Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tarczyn, Tarczyn Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Tarczyn, Tarczyn Jasne Pełne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno-złocisty [4]
    Piana: ecru, drobna, dość zwarta, opada powolutku, osadza się na szkle [3.5]
    Zapach: lekki, głównie słodowy [3.5]
    Smak: dość pełne i w miarę treściwe, faja stonowana lekka goryczka, dobrze wyczuwalna baza słodowa, lekka owocowość, mankament taki, że momentami słodycz zaczyna przeważać w kącikach ust, da się też na siłę wyczuć metaliczność [4]
    Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
    Opakowanie: puszka 0,5l dość charakterystyczna ke ogólnie nic wyjątkowego, wreszcie jakieś nawiązanie do Tarczyna z tego browaru [4]
    Uwagi: Mimo paru mankamentów, ogólnie całość robi dobre wrażenie i można spokojnie parę puszek wypić, tylko ta moc, 6% jak dla mnie zdecydowanie za dużo

    Moja ocena: [3.8]
    Attached Files
    Last edited by becik; 29-06-2018, 11:59.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • TOFIK98
      Junior
      • 03-2009
      • 26

      #3
      Zgadzam się z przedmówcą w 100% przy puszce datowanej na 18.02.19 . Piwo z puszki datowanej na 27.03.19 "przedawkowana" goryczka (zalegająca w ustach) i praktycznie niewyczuwalne słody . Dla mnie porażka w porównaniu z pierwszym wypustem

      Comment

      • AaLeX
        Senior
        • 07-2011
        • 569

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno-złoty, mętny. [3.5]
        Piana: Trwała. Utrzymuje się długo i zostaje kożuch do samego końca z dość obfitym lacingiem. [5]
        Zapach: Chmiel i owoce. Czuć, iż piwo to jest stosunkowo mocne. Niegdyś głubczyckie piwa miały podobny zapach. [4]
        Smak: Bardzo ciekawy smak. Dość mocna gorycz połączona z wysokim słodem sprawia iż piwo jest bardzo treściwe. Przy tej cenie, piwo o takim smaku to prawdziwy rarytas. Bardzo pozytywne zaskoczenie. [4.5]
        Wysycenie: OK. [4]
        Opakowanie: Skromna szata graficzna na butelce, podany skład, brak ekstraktu. Skromne ale też rzucające się w oczy tą skromnością. [4]
        Uwagi: Piwo kupione w Selgrosie za 1,69zł. Przy tej cenie jest to naprawdę dobry produkt. Była to nowość, jeśli piwo zachowa swój charakter będzie to naprawdę dobry wyrób w cenie poniżej 2zł. Ba, większość droższych piw oferuję o wiele gorszą jakość. Jak dla mnie trochę za mocne, bo ma 6%. Jeśli ma to być piwo do grilla, to preferuję słabsze np. Pilsy. Jednak porównując piwa o takim woltażu muszę przyznać iż jest to jeden z lepszych wyrobów. Polecam spróbować.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • krzychal1
          Senior
          • 12-2008
          • 236

          #5
          Jaką masz datę przydatności?

          Comment

          • misha22
            Senior
            • 12-2008
            • 128

            #6
            Pierwszy raz spotkałem to piwo w Warce, lato18, sklep na rynku. Ale odstraszyła mnie cena 1.80 i pobrałem jedna butelkę- rozpoznanie w boju. A jak szybciutko wróciłem pan powiedział - nie ma

            Teraz jest w Selgros Połczynska w cenie 1.66 Konieczność zaopatrzenia sie w cała skrzynkę 20sztuk. nie ma sprzedazy na sztuki
            W28.03.19

            Duzy skok jakosciowy Jabłonowa, pijalne

            Comment

            • misha22
              Senior
              • 12-2008
              • 128

              #7
              Piwo wypadło z dystrybucj Selgros i Makro. Gdyby ktoś podpowiedział kto jest dystrybutorem
              na Polskę , z góry dziekuje,

              Comment

              • LubieStrongi
                Senior
                • 02-2016
                • 194

                #8
                Fajnie, jest piwo do porównania z Żubrem, Rybnickim i Lwówkiem Wrocławskim, czy jastrzębskim hoplagerem.

                Comment

                • misha22
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 128

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
                  Fajnie, jest piwo do porównania z Żubrem, Rybnickim i Lwówkiem Wrocławskim, czy jastrzębskim hoplagerem.
                  Jeśli w każdym z nich jest chmiel Marynka, to masz racje, można porównać

                  Comment

                  • LubieStrongi
                    Senior
                    • 02-2016
                    • 194

                    #10
                    Są. Do tego można dołożyć niebieskiego PLON - a, choć już alko ma wyższe. Mam wrażenie, że te z Tarczyna czy Lwówka są tymi "pilsami za 3 złote", które są świetne, a za nimi idzie Żubr.
                    Last edited by LubieStrongi; 25-05-2019, 17:59.

                    Comment

                    • badejza
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 277

                      #11
                      W jakich sklepach można dostać to piwo?
                      Chamstwo w państwie, Panie.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #12
                        Z ciekawości...

                        Piana - trochę na początku.
                        Lacing - pełne szkło drobniutkiej faktury.
                        Gaz - średni.
                        Barwa - jasny bursztyn.
                        Aromat - owocowość z karmelem.
                        Smak - owocowość z karmelem potem trochę z ziołowym i do smaku trochę goryczki.

                        Dla mnie z serii "ciężko pijalnością"

                        Comment

                        • SupeR_PiwosZ
                          Senior
                          • 05-2008
                          • 300

                          #13
                          To piwko pojawiło się ostatnimi czasy w Biedronce. Czy z browarem w Jabłonowie ma tylko coś wspólnego w postaci kapsla i butelki?

                          Click image for larger version  Name:	20220921_224104.jpg Views:	0 Size:	35,1 KB ID:	2328092
                          Last edited by SupeR_PiwosZ; 21-09-2022, 21:56.

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4538

                            #14
                            Jeszcze wspólnego właściciela obu browarów

                            Comment

                            • misha22
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 128

                              #15
                              To już drugie podejscie. Piwo zniknęło z Selgros i Makro, tak szybko jak się pojawiło. I teraz druga odsłona. Ale po Biedrze to chyba nie ma co się spodziewać rewelacji

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎