Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Simonds Farsons Cisk, Double Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Simonds Farsons Cisk, Double Red

    Strong Ale z pierwszego maltańskiego browaru, założonego w 1928 roku. Obecnie to lokalny potentat nie tylko piwny ale również mieszający w szeroko pojętej w branży spożywczej. Piwo ma 6,8% alkoholu i prosty skład na opakowaniu.

    Barwa ciemnobursztynowa z miedzianymi odcieniami. W pełni przejrzysta.
    Ładna, mięsista piana koloru złamanej bieli. Dosyć trwała. Utrzymuje się niemal do końca degustacji zwartą pierzyną. Zostawia wzorzyste ślady na szkle.
    W aromacie nuty słodowe przeplatają się z owocami w klimacie jagodowym oraz karmelem.
    Smak jak na stronga jest przyzwoity. Oczywiste słodowe nastroje towarzyszą owocowej, lekko kwaskowej słodyczy. Gdzieś w tle majaczy nieznaczna syropowa apteka. Goryczka na poziomie śladowym. Alkohol nie męczy w posmakach.
    Nagazowanie średnie, takie z kategorii niezauważalnych, ale dyskretnie towarzyszących.
    Butelka 330ml z przyjemną piwną etykietą, tym razem w czerwonej odsłonie, co nie dziwi przy tym stylu (kurła, jak mnie denerwują te wysypujące się nagminnie rzemieślnicze pseudo-mazy, mające nam udowodnić wyższą kulturę estetyki... ). Kapsel firmowy z Neptunem.

    Piwo, które jest dobrą alternatywą dla plażowych lagerów. Strong z przyzwoitą estrową bazą, nie dający w beret posmakami taniego winka. Z maltańskiego "przemysłowego byleczego" wybrałbym gdybym musiał z dużym prawdopodobieństwem tego podwójniaka. 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎