Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    13 XII Dzień Koźlaka Dubeltowego

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Nic nie pozostaje jak wykreować modę na podwójne kozły.
    Zatem ogłaszam Święto Koźlaka Dubeltowego. Ja proponuję 13 grudnia
    Wracam do propozycji. Historyczna data może kojarzyć się z kozłami i różną ciężką rogacizną

    Może wychylmy w ten dzień jakiegoś dubeltowca informując o tym wydarzeniu czy zamieszczając fotkę. Tylko czy coś jest w obecnym sezonie na rynku? Wiem, że w Cieszynie uwarzono nową warkę koźlaka dubeltowego. Proszę dać znać o innych przypadkach występowanie tego zagrożonego gatunku

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      Jestem za. Tylko problem z dostępnością polskich.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Jestem za. Tylko problem z dostępnością polskich.
        Zagranicznych niestety też. W zeszłym sezonie były Aventinusy nawet w lodowej wersji.

        Z polskich był śp. Haust

        Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


        Był też Palatum US (według parametrów):

        Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


        Teraz nic nie zapowiada, że będzie lepiej...

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          Przed świętami jak co roku w Bierhalle (Arkadia) ma być bock a nastepnie doppelbock

          Ale na 13 to się raczej nie wyrobią
          Last edited by Ahumba; 21-11-2018, 19:38.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Wypatrzyłem, że Czarna Owca ma Strudelbocka. Nie jest to klasyk, bo dodatkami.
            Last edited by e-prezes; 21-11-2018, 19:45.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              13 XII Dzień Koźlaka Dubeltowego

              We Wrocławiu oprócz wymrożonego Aventinusa widziałem też Schlenkerlę Eiche:

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                W tym tygodniu do Marii ma dojechać dostawa z Niemiec. Niestety właściciel twierdzi, że wszelkie kozły bardzo źle schodzą i będzie brał pewniaki. Zatem spodziewam się jedynie pojedynczych klasycznych weizenbocków jak ostatnio...

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  13 XII Dzień Koźlaka Dubeltowego

                  Na rynku (przynajmniej we Wrocławiu widziałem) jest obecnie dostępny Poculator:



                  Natomiast w sklepach Bio Family (Wrocław, Poznań) www.familybio.pl
                  jest Riedenburger Dolden Bock - dubeltowy koźlak pszeniczny:

                  Bio-Bier aus Überzeugung! Das Riedenburger Brauhaus ist eine familiengeführte Bio-Brauerei im Bayerischen Altmühltal. Neben 30 Biersorten werden vier Limonaden gebraut - alle natürlich rein ökologisch.

                  Comment

                  • zasada
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 179

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Natomiast w sklepach Bio Family (Wrocław, Poznań) www.familybio.pl jest Riedenburger Dolden Bock - dubeltowy koźlak pszeniczny:
                    https://www.riedenburger.de/startsei...lden-bock.html
                    O! Dziękuje za informację. Dzisiejsza wizyta w sieciówce Duży Ben bardzo mnie zasmuciła i wyszedłem z niczym, więc jutro...
                    Last edited by zasada; 27-11-2018, 19:53.
                    Każde zwierzę koi dotyk
                    Blaszony

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                      O! Dziękuje za informację. Dzisiejsza wizyta w sieciówce Duży Ben bardzo mnie zasmuciła i wyszedłem z niczym, więc jutro...
                      Ja widziałem to piwo we Wrocławiu. Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie

                      Comment

                      • zasada
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 179

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja widziałem to piwo we Wrocławiu. Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie
                        Pojechałem w inną stronę miasta jednak i dostałem: Dział testowy #1 – Koźlak pszeniczny z wiśniami. Ekstraktem i alkoholem już podwójny, ogólnym wyrazem już nie. Delikatna wędzonka, wytrawny od wiśni, dość cienki i hm - wodnisty wręcz. Spodziewałem się piwa bardziej zbudowanego, bardziej wyklejającego nawet a tu nic z tych rzeczy. W czwartek będę w Piwach Świata więc nadrobię Niemcy.
                        Każde zwierzę koi dotyk
                        Blaszony

                        Comment

                        • borsukwroc
                          Member
                          • 02-2013
                          • 71

                          Ten Dolden Bock bardzo mnie zaciekawił- ekologicznego Koźlaka to jeszcze nie piłem, a do tego Bio marketu na Dmowskiego mam 5 przystanków to jutro podjadę, będzie na Bock Beer Gallery

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            Na fejsie jest krajowa strona miłośników koźlaków!

                            Bock Beer Gallery. 541 osób lubi to · 40 osób mówi o tym. Strona o moim ulubionym stylu piwnym, czyli Koźlaku (Bock).


                            dzięki której dowiedziałem się, że Profesja szykuje dubeltowego koźlaka pod nazwą Nurek

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na fejsie jest krajowa strona miłośników koźlaków!

                              Bock Beer Gallery. 541 osób lubi to · 40 osób mówi o tym. Strona o moim ulubionym stylu piwnym, czyli Koźlaku (Bock).


                              dzięki której dowiedziałem się, że Profesja szykuje dubeltowego koźlaka pod nazwą Nurek

                              Podałeś dwie informacje, lepszą i gorszą...
                              Gorsza, to to, że strona bockfanów (ja też! ja też!) jest na FB, bo... mnie na FB nie ma. I raczej nie będzie.
                              Lepsza informacja, to to, że będzie podwójny koziołek, na dodatek o nazwie "Nurek". Od czasu, gdy Młody dostał p...ca na punkcie nurkowania, zwracam uwagę na takie klimaty .

                              Comment

                              • zasada
                                Senior
                                • 05-2007
                                • 179

                                Dzisiaj na granicy: Vitus z Weihenstephan.
                                Bardzo lekki, zbyt lekki jak na dzisiaj.

                                W kolejce wymrażany Kulmbacher: Eisbock i jedyny podwójny dzisiaj dostępny: Aecht Schlenkerla Eiche Doppelbock.
                                Podobno nierozpakowane są jeszcze jakieś niemiaszki. Po weekendzie chętnie zajdę.
                                Każde zwierzę koi dotyk
                                Blaszony

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎