Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

XXI Ankieta Kolekcjonerów Podstawek 2018

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #16
    W sumie niewiem dlaczego ale jaram się takimi quasi-państewkami i podobnymi tworami oraz ich ewentualnymi flagami i godłami dlatego poskakałem sobie po 2 pierwszych linkach jakie wrzucił Greber. Swoją drogą ciekawe jakby wyglądało to gdyby zastanowić się w ilu z nich są w ogóle browary i jakby to wyglądało po wydzieleniu ich birofiliów z istniejących zbiorów
    Oczywiście bardziej w teorii bo w praktyce (z wielu powodów o których być może mogą wiedzieć ci którzy chociaż raz poprowadzili ankietę) wiem że jest to niewykonalne.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • solfernus
      Senior
      • 08-2004
      • 1025

      #17
      Panowie na dobicie napiszę jeszcze o małej karaibskiej wyspie. Saint Martin to połowa francuska a Sint Maarten- połowa holenderska.
      W części holenderskiej nie ma już czynnego browaru. Zniszczył go huragan. Po stronie Francuskiej już jest.
      Dopiszemy do Sint Maarten ( hol.) - Saint Matrin ( fr.)?
      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        W takim przypadku faktycznie wypadało by.
        Nawet nie wiedziałem że na jednej wyspie są 2 inne terytoria zależne różnych krajów.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          #19
          Nie sądziłem, że przyjdzie mi zabrać głos w sprawie zagranicznych wafli, ale cóż, czas leci, a horyzonty się poszerzają.

          Ale nie bijąc piany - jak już sobie zrobiłem listę braków, to ułożyłem to tak, że najpierw państwa, a później dopiero autonomie, etc. Dodatkowo autonomie opatrzyłem gwiazdką (*) i teraz może być ich nawet sto, a mnie to nie przeszkadza. Coś, jak wydzielenie kontraktów z browarów faktycznie istniejących...
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2866

            #20
            Solfernus dzięki za informacje, zamieszczę oba.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • solfernus
              Senior
              • 08-2004
              • 1025

              #21
              Ciekawy pomysł z tym wydzieleniem terytoriów zależnych. 
              Chociaż jest tego sporo i trzeba by było dużo usuwać z właściwej ankiety.
              Myślę, że przy tym układzie z wydzielonymi wystarczy wypisać tylko te które mają na dzień dzisiejszy podstawki.
              I następnie dodawać tak jak w przypadku br. kontraktowych.

              Mam inny pomysł. Po prostu dodawać każde państwo bez wydzielania zachowując kolejność alfabetyczną w ankiecie.
              I oddzielić całkowicie HK i Macau od Chin tak będzie prościej.
              No dodać jeszcze Alandy, Azory, Abchazję i Naddniestrze. Resztę terytoriów zależnych sobie darować. A może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawostki?
              Usunąć całkowicie Montserrat, Niue, W-py Św. Tomasza, Butan i Jemen.
              No aż się spociłem z tego pisania.
              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2866

                #22
                Trochę późno na niektóre propozycje.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                Usunąć całkowicie Montserrat, Niue, W-py Św. Tomasza, Butan i Jemen.
                To już załatwione.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                No dodać jeszcze Alandy, Azory, Abchazję i Naddniestrze. Resztę terytoriów zależnych sobie darować. A może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawostki?
                Dlaczego te tak, a inne nie? Skoro Azory, to dlaczego nie Madera? Jeśli Alandy, to może i Livigno włoskie?
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2866

                  #23
                  Swoja droga jestem ciekawy czy na przyszłość (w tym roku już nie zmienię tego) widzicie sens w osobnym oznaczaniu browarów restauracyjnych literką R.
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2866

                    #24
                    3... 2... 1... start. Formularze załączone są poniżej.
                    Wszystkie osoby biorące udział w poprzedniej edycji oraz osoby z mojej bazy danych za chwilę powinny znaleźć ankietę w swoich skrzynkach mailowych.

                    Liczę, że wszystkie osoby biorące w powyższe dyskusji wezmą udział w ankiecie.

                    Termin zwrotu to 31.01.2019.
                    Attached Files
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dlaczego te tak, a inne nie? Skoro Azory, to dlaczego nie Madera? Jeśli Alandy, to może i Livigno włoskie?
                      Właśnie tak zawsze kończą się dyskusje nt ewentualnego dołączenia do ankiety podstawek/kapsli/etykiet zagranicznych kolejnych krajów. Ktoś do listy istniejących dorzuca jakąś pulę proponowanych a wtedy ktoś inny pisze "skoro dorzucamy X to dlaczego nie dorzucić Y". Tutaj widze nie ma wyjątku w dyskusji. W praktyce gdyby dorzucić wszystkie wymienione w linkach Grzebera terytoria to nawet po pominięciu tych gdzie nie było i nie ma żadnego browaru (co jest oczywiste) ankieta i tak pewnie powiększyła by się o conajmniej 100 kratek. 100 kratek które wypełnił by mało kto bo mało ludzi miało by podstawki z tych terenów i praktyce był by to jeden, wielki arkusz z pustą kratownicą.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                      Swoja droga jestem ciekawy czy na przyszłość (w tym roku już nie zmienię tego) widzicie sens w osobnym oznaczaniu browarów restauracyjnych literką R.
                      Wg mnie nie ma sensu. Chyba że informacja dla samej informacji. Raczej nie ma jakiegoś wyraźnego podziału wśród kolekcjonerów polskich podstawek na tych co zbierają wyłacznie brewpuby i tych co zbierają wszystkie. Ja póki co kojarzę tylko 1 osobę zbierającą wyłacznie restauracyjne. Raczej nie jest to jakiś większy trend. Już prędzej ludzie zbierają podstawki wyłącznie powojenne i z całej historii (powód pewnie finansowy i ogólnie małej dostępności większości przedwojennych).
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • IX1
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 148

                        #26
                        Może przeoczyłem ale w ankiecie brakuje browaru Łańcut LANBL.
                        Moje wafle: https://sites.google.com/view/polski...C5%82%C3%B3wna

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2866

                          #27
                          Racja, zabrakło. Dzięki za czujność.
                          Proszę zatem dodać go na koniec za wszystkimi browarami.
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • solfernus
                            Senior
                            • 08-2004
                            • 1025

                            #28
                            Dlaczego te tak, a inne nie? Skoro Azory, to dlaczego nie Madera? Jeśli Alandy, to może i Livigno włoskie?[/QUOTE]

                            A czy Livigno ma własny parlament, autonomię i status gwarantowany międzynarodowo?
                            Madera fakt może też być. Oczywiście razem z Azorami

                            Brakuje ANDORY
                            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #29
                              Zdaje się na wyspie Wolin jest albo niebawem ma być jakiś browar.
                              To co panowie ? Wydzielamy ? mhhhhh
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • solfernus
                                Senior
                                • 08-2004
                                • 1025

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zdaje się na wyspie Wolin jest albo niebawem ma być jakiś browar.
                                To co panowie ? Wydzielamy ? mhhhhh
                                Jak najbardziej.
                                TAK!
                                Wydzielamy, tylko do kontraktów.
                                Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎