Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zdjęcia skopiowane z naszego forum na czeską stronę internetową.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Zdjęcia skopiowane z naszego forum na czeską stronę internetową.

    Tak jak w tytule. Przeglądając ostatnio czeską stronę natknąłem się na zdjęcia z browarów. Ta strona to: http://www.zpravy.pivovary.info/?page_id=6458
    W sumie to nic w tym dziwnego nie ma, ale przypadkiem odnalazłem tam moje zdjęcia wklejane do galerii browar.biz . Ktoś je sobie po prostu kopiuje i wkleja być może już jako swoje w innej galerii, na innej stronie. Może i zdjęcia innych użytkowników naszego forum zostały podkradzione?? Oto parę przykładów:




    Bardzo za złe temu komuś tego nie mam, ale mógł się chociaż zapytać. Co o tym myślicie??
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ja napinki nie mam i każdy dostaje moją zgodę na kopiowanie zdjęć, czy to ze wskazaniem autora czy nie. I to się tyczy zdjęć browarów jak i "zamkowych".
    Zdaję sobie sprawę, że każdy chce mieć swoją stronę jak "najbogatszą", a samemu jest dość ciężko, wręcz niemożliwe ogarnąć wszystkie miejsca.
    Lubię się dzielić i dzielę się fotkami miejsc, w których sam byłem.
    Zapytać się owszem mogli, mogli również wskazać źródło ale jak widać co kraj to obyczaj.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Lubię się dzielić i dzielę się fotkami miejsc, w których sam byłem.
      Zapytać się owszem mogli, mogli również wskazać źródło ale jak widać co kraj to obyczaj.
      Aby wkleić zdjęcia do naszej galerii zmniejszam je sobie na stronie zmniejszacz,pl, a oni w zamian na każdym zdjęciu zostawiają swoje transparentne logo. Na paru zdjęciach (wszystkich nie oglądałem) właśnie to logo zostało sprytnie usunięte. Czyli ktoś nie chce się chwalić skąd ma te zdjęcia i nawet zadaje sobie trud wymazania loga.
      Na browar.biz-ie bez logowania zdjęć się nie obejrzy, więc musi być to ktoś z naszego forum, a tym samym można się autora zdjęć o zgodę zapytać.

      Comment

      • Raciborz
        Senior
        • 06-2004
        • 594

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
        Aby wkleić zdjęcia do naszej galerii zmniejszam je sobie na stronie zmniejszacz,pl, a oni w zamian na każdym zdjęciu zostawiają swoje transparentne logo. Na paru zdjęciach (wszystkich nie oglądałem) właśnie to logo zostało sprytnie usunięte. Czyli ktoś nie chce się chwalić skąd ma te zdjęcia i nawet zadaje sobie trud wymazania loga.
        Na browar.biz-ie bez logowania zdjęć się nie obejrzy, więc musi być to ktoś z naszego forum, a tym samym można się autora zdjęć o zgodę zapytać.
        A w czym problem, nastraszyć ich. A jak nie będzie rezultatu to zgłosić odpowiednim służbą

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          "Policja ? Proszę przyjechać do internetuf ! " ?

          Ja osobiście podchodzę na luźnym worku do takich "zapożyczeń" czy to swoich czy cudzych w internecie. Zwłaszcza że praktycznie wszystkie takie przypadki dotyczą tematyki browarniczej, birofilistycznej i hobbistycznej. Mało komercyjnej i relatywnie bardzo niszowej. W pewnym sensie zamkniętej dla niedużego grona odbiorców.
          Jest jednak jeden przypadek gdzie zdjęcie jednego ewidentnie mojego piwnego przedmiotu jest wykorzystywane dosyć szeroko na różnych stronach www w tym m.in przez bardzo dzianego developera z warszawskiego rynku nieruchomości ale póki co nie robię jednak dymu bo z drugiej strony mam satysfakcję że robi mi gratisową reklamę tego waloru która niejako może kiedyś wpłynąć na jego wartość
          Zresztą sam kamieniem nie rzucę na pewno pierwszy gdyż też nieraz zdarza/ło mi się umieszczać (choć niekomercyjnie) w sieci zdjęcia nie pytając o zgodę na to właścicieli. Z drugiej strony nie miałem zakazu ich publikacji a bardzo często też po prostu nie miałem pojęcia kto jest ich właścicielem by zapytać.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
            Na browar.biz-ie bez logowania zdjęć się nie obejrzy, więc musi być to ktoś z naszego forum, a tym samym można się autora zdjęć o zgodę zapytać.

            Mamy kreta.....
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Mamy kreta.....
              Tosz to pepik !!!

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #8
                Też za przeproszeniem mi to wisi, ale skoro jest to ktoś z forum to według mnie powinien się zapytać. Natomiast nie wydaje mi się, że publikowane zdjęcia na tej czeskiej stronie ogląda jakaś niszowa grupa. U nich bardzo prężnie działa piwna turystyka, a chwaląc się czyimiś zdjęciami łatwo można pisać, że gdzieś się było nie będąc.
                Z drugiej strony nie ma co ukrywać, że trochę trudu, a najważniejsze czasu kosztowało mnie zdobycie tych zdjęć, więc taki niesmak pozostaje i tyle .

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Przeceniasz identyfikację z forum. Sam wchodzę na jakieś znalezione fora, na których jest potrzebna mi informacja i po krótkim reaserchu nawet nie wracam tam. Gość pewnie zrobił to samo. Tyle, że ja staram się podać źródło jako minimum.

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przeceniasz identyfikację z forum.
                    Ktoś musiał się zalogować, aby je skopiować, więc na stówę był to użytkownik forum. Jak inaczej mógł to zrobić?

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Tak, ale może to był przypadkowy użytkownik, który znalazł twój post w dziale forum (google działa) i linki do zdjęć w poście. Nie odpalały się, więc zarejestrował się. Ja go nie usprawiedliwiam tylko staram się zrozumieć działanie.
                      Last edited by e-prezes; 28-11-2018, 21:03.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
                        Też za przeproszeniem mi to wisi, ale skoro jest to ktoś z forum to według mnie powinien się zapytać. Natomiast nie wydaje mi się, że publikowane zdjęcia na tej czeskiej stronie ogląda jakaś niszowa grupa. U nich bardzo prężnie działa piwna turystyka, a chwaląc się czyimiś zdjęciami łatwo można pisać, że gdzieś się było nie będąc.
                        Z drugiej strony nie ma co ukrywać, że trochę trudu, a najważniejsze czasu kosztowało mnie zdobycie tych zdjęć, więc taki niesmak pozostaje i tyle .
                        To jest odsłona serwisu pivovary.info - bardzo fajnego, niekomercyjnego serwisu, na którym można było się już dobrych kilka lat temu dowiedzieć wielu rzeczy na temat historii i współczesności czeskich browarów.

                        Może rzeczywiście postąpili nieelegancko, ale biorąc pod uwagę hobbystyczny charakter serwisu - to tak jakby od nich ktoś skopiował zdjęcia na browar.biz.

                        Mogę napisać im, że mogliby uwzględnić Autora i źródło przy zamieszczaniu tych fotek.

                        Mogłoby to stanowić nawet bodziec do nawiązania współpracy między portalami, ale wtedy jeszcze większy bodziec potrzebny byłby Artowi

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          To jest odsłona serwisu pivovary.info - bardzo fajnego, niekomercyjnego serwisu, na którym można było się już dobrych kilka lat temu dowiedzieć wielu rzeczy na temat historii i współczesności czeskich browarów.

                          Może rzeczywiście postąpili nieelegancko, ale biorąc pod uwagę hobbystyczny charakter serwisu - to tak jakby od nich ktoś skopiował zdjęcia na browar.biz.

                          Mogę napisać im, że mogliby uwzględnić Autora i źródło przy zamieszczaniu tych fotek.

                          Mogłoby to stanowić nawet bodziec do nawiązania współpracy między portalami, ale wtedy jeszcze większy bodziec potrzebny byłby Artowi
                          Pobranie sobie zdjęć to jedno, obróbka w celu usunięcia znaku wodnego i ukrycia pochodzenia to drugie i bardziej przykre. Jeśli Heckler nie ma nic przeciwko, to pewnie napisanie do pivovary żeby wskazali/wskazywali źródło i nie edytowali zapożyczanych zdjęć - załatwi sprawę.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • heckler
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 1817

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pobranie sobie zdjęć to jedno, obróbka w celu usunięcia znaku wodnego i ukrycia pochodzenia to drugie i bardziej przykre. Jeśli Heckler nie ma nic przeciwko, to pewnie napisanie do pivovary żeby wskazali/wskazywali źródło i nie edytowali zapożyczanych zdjęć - załatwi sprawę.
                            Dokładnie tak, właśnie usuwanie znaku wodnego najbardziej mnie boli. Jeżeli byłyby to ze cztery zdjęcia to pal licho, ale tego może być i ponad setka, a to już nie jest czyjeś hobby.
                            My, a na pewno ja nie kopiuję ich zdjęć. Jeżeli chcą kopiować moje to proszę bardzo, ale z zaznaczeniem z jakiego źródła pochodzą. Dla czego mają sobie przypisywać odwiedzone prze ze mnie browary??
                            Dlatego Darku proszę napisz do nich w moim (swoim, to bez znaczenia) imieniu, że jakiś użytkownik ich strony trochę przegina pałę.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dlatego Darku proszę napisz do nich w moim (swoim, to bez znaczenia) imieniu, że jakiś użytkownik ich strony trochę przegina pałę.
                              Odpowiedzieli, wysłałem Hecklerowi odpowiedź.
                              Przepraszają, są gotowi skasować fotki, albo wskazać ich pochodzenie.
                              Myślę, że druga opcja znacznie lepsza(?)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎