Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Magnus Magister, Knight's Beer of Rodos

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Magnus Magister, Knight's Beer of Rodos

    Pilsner z jednego z dwóch browarów na wyspie Rodos, założonego w 2003 roku przez Manolisa Papadimitriou. Piwo ma 4,9% alkloholu i zawiera poza standardowymi składnikami także bliżej niesprecyzowane lokalne zioła aromatyczne.

    Barwa ciemnego złota, wpadająca w bursztynową. W pełni klarowna.
    Piana o drobnych pęcherzykach, barwy złamanej bieli. Niezbyt trwała, po 3 minutach już tylko ażurowe naśnieżenie na powierzchni.
    W aromacie faktycznie daje się wyczuć nuty ziołowe o skomplikowanym bukiecie, którego nie podejmuję się rozszyfrować (szałwia, mięta?). Słodowość lekko kartonowa. Goryczka obecna, odrobinę zalegająca. W posmakach lekka słodycz.
    W smaku również wyraźne odcienie ziołowe. Przede wszystkim jednak piwo jest słodkawe, mocno słodowe.
    Nasycenie gazem na średnim poziomie.
    Butelka 500ml z ciekawą etykietą w klasycznym stylu. Rycerz Zakonu Joannitów na tle historycznej ryciny miasta Rodos. Na kapslu z kolei rycerz "w wersji konnej".

    Przeciętne mocno piwo, choć te ziołowe nastroje potrafią nieco zaintrygować. Plus za nawiązanie do symboliki i tradycji na opakowaniu. Ponieważ tutaj na Rodos jest prawie o połowę tańsze niż sikaczowe Mythosy czy Alfy, że o licencyjnym Heinekenie nie wspomnę, ma u mnie jeszcze jeden plus. W sumie zebrało się na jakieś 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎