Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O „zwracalności” butelki zwrotnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopernikPOLICE
    Member
    • 02-2016
    • 53

    dobra była by ustawa by w każdej biedronce i sklepie wielkopowierzchniowym były automaty/wrzutnie na szkło, zmuszono ich do odbioru baterii to i niech tym się zajmą, zaraz by zaczęto kaucjonować butelki. Dawniej niemożna było zapłacić kartą w biedronce, zmieniły się przepisy i koszt obsługi terminali to szybciutko wprowadzono możliwość płatności kartami.
    PS. W biedronce Carlsberg 0,5 l za 1,69

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      Akurat za Carlsberga to i 1,69 zł szkoda .
      To już lepsze Książęce teraz po 2,39 zł w 3 rodzajach, czyli de facto 1,89 zł dla tych bardziej obrotnych

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Galu23 Wyświetlenie odpowiedzi

        Ps: pozdrowienia dla sąsiadów wystawiających zwrotne szkło obok konera na stłuczkę . Od stycznia zarobiłem na tym 150 pln oddając w kauflandzie po 30 groszy i wydając na zakupy. Zaoszczędzoną kasę na zakupach wydałem na giełdzie
        Wali mnie to że ktoś mnie mógł postrzegać za lumpa, na codzień muszę chadzać w garniturze i wcale nie czuję się przez to ani lepszy ani gorszy .
        Jakbym miał kaufa z automatem na swoim osiedlu to też bym tam był częstym gościem. A tak najbliższy kauflad czy oszołom z automatem jest 10-15minut jazdy autem. Na to jednak nie mam czasu ani ochoty.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          Argumentacja Galu23 jest zrozumiała i też chciałbym być tyle do przodu. Jednak większość piw kupuję w butelkach bezzwrotnych, więc nic na nich nie zarabiam. Zwrotne udaje mi się oddać w sklepie, a resztę w Kauflandzie (ze stratą 20 gr!!), do którego mam 10-15 minut na butach. Niemniej było kilka przejść, że albo automat nie czynny, albo brak obsługi, albo coś tam i... dlatego wywalam do kosza na szkło, bo nie będę chodził tam i z powrotem z butelkami. Przyjmą - nie przyjmą!?
          Last edited by e-prezes; 23-02-2018, 15:51.

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            Co maja zrobić ci co mają Kaufy bez automatów?
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Samoglow
              Senior
              • 07-2007
              • 606

              Ożenić się z córką właściciela samu spożywczego, jak ja to zrobiłem

              A tak serio - pytanie, czy nie lepiej odkładać sobie te butelki zwrotne i przy okazji zakupów je po mału upłynniać, zamiast wyrzucać do kosza? No ja mam do tego nieco inne podejście i nigdy nie wywalałem butelek, nawet, jak miałem trudności ze zbytem.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                Pytanie co na to pierwsza żona
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  No słuchajcie, myślę, że wydarzenie warte odnotowania w tym temacie... Co kilka dni temu zauważyłem w sklepie...

                  Jak wszyscy pewnie wiedzą, "ulubione piwo Czechów" (ciekawe, czy Czesi o tym wiedzą ) jakim jest Kozel, sprzedawany jest w butelkach typu SABM, czyli tych samych, co u nas Żubr, Dębowe, Wojak, Lech Pils. Ostatnio butelki SABM zastępowane są nowym typem ze ścięciem pod szyją a'la butelki typu Amber. Ale to to jest akurat mało ważne.
                  Chodzę sobie po sklepie spożywczym i co ja widzę?! Do tej pory butelka oficjalnie niezwrotna (takie rzeczy chyba tylko w Polsce, skoro ww. piwa są zwrotne) stała się w magiczny sposób w końcu ZWROTNA! . Może informacja mało ważna, ale powiem Wam, że jestem naprawdę bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy. Może małymi kroczkami dojdziemy pod tym względem do cywilizacji...

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1301

                    ja natomiast niedawno pogniewałem się ze swoim osiedlowym sklepem z piwem
                    właśnie z powodu butelek. mam wrażenie, że szkłozwrotna gehenna się nie kończy
                    sprzedawczyni, zresztą właścicielka sklepu, po latach kupowania u niej czeskich piw
                    rzuciła mi, że 'tej to ode mnie nie przyjmie, to nie od niej, hurtownia nie weźmie"
                    próba tłumaczenia, że w kraju południowych sąsiadów wszystkie flaszki równe są
                    jak zwykle niczego nie dała. i nie chodzi mi o 50 groszy, ale o klasyczne spławianie
                    krok do przodu, krok do tyłu...
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      Wiesz, generalnie mało któremu z nas chodzi o te 50 gr. Bo bez tego przeżyjemy "do pierwszego". Chodzi o zasady, ekologię, rozsądek i niesprawne mechanizmy oraz dowolność interpretacji i widzimisię sprzedawców. Jak Wam mówię, mam w rodzinie sklep spożywczy i teść bierze ode mnie w zasadzie wszystko poza typami, których nie prowadzi i nie ma jak ich oddać. Prawda jest taka, że przeciętnie sklepy spożywcze niemal zawsze przyjmują mniej butelek i sprzedają. Był moment, kiedy w jego sklepie (taki mały sam osiedlowy) było ponad 50 pustych skrzynek na zapleczu i dopiero ja zacząłem je stopniowo zapełniać.

                      Comment

                      • LESNICZYy
                        Senior
                        • 01-2018
                        • 950

                        Jest leśnikiem i h.j mnie biere jak widza flaszki w rańcie , ekologia to polak już nie kojarzy niestety

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jest leśnikiem i h.j mnie biere jak widza flaszki w rańcie , ekologia to polak już nie kojarzy niestety
                          Hmmm... cztery klasy podstawówki?? Możesz wyjść ze swojej leśniczówki i przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni, interpunkcji, ortografii i napisać jeszcze raz swojego posta? Tak byśmy wszyscy zrozumieli. I absolutnie nie chodzi mi o gwarę...
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • LESNICZYy
                            Senior
                            • 01-2018
                            • 950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                            Hmmm... cztery klasy podstawówki?? Możesz wyjść ze swojej leśniczówki i przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni, interpunkcji, ortografii i napisać jeszcze raz swojego posta? Tak byśmy wszyscy zrozumieli. I absolutnie nie chodzi mi o gwarę...
                            Za starych dobrych czasów te słowo pisało się przez h , jak ty chodziłeś do gimnazjum to se pisz inaczej

                            Comment

                            • kibi
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 1875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Za starych dobrych czasów te słowo pisało się przez h
                              Chyba na płotach .

                              Comment

                              • wpadzio
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 2645

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Za starych dobrych czasów te słowo pisało się przez h , jak ty chodziłeś do gimnazjum to se pisz inaczej
                                Nic nie pojął... Chyba tych czterech klas nawet nie było
                                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                                Serviatus status brevis est
                                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎