Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brauerei Feldschlösschen Lauenburg beczułka - sprzedam

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pompiarz13
    Junior
    • 12-2018
    • 4

    Brauerei Feldschlösschen Lauenburg beczułka - sprzedam

    Witam wszystkich

    Swego czasu stałem się posiadaczem pękatej beczułki / antałka z dawnych lęborskich browarów - jak w temacie posta.
    Jako, że beczułka leży z obszaru który nie jest w kręgu moich zainteresowań (mój obszar to Neustadt W/Pr., Wejherowo), beczkę przeznaczyłem na sprzedaż.

    W związku z tym mam pytanie do Szanownych Forumowiczów - z przekonaniem że zwracam się do Profesjonalistów - jaka może być realna wartość takiej beczułki w stanie jakim jest (patrz zdjęcia) - tego nie zmienię, więc nie ma co się rozpisywać.
    Wiem, że Allegro może to wycenić ale najpierw pytam Was.
    Na deklu beczki znajduje się oryginalna pruska (lub niemiecka) ołowiana plomba legalizacyjna dopuszczająca beczkę do obrotu w handlu.
    Browar według M. Friedricha działał w latach 1865-1936 (podaję za netem).
    Beczka posiada tylko jedną obręcz i jest dosyć mocno nadgryziona zębem czasu, ale jest odgrzybiona + przeciągnięta impregnatem. Klepki są luźne. Posiada dekiel i dno.
    Wysokość ok 31 cm, średnica w najszerszym miejscu ok 33 cm. Korek chyba też się znajdzie.

    Mimo wszystko beczka ma swój duży urok.
    W necie nie znalazłem ani jednego zdjęcia podobnej beczki z tego browaru więc nie mam odniesienia. W ogóle n/t tego browaru wiadomości jest jak na lekarstwo.

    Jeśli ktoś byłby zainteresowany, ofertę proszę złożyć na PW - rozważę.
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Drewno wygląda jakby długo leżała po wodą.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2542

      #3
      Browar założono w 1878 roku, nie w 1865.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • pompiarz13
        Junior
        • 12-2018
        • 4

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Drewno wygląda jakby długo leżała po wodą.
        Wg osoby od której nabyłem beczkę tak było - wyciągnięta ze stawu na gospodarstwie.
        Myślę, że przeleżała w wodzie dobre kilkadziesiąt lat.

        Comment

        • pompiarz13
          Junior
          • 12-2018
          • 4

          #5
          Nikt nie podejmie się szacunkowej wyceny ?

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎