Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, [Profesja/Spółdzielczy] Nurek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Profesja, [Profesja/Spółdzielczy] Nurek

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Aromat - słodowy, palony, trochę alkohol
    Piana - średnia, zwarta, dość szybko opada do trwałego kożuszka
    Barwa - zdecydowanie ciemny brąz, pod światło wymieszany z herbatą, zmętnione (niefiltrowane)
    Wysycenie - średnie, podszczypuje
    Smak - nuty palone, czekolada, słodkawo-chropowata nuta alkoholowa trochę drażni, na finiszu trochę goryczki od chmielu, która jednak nie specjalnie pasuje do tego piwa. Zamiast słodowej miękkości i krągłości koźlakowej jest jakaś szorstkość alkoholowa.
    Treściwość - spora, ale bez tej "oleistości" stylu

    W kategorii "koźlak dubeltowy" jest dość niestety kiepsko. Brak słodowej esencjonalności, alkohol jednak zbyt mocno drażni. Jako mocne ciemne piwo ma z drugiej strony silną konkurencję porterów... No szkoda. Dramatu nie ma, ale zawód jednak jest.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      No nie pocieszasz...
      Napaliłem się na "Nurka", jak śmierć na poetę, a tu... ...taka sytuacja.
      No nic, i tak kupię i wypiję i ocenię. Taki lajf .

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Taki lajf .
        W wersji beczkowej jest podobnie. Zamiast słodowej miękkości dużo ostrości alkoholowej.

        Butelka wygląda tak:
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Nabyłem. Czeka. Poczęstuję Młodego, który od roku intensywnie "poszedł w nurkowanie", przy okazji jego 18-tki . To jeszcze dwa tygodnie, może wytrzymam...

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy z akcentem rubinowym. [4]
            Piana: Kremowa, bardzo drobna, niewysoka i raczej nietrwała. [3]
            Zapach: Orzechy, karmel, suszone owoce, rodzynki i wino. [4]
            Smak: Pewna szorstkość orzechowo-alkoholowa, oleistość, lekki karmel i suszone owoce. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: W stylu browaru, w sumie dość klasyczna eta. [4]
            Uwagi: Bardzo się cieszę, że jest wreszcie turbo-koza na rynku, może więc nota nieco zawyżona .
            Nie doczekałem do 18-tki młodego nurka, pojawiła się inna okoliczność, którą należało godnie uczcić...

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie doczekałem do 18-tki młodego nurka, pojawiła się inna okoliczność, którą należało godnie uczcić...
              Oj tam, oj tam, 2 tygodnie, w te i we te, to nie wyznacznik dorosłości
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • grodek
                Senior
                • 06-2015
                • 527

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brązowy, przejrzyste pod światło z lekkim zmętnieniem. [4.5]
                Piana: Jasnobeżowa, średnio obfita, trwała. [4.5]
                Zapach: Głównie suszona śliwka, do tego słód, karmel i lekka nuta szlachetnego alkoholu. [4]
                Smak: Treściwe, słodowe z wyraźną nutą suszonej śliwki, przypieczonego karmelu. Początkowo dość słodkie z nuta alkoholową i wyraźnie zaznaczoną goryczką. Na finiszu lekko drapiąca w gardło nuta alkoholowa. [4]
                Wysycenie: Średnie, w sam raz. [5]
                Opakowanie: Pełen skład, świetna grafika. [5]
                Uwagi: Butelka o pojemności 0,5L, termin do 31-07-2019. Dobre piwo, w smaku nieco wyczuwalne alko, myślę, że po dłuższym leżakowaniu ładnie się ułoży.

                Moja ocena: [4.175]
                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎