Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Panevėžio, Dundulis Kurkas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Panevėžio, Dundulis Kurkas

    Kurkas to ciemne piwo żytnie, o zawartości alkoholu 4,9%. Niefiltrowane i niepasteryzowane. Zostało uwarzone przez browar Panevežio alus we współpracy z birżańską piekarnią Biržų Duona. Jako ciekawostkę można dodać, że do produkcji wykorzystano także kminek.

    Barwa ciemnobrązowa, pod światło ma mocny wiśniowy odcień. Wychodzi również brak klarowności.
    Piana beżowa. Po nalaniu stoi przez jakiś czas wysoką pierzynką, o niejednorodnej teksturze. Redukuje się do cienkiego, trwałego kożuszka.
    W aromacie wydatne słodowe, karmelowe klimaty, z dużym udziałem słodkich, waniliowych nut.
    O ile w zapachu nie było go czuć, to smak jest mocno przesiąknięty kminkiem, który wyraźnie pozostaje na kubkach smakowych. Jest lekki kwasek i zbożowe, chlebowe nastroje. Do tego delikatna goryczka i ciemne słody oraz karmel.
    Nagazowanie stosunkowo wysokie, tańczące w ustach.
    Butelka 500ml z prostą, żeby nie rzec chałupniczą etykietką. Chłop z kłosami zboża narysowany niczym ręką zdolnego nastolatka na ostatniej stronie zeszytu do matmy. Pod spodem niezbyt dla mnie zrozumiałe odniesienie do przedchrześcijańskich Prus, gdzie żyto było elementem rytuału składania bogom ofiary. Czy też odwrotnie... Kapsel firmowy (ale jest kilka wersji).

    Piwna ciekawostka. Faktycznie są silne skojarzenia z ciemnym, zbożowym pieczywem w płynie. No i ten wyraźny kminek, którego obecność może część degustatorów już na starcie odstraszyć. A dla mnie Kurkas zasługuje na 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎