Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlow, O'Hara's / PINTA Lublin to Dublin 2016 Edition

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Carlow, O'Hara's / PINTA Lublin to Dublin 2016 Edition

    Ekstrakt: 18,5° blg
    Alkohol: 7% obj.
    Styl: Foreign Extra Stout

    Piana raczej niewysoka, koloru cappuccino, jednolicie drobnopęcherzykowa, dość trwała. Co do samego piwa to kolor ma praktycznie czarny, do tego jest prawie całkowicie nieprzejrzyste.
    Niezbyt intensywny aromat, palone słody, trochę kawy, gorzka czekolada. Tu spodziewałem się więcej.
    W smaku lepiej, sporo gorzkiej czekolady i nut palonych, obecna też kawa, umiarkowana, delikatny kwasek typowy dla stoutów(z czasem sprawia wrażenie intensywniejszego), czuć trochę likierowego alkoholu - szczególnie po ogrzaniu, gładkie, ciała sporo - co jest normalne przy tym ekstrakcie. W posmaku paloność i trochę popiołu.
    Wysycenie średnie, odrobinę za wysokie.

    Przyzwoite piwo, aromat trochę odstaje - wypada słabo pod względem intensywności. Co prawda jest to inne piwo, ale według mnie wypada słabiej od edycji z 2014 i 2015 roku.
    Last edited by rafalek21; 29-06-2016, 20:17.
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Kolor ciemnobrunatny, pod światło przebłysków nie widziałem.
    Piana brązowa, drobnopęcherzykowa, gęsta.

    Zapach jest najsłabszy, lekko wędzony, lekko czekoladowy i słabo wyczuwalny.
    W smaku tylko ciut lepiej. Na uwagę zasługuje kwasek i palone nuty, później jest słabo, zniewieściała kawa i czekolada.

    Zgadzam się z szanownym kolegą z Warszawy, poprzednie edycje były lepsze.
    Kupię jednak jeszcze raz, może miałem słabszy dzień...

    Ps. Piwo kosztuje tylko 12 zł z kawałkiem. Czy to tylko promocja w Ełku ? Poprzednie wersje były o grube złote droższe.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Pierwsze irlandzkie piwo wypite po 9 miesiącach od przyjazdu z Zielonej Wyspy. Odzwyczaiłem się już niestety od wyspiarskich smaków typu ejl czy stout dlatego ten kronikarski opis może być już mało a na pewno mniej dokładny niż te gdy prawie codziennie zaliczałem i opisywałem piwa z tego kraju.

      PIANA: bardzo kremowa z mocnym brązowawym odcieniem. Gęsta i puszysta. Trzyma się dosyć długo i po około 10 minutach nadal równomiernie zakrywa toń. Na szkle pozostają jej szczątkowe ślady.

      NAGAZOWANIE: odczuwalne w paszczy po 1 łyku. Od miesięcy w zasadzie przerabiam jedynie krajowe, nagazowane mocniej niż wyspiarskie, piwa to jednak to wydaje mi się na równi z naszymi. Może wpływ receptury piwowarów z Pinty wpłynął na tą polską zawartość gazu. W sumie to dobrze.

      KOLOR: obserwując pod już nienajsilniejsze prawie wieczorne słońce wydaje się czarny, nieprzenikniony czyli taki jaki powinien być w stoucie.

      SMAK: palony, dosyć gorzkawy z wyczuwalnym sporym 7 procentowym alkoholem jednak nie nachalnie a raczej krzepko. Nieco owocowej kwaskowatości i gorzej czekolady jednak palony słód i chmielowa goryczka to wg mnie dominaty.

      OPAKOWANIE: eta praktycznie nie różniąca się od poprzednich. Kapsel neutralny tzn ani pintowy ani o’haras’owy czyli golas.
      Attached Files
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo kupione w Poincie w Krakowie. Butelka 0,5l. Moc 7%, ekstrakt 18,5. Kolor czarny. Pod mocne światło minimalnie fioletowe prześwity. Piana kawowa, brązowa. Drobna średnio obfita, trwała. Zapach umiarkowanie intensywny. Dominują palone nuty, ciemne słody. Trochę mało wyrazisty. Smak intensywny i mocny. Paloność, czekolada, ciemne słody, kawa. Słodycz umiarkowana. Wyraźna kwaskowość. Posmak gorzki od chmielu i palonych słodów. Dość długi. W ogóle nie czuć alkoholu. Piwo lekko oleiste. Wysycenie drobne i dość wyraźne jak na stouta. Nie przeszkadza. Opakowanie (jak na foto Coopera), klasyczne już dla serii. Niezłe, ale w tej edycji trochę ta kolorystyka nie przypadła mi do gustu. Fajna butelka, nazwa, parametry podane. Brak tylko firmowego kapsla. Dobre, mocno palone, gorzkie (bardziej od paloności) piwo, ale wybitne nie jest. Słodycz umiarkowana, objawia się bardziej w lepkości na wargach niż w smaku. Solidne 4+ (1 – 6).
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Tyle przywintydżowałeś je czy sprzedali Ci prawie 3-letnie piwo ? Aktualnie w sklepach jest edycja tegoroczna....
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Marcin z tego co pamiętam ma dość "pokaźną" piwniczkę, więc mógł skitrać przez nieuwagę.

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Przywintydżowałem, tyle że nie piwo a jego opis. Mam jeszcze gdzieś 2017r.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎