Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bohemiki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Bohemiki

    Heckler, prośba do Ciebie o stosowanie znaków diakrytycznych bo aż zębami człowiek zgrzyta gdy widzi nazwy piw z zupełnie zmienionym sensem . Od biedy można się domyślić, że "lezak" to ležák (choć wygląda to strasznie), jednak tak jak w polskim "zbuj" to błąd ortograficzny (prawidłowo zbůj). A "Beskydske horke" podawali naprawdę gorące.
    Bo horký to po czesku gorący, a piwo Beskydské hořké to "gorzkie" czyli mocniej chmielone.
    Piwa "Zito" nie znam (może to ksywa od Zythuma) ale raczej bym się skłaniał ku opcji piwa ze słodem żytnim czyli Žito.
    Zgodzisz się chyba, że różnice są duże więc fajnie by było byś pisząc zadbał o porządek.
    Last edited by dadek; 05-03-2019, 22:00.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Jeszcze jeden (analogicznie jak w polskim) błąd ortograficzny - powinno być oczywiście Borůvkoý ležák.
    Last edited by dadek; 05-03-2019, 22:10.

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
      Heckler, prośba do Ciebie o stosowanie znaków diakrytycznych bo aż zębami człowiek zgrzyta gdy widzi nazwy piw z zupełnie zmienionym sensem .
      Tak zgodzę się z Tobą. Oczywiście jest to moja i tylko moja wina, ale jak zwykle to heckler tylko dubluje zdjęcia ( inni w życiu!!) i heckler źle pisze (nie twierdzę, że jest ok).
      Natomiast, że akurat w tym temacie praktycznie nikt (oprócz Ciebie) nie użył znaków diakrytycznych to Cię nie razi . Dopiero jak heckler tak zrobi to ,heja, po nim.
      Może najpierw przeczytaj całość i skieruj swoją uwagę do wszystkich, bo w takiej formie wygląda to tak jakbym tylko ja był tym złym, a reszta to może pisać jak chce i nikogo to nie razi.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Napisałem w kwestii merytorycznej pod Twoim postem, nie rozumiem za bardzo Twojej spiny . Że ktoś kiedyś napisał nieprawidłowo to całkiem możliwe, nie śledzę 100% wątków na forum ale ten akurat tak. Sam miałem błędy w Galerii na koncie, becik mi zwrócił uwagę, przeprosiłem i obiecałem poprawę Nie ma się za co obrażać, dbajmy wszyscy o porządek i przejrzystość.

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Heckler, prośba do Ciebie o stosowanie znaków diakrytycznych bo aż zębami człowiek zgrzyta gdy widzi nazwy piw z zupełnie zmienionym sensem . Od biedy można się domyślić, że "lezak" to ležák (choć wygląda to strasznie), jednak tak jak w polskim "zbuj" to błąd ortograficzny (prawidłowo zbůj). A "Beskydske horke" podawali naprawdę gorące.
          Bo horký to po czesku gorący, a piwo Beskydské hořké to "gorzkie" czyli mocniej chmielone.
          Piwa "Zito" nie znam (może to ksywa od Zythuma) ale raczej bym się skłaniał ku opcji piwa ze słodem żytnim czyli Žito.
          Zgodzisz się chyba, że różnice są duże więc fajnie by było byś pisząc zadbał o porządek.
          Ludzie to nie mają problemów... zlituj się

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            Że ktoś kiedyś napisał nieprawidłowo to całkiem możliwe, nie śledzę 100% wątków na forum ale ten akurat tak.
            To kiepsko śledzisz ten wątek, bo przed postem Hecklera było 7 lub 8 postów, gdzie nazwy były pisane tak samo jak on napisał.

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1817

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Napisałem w kwestii merytorycznej pod Twoim postem, nie rozumiem za bardzo Twojej spiny . Że ktoś kiedyś napisał nieprawidłowo to całkiem możliwe, nie śledzę 100% wątków na forum ale ten akurat tak. Sam miałem błędy w Galerii na koncie, becik mi zwrócił uwagę, przeprosiłem i obiecałem poprawę Nie ma się za co obrażać, dbajmy wszyscy o porządek i przejrzystość.
              Mojej spiny?? No, przecież to Ty po mnie skaczesz! Dla tego zastanawiałem się czy dalej kontynuować rozpoczętą przez Ciebie dyskusję i doszedłem do wniosku, że jednak muszę, bo w tym co napisałeś trochę się pogubiłeś (bez urazy).
              Skoro piszesz, jak to określiłeś w kwestii merytorycznej, to proszę czytaj co piszą inni, bo inaczej to lipa z takiej merytoryki. Nic nie napisałem, że masz śledzić 100% wątków, ale skoro napisałeś, że akurat ten konkretny wątek śledzisz i w nim się wypowiadasz to dlaczego czepiasz się tylko mnie??

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
              To kiepsko śledzisz ten wątek, bo przed postem Hecklera było 7 lub 8 postów, gdzie nazwy były pisane tak samo jak on napisał.
              Dla tego uważam, że nie jest to w porządku w stosunku do mojej osoby, ale z drugiej strony nie jest to pierwszy raz kiedy próbujesz konkretnie mnie udowodnić swoją rację, więc zdążyłem się już do tego przyzwyczaić .

              I jeszcze jedna sprawa. Piszesz tak: ,dbajmy wszyscy o porządek i przejrzystość,. To po co zaśmiecasz wątki o browarach takim ,spamem,??
              Może lepiej napisać na PW? A najlepiej to byłoby założyć całkiem nowy wątek i tym samym zwrócisz się do WSZYSTKICH piszących nie poprawnie po czesku? Niechaj na ten temat wypowie się i reszta, bo jak widać po komentarzach innym podobnie jak i mnie to nie przeszkadza. Więc po co u Ciebie ta spina? Lepiej poluzuj gumę w majciochach i się napij

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
              Ludzie to nie mają problemów... zlituj się
              Jak widać nie mają

              P.s.
              Ja do tej pory w galerii walę babole i już nawet mnie wstyd becika przepraszać, ale tak jak napisałeś to są typowe błędy konkretnej osoby i w tym przypadku becik zwracając nam uwagę ma rację. Ale Ty w tym konkretnym przypadku niestety trochę się zagalopowałeś. Proponuję zakończyć zaśmiecanie tego wątku i dlatego Twoje zdrowie

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Obawiam się ze pisanie z ogonkami w obcym języku będzie trudne do realizacji przez wszystkich interlokutorów w Polsce. Kto może niechaj się przykłada. Jak będzie poprawnie w nazwie / tytule wątku to wg mnie jest ok, odnośnie reszty to wszyscy będą wiedzieć o co chodzi a Czesi nam chyba jakoś wybaczą
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Obawiam się ze pisanie z ogonkami w obcym języku będzie trudne do realizacji przez wszystkich interlokutorów w Polsce. Kto może niechaj się przykłada. Jak będzie poprawnie w nazwie / tytule wątku to wg mnie jest ok, odnośnie reszty to wszyscy będą wiedzieć o co chodzi a Czesi nam chyba jakoś wybaczą
                  Mądrego to i przyjemnie posłuchać

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    No jeszcze tego brakuje abyśmy na polskim forum pisali we wszystkich językach świata. Kogoś chyba pogięło....

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4305

                      #11
                      Dajcie sobie już z tym spokój. Nie ma co pielęgnować kompleksów.

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Obawiam się ze pisanie z ogonkami w obcym języku będzie trudne do realizacji przez wszystkich interlokutorów w Polsce. Kto może niechaj się przykłada. Jak będzie poprawnie w nazwie / tytule wątku to wg mnie jest ok, odnośnie reszty to wszyscy będą wiedzieć o co chodzi a Czesi nam chyba jakoś wybaczą
                        Miałem już w tej kwestii się nie odzywać ale...
                        Zwróciłem uwagę dlatego, że wielu się przykłada wszędzie, a niektórzy nawet w tytułach wątków nie mają zamiaru. Wystarczy spytać Pendragona ile mu zgłaszałem do poprawy tytułów tematów (co oczywiście w mig poprawiał, za co dzięki).
                        Jednak widzę że generalnie nie ma co się wysilać bo bylejakość i nie wiedzieć skąd biorące się inwektywy i obrażalstwo biorą górę nawet na tym forum. Pozwólcie, że ja pozostanę przy prawidłowym pisaniu (nazw także, i tych obcojęzycznych).
                        A jest tak, że "jeśli nie szanujesz, to na szacunek liczyć nie możesz". I nie dotyczy to tylko zasad pisowni w innych językach...
                        Przepraszam za zaśmiecenie tego wątku, już milknę.

                        Comment

                        • Warzywo
                          Senior
                          • 08-2016
                          • 955

                          #13
                          Czy jak piwo będzie z Egiptu to mamy pisać po arabsku???? To jest polskie forum.jesteś dadek jak typowy lewak...albo ma ba być jak Ty chcesz albo...rasizm
                          Last edited by Warzywo; 09-03-2019, 16:55.

                          Comment

                          • kruger_nr1
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 801

                            #14
                            Myślę, że każdy ma trochę racji...Dadek jako czechofil walczy o prawidłową pisownie - ja również nieraz błędnie coś wpiszę, choć ostatnio staram się kopiować nazwy z czeskich wątków - lenistwo, by nie męczyć się z klawiaturą ...( Heckler - sugeruję podobne działanie i wszyscy będą zadowoleni. To może wszyscy starajmy się prawidłowo wpisywać NAZWY - bo inaczej wyszukiwarka szaleje. Bardzo dobrze, że Pendragon reaguje i poprawia błędy - i chwała Wam za to. Ale obawiam się, że tylko kilka osób to przeczyta i zareaguje, a wielu sporadycznych użytkowników nadal będzie trwało w błędach. Bo jak się ostatnio dowiedziałem, to wiele osób z forum głównie czyta, choć sami wiele czeskich browarów odwiedzili... A główny cel mojego wpisu - po co walczyć ze sobą, lepiej nadal robić dobrą robotę !
                            Kolekcja puszek piwnych:
                            http://puszkikrugera.web-album.org/

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              #15
                              Łezka w oku się kręci, stare czasy browarbizowe się przypominają, z kłótniami na 100 stron. Że tak pójdę na łatwiznę i uderzę się nie w swoją pierś- chciałoby się powiedzieć "Krzysiu, gdzie jesteś!"


                              A poważniej: wydaje mi się, że cała burza wyniknęła ( jak to zwykle bywa ) ze złego rozłożenia akcentów. Dadek niby pisze prośba, ale z tonu i emotionków, prośba to nie jest za bardzo. Raczej żądanie.

                              Rozumiem, że czeski to niby bliski język- szczególnie dla piwoszy. I powinien być łatwiejszy do opanowania niż fiński, no i powszechniejszy. Ale patrząc realnie: ile osób z forum zna czeski? 2 % ?

                              Fajnie jest podnosić poziom i pilnować pisowni, ale to powinna być bardziej zachęta i podpowiedź, a nie mała połajanka.
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎