Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobrązowy, nieprzejrzysty. [4.5]
    Piana: średniowysoka, drobna, średnio trwała, do końca pozostaje cienka warstwa. [3.5]
    Zapach: średnio intensywny, przyjemny czekolada, palony słód, karmel kakao i odrobina owoców. [4]
    Smak: palony słód, gorzka czekolada, kawa i odrobina lukrecji. Alkohol dobrze ukryty, goryczka jest średnio mocna, lekko drapiąca gardło. Brakuje suszonych owoców Piwo jest za mało treściwe jak na 22%. [3.5]
    Wysycenie: średnie. [4]
    Opakowanie: bardzo ładna etykieta, wrażenie psuje niepasujący do całości kapsel. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • concerto
      Senior
      • 09-2003
      • 859

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
      rzucony niedbale na przedzie rok 1881 (bo?)
      Browar wybudował i założył Heinrich Hecke w 1881. Tak piszą na witrynie browaru.



      A samo piwo bardzo mi smakuje. Taki lepszy wytrawny porter, gorzka czekolada bardzo wyraźna, trochę w stylu Łódzkiego z winnością. Z pierwszego rzutu nie załapałem się na nic, ale po 2 tygodniach dowieźli do mojego lidla. Kupiłem zapas w ciemno i były to świetnie wydane pieniądze. Ludzie biegają za sztosami, robią wymiany na fejsach, a w markecie takie klasowe mocarze stoją za śmieszne pieniądze.

      Są dwie warki oddzielone dniem? 14 i 15 stycznia 2020? Ja mam, jak większość, 15.
      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny [5]
        Piana: jasny brąz, drobna, zwarta, trzyma fason do końca [4]
        Zapach: lekki, paloność i delikatna kawa z czekoladą [3.5]
        Smak: pełne, treściwe, fajna wytrawność, lekko palona, paloność okraszona posmakiem gorzkiej kawy z czekoladowym finiszem, odrobina śliwki w czekoladzie też się znajdzie, całość dobrze zbalansowana, solidna baza slodowa [5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: podoba mi się [5]
        Uwagi: świetny porter, brawo Bojanowo

        Moja ocena: [4.375]
        Attached Files
        Last edited by becik; 18-02-2019, 19:33.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #19
          Druga warka, zmiany tylko jeśli chodzi o etykietaż, teraz przynajmniej widać napis porter wyraźniej i równo, nie trzeba przechylać głowy

          Piana nikła, w zapachu karmel z czekoladą, nadal słodko, batonik Milky way, orzechy laskowe. Inny, ale nadal aromat na medal. Nuta dolna-cynamon, wiśnie, ale bardziej kandyzowane. Chmiel niewyczuwalny żaden. W smaku lekkie, czekoladowe, nawet kakaowe, kierunek takich lepszych czekolad z kakao z Peru odmiana Trinitario. Finisz lekko palony, korzenno-ziemisty, na szczęście długi, ale nie dominujący. Warka słodsza, przyjemnie kwaskowata, dobry kierunek, można wsiadać na statek!

          U nas w Lidl'u już nie ma.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            #20
            Zgadzam się, bardzo przyzwoita warka. Wyraźnie czekoladowo-kakaowo-palona.
            Ta paloność wyższa niż rok temu, na tą chwilę trochę gryzie w jamie ustnej, dlatego nie wszystkim może odpowiadać.
            Piwo ma przez to szanse na lepsze ułożenie się za kilka m-cy.
            Wziąłem zachowawczo dwie sztuki, ale wrócę po więcej.
            Jeśli będzie po co wracać

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #21
              Zaiste, paloność wyższa niż tamtym razem, ale nadal na szczęście nie w rejestrach popiołu. Biorąc pod uwagę co jest na rynku czy w sklepie, niewątpliwy faworyt i jeszcze w przyzwoitej cenie.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2291

                #22
                Dodajmy dla potomnych, że chodzi o warkę 19.12.20
                Wyczyściłem półkę w swoim rejonie. Trzy ostatnie sztuki były.

                Comment

                • telek
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2011
                  • 527

                  #23
                  Piwo miałoby szansę się ułożyć, gdyby nie zostało przepasteryzowane - toffie, miód i sos sojowy

                  Comment

                  • telek
                    PremiumUżytkownik
                    • 05-2011
                    • 527

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Już dawno Bojanowo się wydzielilo z BRJ

                    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                    To czemu na butelce najświeższego wypustu powyższego piwa jest wytłoczone: "BRJ BROWARY REGIONALNE JAKUBIAK"?!?

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
                      To czemu na butelce najświeższego wypustu powyższego piwa jest wytłoczone: "BRJ BROWARY REGIONALNE JAKUBIAK"?!?

                      na RIS-sie to samo

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo miałoby szansę się ułożyć, gdyby nie zostało przepasteryzowane - toffie, miód i sos sojowy
                        Całkowicie się zgadzam. Toffie, miód i sos sojowy. Na plus w smaku bardzo dobrze ukryty alkohol i przyjemnie lekko piekące palone nuty.

                        Comment

                        • LESNICZYy
                          Senior
                          • 01-2018
                          • 950

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo miałoby szansę się ułożyć, gdyby nie zostało przepasteryzowane - toffie, miód i sos sojowy
                          A niekierzy tak się podniecali z nowego wypustu .
                          Dobrze , że mom jedna flaszka z dziewiczej warki .

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
                            To czemu na butelce najświeższego wypustu powyższego piwa jest wytłoczone: "BRJ BROWARY REGIONALNE JAKUBIAK"?!?
                            A na moich egzemplarzach nie było żadnych wytłoczeń.
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4538

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
                              To czemu na butelce najświeższego wypustu powyższego piwa jest wytłoczone: "BRJ BROWARY REGIONALNE JAKUBIAK"?!?
                              A co takiego dziwnego? Przecież to normalna zwrotna butelka tym bardziej, że właścicielem tak BRJ jak i Bojanowa jest Jakubiak, z tym że jeden ojciec a drugi syn. Dlaczego miałby mu zabraniać używać swoich butelek? Ja kupiłem 4 sztuki Portera i 2 były BRJ, 1 ŻGB, a 1 PP.
                              Jak pójdziesz do pierwszej z brzegu Żabki to kupisz piwa z Miłosławia w większości w butelkach PP ale też są w Okocimia i ŻGB. Tak samo 3 główne koncerny potrafią nalewać swoje piwa do butelek konkurencji i nic się nie dzieje.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #30
                                Do naszego Lidl'a dołożyli dwa pudełka, dlatego jak ktoś nie zdążył, to niech sprawdzi w swoim, bo widocznie mieli obsuwę z logistyką. Cena bz.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎