Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sady, [Deer Bear] Czyste Złoto

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Sady, [Deer Bear] Czyste Złoto

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Niekoniecznie "czyste złoto", raczej bladozłoty, zamglony. [4]
    Piana: Biała, dość wysoka, całkiem drobna i całkiem trwała. [4]
    Zapach: Głównie owoce, w tle trochę chmielu. Sympatyczny, oldskulowy z powiewem nowoczesności . [4]
    Smak: Lekka goryczka, delikatny akcent trawiasty, w tle klasyczna słodowość i lekkie owoce. [4]
    Wysycenie: Dość wysokie. [4]
    Opakowanie: Niedźwiedź z kuflem piwa. Mało wyszukane wzornictwo... [3.5]
    Uwagi: Sympatyczne piwo, nie tak pilsowe, jak ogłasza nazwa, i nie tak złote, jak chcieliby twórcy. Ale piwo smaczne, do wypicia i powtórzenia .

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, zmętnione. Płatków złota nie widziałem. [3.5]
      Piana: Kolor przybrudzonej bieli. Drobnopęcherzykowa z większymi pęcherzami, dość obfita, trwała. [4]
      Zapach: Średnio intensywny, chmielowy aromat z nutą ziołową i lekko cytrusową. [4]
      Smak: Lekka słodowość, średnio treściwe z nieco kwaskowatym finiszem. Goryczka od początku spora, dość zalegająca, grapefruitowa. Wyczułem wyraźne posmaki cytrusowe i sosnowe, charakterystyczne dla nowofalowych odmian chmielu. [3.5]
      Wysycenie: Wysokie. [4]
      Opakowanie: Etykieta trochę dziecinna, nie przemawia do mnie. Brak pełnego składu ( słody, drożdże); kapsel firmowy. [3.5]
      Uwagi: Piwo do wypicia, jednak niczym nie zachwyca, raczej nie sięgnę ponownie.

      Moja ocena: [3.75]
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Nie ma to jak zwykłego lagerka sprzedać w cenie risa. Przerost formy nad treścią. Całkiem zwyczajne piwo.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
          Płatków złota nie widziałem.
          Bo dodają płatki ale... ryżowe + brokat spożywczy w proszku...

          Chmiele polskie i amerykańskie

          Aromat - początkowo wyraźniejszy cytrusowy chmiel, ale bardzo ulotny. Po przelaniu do szkła już ledwie wyczuwalny
          Piana - wysoka, zwarta, dość trwała, trochę zostaje na szkle
          Barwa - złoto-cytrynowa, brokat nadal "lejącego" złotej mgiełki, piwo zmętnione (niefiltr)
          Wysycenie - zdecydowanie musujące, ostrawe
          Smak - przyjemna cytrusowość, goryczka średnia z umiarkowanie długim finiszem, bardziej zalegająca. Jakiś minimalny landrynkowy posmaczek
          Treściwość - łagodna

          Wytrawne zacieranie nadało piwu rześkości. Przypomina bardziej apkę niż pilsa. Brokat w piwie dla mnie nie jest potrzebny. Patrząc na kiczowatego misia z podkrążonym oczkiem i kuflem, który wieńczyła wielka piana w kształcie zdechłej owcy myślałem, że dostanę kraftową odmianę klasycznej tatry czy innego harnasia. Się skusiłem, bo się starzeje... a tu nie mój target absolutnie.
          Mogliby wyeksponować ten brokat. Może miś w brokatowej bieliźnie na disko-parkiecie, żeby przyciągał chętnych nowych doznań.

          Piwo jest lekkie, rześkie, czyste w odbiorze i nieźle pijalne. Ale też skąpe jeśli chodzi o smak.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎