Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa 0,0%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Łapa
    Senior
    • 12-2007
    • 314

    Piwa 0,0%

    Moja żona jest w ciąży, więc siłą rzeczy przerzuciła się na piwa bezalkoholowe. Co polecacie z piw totalnie bez procentów? Do tej pory najlepsze okazały się Żywiec Białe i Łomża Pszeniczna. Niestety to tylko namiastka dobrych trunków.
    Last edited by Łapa; 27-04-2019, 07:42.
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Jak lubi piwo, to najbliżej na razie jest Okocim niebieski 0,0. A tak to tradycyjnie Bavaria Wit.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      #3
      Miloslaw
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Łapa
        Senior
        • 12-2007
        • 314

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
        Miloslaw
        Ma pół procent alkoholu, więc odpada.

        Comment

        • filipgun
          Member
          • 03-2012
          • 99

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
          Ma pół procent alkoholu, więc odpada.
          ma do 0,5% alkoholu, zresztą jak każdy napój bezalkoholowy zgodnie z polskimi przepisami prawnymi.
          Dobre bezalkoholowe piwa ma Mad Driver. Primator nealko też całkiem przyjemny.

          Comment

          • ariusz
            Senior
            • 06-2009
            • 484

            #6
            Znany chyba kazdemu niemiecki browar Bitburger z piwem Bitburger Alkoholfrei 0,0%. W Polsce powinno byc - oczywiscie tylko w niektorych sklepach - rowniez osiagalne.

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika filipgun Wyświetlenie odpowiedzi
              ma do 0,5% alkoholu, zresztą jak każdy napój bezalkoholowy zgodnie z polskimi przepisami prawnymi.

              Dobre bezalkoholowe piwa ma Mad Driver. Primator nealko też całkiem przyjemny.
              Koncerny maja 0,0% ale to oni robią inna metoda niż rzemieślnicze bezalkoholowe 0,5%

              Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • filipgun
                Member
                • 03-2012
                • 99

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ariusz Wyświetlenie odpowiedzi
                Znany chyba kazdemu niemiecki browar Bitburger z piwem Bitburger Alkoholfrei 0,0%. W Polsce powinno byc - oczywiscie tylko w niektorych sklepach - rowniez osiagalne.
                Bitburger bezalkoholowy akurat jest dostępny na pewno w Auchan, tak samo jak Krombacher oraz Zlaty Bazant

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jak lubi piwo, to najbliżej na razie jest Okocim niebieski 0,0. A tak to tradycyjnie Bavaria Wit.
                  Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony tym Okocimiem, jest wyraźnie smaczniejszy niż konkurencja z Poznania i Żywca.
                  Przychylam się również do opinii, że Miłosław IPA bezalkoholowy jest naprawdę fajnym piwem.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
                    Do tej pory najlepsze okazały się Żywiec Białe i Łomża Pszeniczna. Niestety to tylko namiastka dobrych trunków.
                    To jakie niby są te dobre trunki bezalkoholowe ?
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      Zlaty Bazant jest w Leclerc'u. Jak na razie najbardziej piwną zerówką okazał się Heineken (sic!), to bardzo polecam, ale nie wiem gdzie wątek, żeby wrzucić recenzję. Niebieski żywiec niby niby, ale ma do niego duże ale.

                      Z nowości w Lidl'u Bavaria Mango Passion-jeszcze nie odpalałem.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • Łapa
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 314

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                        To jakie niby są te dobre trunki bezalkoholowe ?
                        Prawdę mówiąc nigdy się nie interesowałem takimi trunkami. Zacząłem, kiedy zdecydowaliśmy się na dziecko. Myślałem jednak, że piwna rewolucja do piw bezalkoholowych weszła na dobre. Całe grono kierowców. a do tego sporo hipsterskich rodzin na dzieci się decyduje, więc jest to bez wątpienia nisza.

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #13
                          Żywiec ogłosił, że zrobi Sesyjne IPA w wersji zero-nie wiem czy teraz czy dopiero na lato. Jak im się to uda, będzie naprawdę w czym wybierać wśród zerówek.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • Łapa
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 314

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                            Żywiec ogłosił, że zrobi Sesyjne IPA w wersji zero-nie wiem czy teraz czy dopiero na lato. Jak im się to uda, będzie naprawdę w czym wybierać wśród zerówek.
                            Widać, że Żywiec doskonale zagospodarowuje niszę. Pewnie później kojenie gatunki zaczną produkować.

                            Comment

                            • AaLeX
                              Senior
                              • 07-2011
                              • 569

                              #15
                              Powiem tak. Coś co ma do 0,5% alkoholu nadal nazywany trunkiem bezalkoholowym. Nie należy się tego obawiać, ani w ciąży ani przy braniu jakichkolwiek leków. Wystarczy porozmawiać na ten temat z lekarzem. Wiele rzeczy które spożywamy na co dzień, też ma zawartość alkoholu tylko tego nikt nie podaje, np. Kefir ma do 1,5% alk. Wystarczy do tego zwykła książka z biologii. Co do piw bezalkoholowych to próbowałem wiele i każde dla mnie smakuje podobnie, słodkawe, trochę puste itd. Ostatnio kupiłem Edelmeister 0,0% w Carrefourze (w Auchan też jest) i naprawdę muszę powiedzieć niczym nie odbiega od w/w markowych, a kosztuje mniej. Tak samo piwo bezalk 0,5% z Tesco (niebieska puszka, nie pamiętam nazwy) bez problemu im dorównuje a kosztuje bagatela 1,49zł. Niestety, Polacy nie umieją robić dobrego piwa bezalk, dlatego wychodzę z założenia, że nie ma sensu przepłacać.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎