            Last edited by LubieStrongi; 15-04-2018, 14:19.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czas na Książęce Porter Bałtycki
                              Ma być jeszcze w kwietniu !
                              tak głoszą internetowe plotki
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎