Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Brandýs nad Labem, Sídliště BSS 1335/8, Pivovar Čestmír

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Brandýs nad Labem, Sídliště BSS 1335/8, Pivovar Čestmír

    Patrząc na mapę można by pomyśleć, że Brandýs nad Labem-Stará Boleslav to w sumie dwa oddzielne miasta rozdzielone rzeką Łaba, ale od 1960 roku jest to jedno miasto posiadające drugą najdłuższą, oficjalną nazwę wśród obecnych miast w Czechach. Jeżeli popatrzymy na oba miasta poprzez pryzmat turysty, to w ich obu możemy podziwiać ładne zabytkowe rynki. Natomiast niewątpliwą perełką w Brandýs nad Labem jest piękny i okazały zamek, oraz oczywiście działający od początku tego roku mały browar Čestmír.

    Historia browaru nie jest stara i sięga roku 2017 kiedy to w browarze Labuť w miejscowości Litoměřice działający wtedy jako browar kontraktowy, Čestmír uwarzył swoje pierwsze piwo typu IPA.
    Pod koniec zeszłego roku właściciel browaru (również piwowar?) pan Imrich Kočiš znalazł lokum, zakupił aparaturę i od stycznia 2019 Čestmír warzy już na swoim.
    Pomieszczenia w którym ustawiono aparaturę zostały przejęte po sklepie Potraviny - Večerka niedziałającym już od jakiegoś czasu. Z tym, że reklamowy plafon dawnego sklepu do tej pory szpeci witrynę obecnego browaru. Podany adres browaru jest adresem domowym rodziny od której pan Kočiš wynajmuje lokal, więc będąc tam na miejscu nie ma co dzwonić do bramki obok, bo ci ludzie nie maja z browarem nic wspólnego. Sprawdziłem to osobiście.

    Nie wiem, czy w browarze można kupić piwo, ale na pewno nie ma tam firmowej knajpki, więc piwo tylko z tanka, o ile właściciel nas poczęstuje i zastaniemy go na miejscu. Nam w niedzielę oczywiście się to nie udało, ale za to przez duże okna bez problemu obejrzałem sobie praktycznie całą instalację, a piwo zakupiłem dzień wcześniej w Mlada Boleslav.
    Ponieważ browar działa dopiero od niespełna trzech miesięcy, to i jego asortyment póki co jest skromny. W pivotece zakupiliśmy tylko jedno dostępne piwo i była to 11-ka Pale Ale 4,9%.
    Za szklana butelkę 0.7 l. zapłaciłem około 100 Kc., z tym, że w tej cenie zawarta była zapewne marża sklepu. Piwo smaczne, nie można było mu nic zarzucić, ale osobiście wolę nowy browar, oraz piwowara ocenić po ,jasnym pełnym, niż po ,ipach, apach,. Pozostaje mi tylko gdzieś upolować lane piwo z tego browaru i mieć nadzieję, że jak to wypite z butelki będzie smaczne .

    Parę zdjęć:




  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    Budynek browaru w końcu doczekał się firmowego plafonu, oraz sporego baneru informującego, że tu jest browar. Niestety okna w witrynie obklejono folią typu lustro weneckie i z ulicy prawie nic się już nie podejrzy. Natomiast tym razem udało mi się zakupić trzy nowe piwa z browaru Čestmír i były to:

    - Čestmír svetly lezak 11-ka 76 Kc. Ocena to szkolna czwórka. Nie jest źle, ale szału też brak.

    - Čestmír Skaydancer APA 11-ka 89 Kc. Smaczne.

    - Čestmír Summer Ale 10-ka 86 Kc. j/w.

    Wszystkie w/w piwa były w litrowym pet-ku i zostały zakupione w winotece przy zamku.




    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎