Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • concerto
    Senior
    • 09-2003
    • 859

    Odwiedzam dużego C w Głogowie i czasem na Granicznej we Wrocławiu i od około 5 lat nie widziałem.
    Last edited by concerto; 22-02-2019, 20:30.
    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

    Comment

    • kaczka116
      Senior
      • 10-2015
      • 1350

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
      Odwiedzam dużego C w Głogowie i czasem na Granicznej we Wrocławiu i od około 5 lat nie widziałem.
      Odwiedź na Borku, jest od dobrych 3 lat w stałej ofercie

      Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
      Untappd

      Comment

      • krzychu_michu
        Member
        • 03-2013
        • 48

        Myślałem, że porównania z argus porterem to jakaś ściema więc kupiłem 2 puszki w kalafiorze. Warka 28.12.2020 to najzwyklejszy argus porter ale o 50% droższy od lidlowskiej wersji czyli 4,40 wobec 3 zeta za argusa (w lidlu oszaleli z tą podwyżką z około 2,30 na 3). Łódzkiego ostatni raz piłem 10 lat temu. Smakował jak diabli ale wtedy dopiero odkrywałem niekoncerniaki a portery w szczególności. Argusów też trochę w siebie wlałem i od jakiegoś czasu każdy kolejny łyk dawał poczucie torturowania się na własne życzenie więc go odstawiłem. Dziś sobie przypomniałem ten smak w "wersji łódzkiej". Nie warto przepłacać skoro w ciemnym teście na 100% nikt nie wyczuje różnicy z argusem... Drugą puszkę łódzkiego wyleję lub oddam jakiemuś żulowi, nie żartuję...

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychu_michu Wyświetlenie odpowiedzi
          Drugą puszkę łódzkiego wyleję lub oddam jakiemuś żulowi, nie żartuję...
          Wylejesz, bo...?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            Ja tam bym Argusa mimo wszystko nie wylał.
            Co prawda głównie słynie z karmelku, wiśni i porządnej słodyczy, wiadomo, że to bieda porter tak jak Książęcy, ale wstawiając go do kategorii zwykłego ciemniaka sprawdza się wystarczająco do spożycia.

            Comment

            • krzychu_michu
              Member
              • 03-2013
              • 48

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Wylejesz, bo...?
              bo mi argus porter obrzydł w stopniu wystarczającym do omijania go szerokim łukiem w najbliższych miesiącach. Nie umiesz czytać? Nie po to kupiłem porter łódzki żeby pić argusa.
              Last edited by krzychu_michu; 05-03-2019, 21:15.

              Comment

              • krzychu_michu
                Member
                • 03-2013
                • 48

                Nie mogę edytować ostatniego posta więc w kolejnym dodam, że być może naiwnie oczekiwałem po łódzkim porterze jakichś cudów. Bądź co bądź to jedna z porterowych legend. Spodziewałem się wszystkiego ale nie tego, że przyjdzie mi pić argusa. Nie wiem czy oni tam tak rozlewają jak popadnie, na chybił trafił. Chyba nie bo jakoś nigdy w argusie cudów nie doświadczyłem, zawsze cieniutko (nie wiem czy da się znaleźć jakiś gorszy porter) ale cena nie pozwalała narzekać. Widocznie dymają ludzi "na portera łódzkiego" lejąc tam argusa. Co by się zgadzało skoro browar nie chce/nie potrafi się przyznać do warzenia i rozlewania argusa. Konia z rzędem temu co w ciemno wyczuje różnicę pomiędzy pierwszym z brzegu argusem a łódzkim, przynajmniej tym z datą 28.12.2020. Niesmak straszny.
                Last edited by krzychu_michu; 05-03-2019, 22:15.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychu_michu Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie umiesz czytać? Nie po to kupiłem porter łódzki żeby pić argusa.
                  Najwidoczniej nie umiem, skoro piszesz, że wylejesz łódzkiego.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    W warce 21.02.21 niestety znowu pierwsze skrzypce gra kwaśna pestkowa wiśnia czyli argusik
                    Specjalnie nie polecam, ale jak ktoś ze stolicy chce skusić się na wiśniowego, wytrawnego portera to jest do dostania w Carrefour Market w Galerii Ursynów. 4.49 zł.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      Rzeczona warka, piany brak, wiśniówka z pestką bardzo zacna, nawet trochę pod porto. Słodko. Nuta dolna czekolada, chleb wileński. Zapach dość zacny. W smaku niestety nuta alkoholowa, goryczka mało kontruje słodycz, finisz kakaowy, ale przez piwo przemawia wodnistość. Jak nie jestem zwolennikiem spalonych porterów, tutaj odrobina palonego jęczmienia by się naprawdę przydała. Inne niż argusy, które pamiętam.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2291

                        Warka 03.07.21. Nadal bardzo wyraźne kwaśne ciemne owoce, takie fermentowane wiśnie, która zabijają typowe porterowe nuty.
                        Nie moje klimaty i na dalsze testy nie mam ochoty, bo browar od dłuższego czasu nie pracuje nad poprawą własnego portera.
                        No chyba, że obecni klienci cenią bardziej taki sour porter niż ten stary klasyczny z dawnych czasów to szanuję i zostawiam do degustacji dla innych

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny, rubinowy, coca-cola [4]
                          Piana: Bardzo szybko zanika i praktycznie tylko delikatnie oblepia szkło [1]
                          Zapach: Palony karmel, słodycz, śliwka, delikatny alkohol, zapach przyjemny w odbiorze [4]
                          Smak: Kwaskowe, karmelowe, wiśnia, ciekawe na pewno tylko ta kwaskowatość kompotu wiśniowego nie bardzo licuje mi z palonym karmelem i stylem Piwa, alkohol ukryty, goryczka minimalna [2]
                          Wysycenie: Poprawne, bez zastrzerzeń [4]
                          Opakowanie: Puszka jak na fotce, bez rewelacji ani ładnej szaty graficznej [2]
                          Uwagi: Zdecydowanie iinny w stylu niż normalny porter być powinien. Mieszanka karmelowego portera z winem z wiśni ? Kwasek. Na plus że alkoholu nie wyczuwam. Smakuje jak zepsuty Porter ? Mam rację ?

                          Moja ocena: [2.8]
                          Attached Files
                          Last edited by slyboots; 21-12-2019, 00:16.

                          Comment

                          • slyboots
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 292

                            WARKA: 30.09.2021r.

                            Kupione w Aldi

                            Pozdrawiam

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              Warka z datą 08.01.2011
                              Nie pamiętam ile wynosił wtedy termin przydatności do spożycia ale piwo ma 10 albo 11 lat.

                              Piana: Pierwsze zaskoczenie to dość obfita drobnopęcherzykowa, beżowa piana (miałem obawy czy kapsel dalej trzyma szczelność, ponieważ piwo trzymane było w wilgotnej piwnicy, a kapsel był już zardzewiały).
                              Kolor: Głęboki, ciemny, wręcz czarny. Pod światło pojawiają się refleksy w odcieniu dojrzałej wiśni.
                              Zapach: Ciemne owoce typu śliwka, wiśnia. W tle trochę orzechów i cukierków kukułek. Jednak to owoce dominują nadając aromatowi lekkiego winnego charakteru. Nie czuć w ogóle alkoholu.
                              Smak: W smaku na pierwszy plan wychodzą orzechy, trochę czekolady, natomiast w odróżnieniu od zapachu, tutaj to owoce stanowią tło. Dopiero po dłuższym czasie pojawia się w sumie dość mocna, lekko zalegająca goryczka o charakterze alkoholowym. Mimo to alkohol nie jest w ogóle wyczuwalny, a piwo jest świetnie zbalansowane.
                              Nasycenie CO2: Niskie, idealne dla tego piwa.

                              Podsumowując piwo jest świetne. I to sprzed 10 lat idealnie nadaje się do leżakowania. Jest to jedna z ostatnich warek rozlewanych jeszcze do butelek. Została mi jeszcze jedna butelka i wypiję ją chyba dopiero za następne 10 lat.
                              Last edited by YouPeter; 24-12-2019, 20:46.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • YouPeter
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2379

                                Foto.
                                Attached Files
                                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎