Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Chyba nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że BrowarBiz to dla mnie przede wszystkim ogromne źródło wiedzy dotyczącej piwa. Staram się cały czas poszerzać moją kolekcję wypitych piw, a dzięki forum znalazłem informację nie tylko o wielu ciekawych piwach ale i o miejscach gdzie mogę je dostać. Sam udzielam się zdecydowanie rzadko (choć może kiedyś to się zmieni ;) ), dlatego chociaż poprzez Premium Użytkownika mogę wesprzeć to, jakże wartościowe dla każdego miłośnika piwa miejsce w sieci.
Reventador
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Dyskusja: BFM, La Torpille
Wyświetlenie postu osobno
Stare 14-04-2018, 21:49
darekd darekd is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy BFM, La Torpille

Browar rzemieślniczy z frankojęzycznej Jury. Może dlatego to piwo określają jako biere de garde, a na anglojęzycznej wersji strony jako brown ale:

https://www.brasseriebfm.ch/en/our-beers/la-torpille

Alk. 7,5%

Aromat - dojrzałe śliwki, dżem truskawkowy
Piana - umiarkowanie wysoka, dość gęsta
Barwa - brązowo-brunatna, mętna
Wysycenie - średnie, musuje i podszczypuje
Smak - słodowy, tony truskawkowego dżemu (ale nie jest słodkie), trochę karmelizowanych owoców, trochę tonów opiekano-tostowych, trochę świeżej śliwki, z leciuteńką cierpkością, bardziej wyczuwalne drożdże i wyraźna korzenność, na finiszu rozgrzewająca (wraz z niewyczuwalnym w smaku alkoholem).
Treściwość - pełne, krągłe, nie ciężkie

Fajne piwo, złożone z całej palety delikatnych smaczków. Chyba biere de garde najbardziej tu pasuje. Przypomina w smaku połączenie dubbla i saissona (z brytyjskim brown ejlem ma niewiele wspólnego). Lubię takie hybrydowe piwka, szczególnie że to jest bardzo udane. Wypite z przyjemnością.
Odpowiedz cytując