Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Rzeszów, Kopisto 8a, Browar&Grill Sprawiedliwość [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    #16
    Odwiedziłem wraz z przyjaciółmi browar (nie)sprawiedliwość w ostatnią niedzielę.
    Powiem tak: nie ma aż takiej tragedii, na jaką się nastawiałem po wpisach na forum.

    Dotarliśmy na miejsce tuż po godzinie 12 i byliśmy pierwszymi klientami, jak się potem okazało frekwencja w lokalu nie zwiększyła się przez kolejne dwie godziny.
    Po przekroczeniu progu ujrzeliśmy przy nalewakach tabliczkę z ofertą "piwa z tej beczki grzane", a trzyosobowa obsługa lokalu uruchomiła się, zapalono światło i odpalono nużącą jazzową muzykę.
    Przez wolno upływające godziny słuchając jazzu przysypialiśmy popijając wątpliwej jakości piwo, nie mogąc się nadziwić o co tak naprawdę chodzi w wystroju lokalu, który jest totalnie z d... W tym czasie kelnerka za barem czyściła ślamazarnie sztućce, a kucharka podpierała barowy blat przeglądając zawartość smartfona.
    Jakość piwa jest nijaka i chyba dobrze komponuje się z tym bałaganem architektonicznym - blaszane wiadra, skrzynki, bełt kolorów..

    Lager Rzeszowski w karcie oznaczony jest jako "Pils", wydaje mi się że jedno i drugie się wyklucza, ale mogę się mylić. Było to jedyne w miarę pijalne piwo.
    El Podkarpacki oznaczony jako styl "El" po dopytaniu obsługi został sklasyfikowany jako "Ale", ale to oczywiście nieprawda. Brązowa breja o metalicznym smaku nie mieści się chyba w żadnej klasyfikacji.
    Ostatnie z piw - Zamkowe Miodowe to w skrócie chemiczny ulepek.
    Niestety w czasie skrzętnego nalewania zaobserwowaliśmy bardzo dyskretne wyjmowanie piany łyżką.
    Piwa podawane są w "czystym" szkle (do każdego piwa inny rodzaj szklanki / kufla), podstawek również brak.
    Do każdego piwnego zamówienia podawana jest szklanka z przekąską w postaci paluszków z ciasta francuskiego.
    Piwo Pils w cenie 8 zł za 0,5 i 15 zł za litr. Pozostałe dwa droższe odpowiednio o 1 i 2 zł.

    Obsługa miła, lecz mało kompetentna. Nie potrafią nic powiedzieć na temat piwa, poza tym, co można wyczytać w karcie.
    Co do jadłospisu i podawanych potraw mam mieszane uczucia.
    Ja zamówiłem soliankę (na zdjęciu z piwem miodowym) i była to jedna z najlepszych jakie jadłem w życiu.
    Kolega natomiast wybrał pizzę "Cezar" z rukolą. Jak ją podano to aż chciało się powiedzieć słowami Cezara "Kości zostały rzucone". Pizza koszmar a'la "gniotsa niełamiotsa", na grubym cieście, cała ociekająca tłuszczem, a zamiast rukoli sałata. Radziecka myśl kucharska.

    Najprzyjemniejszym miejscem dla ukojenia doznań w tym kulinarno-architektonicznym bałaganie jest męskie WC przyozdobione niezwykle sympatycznymi dla oka fototapetami
    Browar zaliczony, póki co nie ma po co wracać.


    Zdjęcia:





    Attached Files

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #17
      A ja cały czas mówię, ile macie do mnie? 10 minut-wystarczy dać znać wcześniej. Otwieram browar i działamy, a Was nosi po tym czymś.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja cały czas mówię, ile macie do mnie? 10 minut-wystarczy dać znać wcześniej. Otwieram browar i działamy, a Was nosi po tym czymś.
        Ale gdzie to potem opisać...?

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #19
          A pewnie tutaj:



          Aktualnie, w browarze jest tak:

          Warzy się:  Korsarskie #4
          Odpoczywa:  Destruktor (Burton #4), Zew Cthulhu Burton Ale BA, Boggy Best Bitter #2
          Leżakują: Windsor Ale #2 BA, Triple Stout Porter (Porter #10)
          Beczka: wino winogronowe Ania
          Reserva: Imperial Porter Szczęśliwa Siódemka 2013, Burtońskie Wszechpotężne (Burton #2), Imperial Porter #8 i #9, March of the Burtons (Burton #3)

          Poza tym, można też pokosztować naparstek alkoholu.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #20
            No, brzmi godnie. Ale wtedy NA PEWNO nie dałbym rady w dalszej części dnia występować służbowo...

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
              Odwiedziłem wraz z przyjaciółmi browar (nie)sprawiedliwość w ostatnią niedzielę.
              Powiem tak: nie ma aż takiej tragedii, na jaką się nastawiałem po wpisach na forum.
              Jest jak jest, bo się widocznie troszkę ogarnęli od otwarcia (bo już chwila minęła)
              Wczesna godzina oraz brak ruchu byli Waszym sprzymierzeńcem :]

              Skoro nadal dwa miesiące od odpalenia miejsca nadal są uchybienia to nadal nie wróżę im długofalowego życia

              A pizza z sałatą jest hitem - lodowa czy pekińska ?
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #22
                Wy się tak nie śmiejcie z tej sałaty, to jest poważnie trudny do zdobycia surowiec, w tym roku tylko RAZ widziałem w warzywniaku normalną sałatę, nawet w ogródku adminostwa żadna sensowna sztuka się nie urodziła w tym sezonie. Więc nie narzekać, tylko zjadać
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • pebejot
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 1412

                  #23
                  Pizza była z sałatą lodową, co wytłumaczono: Bo rukola się skończyła

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #24
                    Prawidłowo powinno być: rukoli nie ma, czy może być bez sałaty?
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • concerto
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 859

                      #25
                      Prawidłowo jest raczej: nie ma smalcu, z dżemem są puree
                      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #26
                        Podobno się zawinęli.
                        Niech miejscowi to sprawdzą i potwierdzą.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          #27
                          Szybko jakoś...
                          Last edited by Prusak; 10-05-2019, 08:36.

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #28
                            Nie byłeś, więc zdziwionyś...

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              #29
                              To bez znaczenia. Gdziekolwiek by to było, jaki jest sens inwestować w coś, co po roku pada.

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10836

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                                To bez znaczenia. Gdziekolwiek by to było, jaki jest sens inwestować w coś, co po roku pada.
                                Chciałeś napisać, że po pół roku.
                                Prawdę mówiąc nie dziwię się z takiego obrotu sprawy. Piwo mieli mocno przeciętne a i oferta kuchni nie zachwycała.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎